preloader

Elvis Presley'in 498.000 Dolara Satışa Sunulan Özel Saati

13.06.2022
Elvis Presley'in 498.000 Dolara Satışa Sunulan Özel Saati

Yazı Boyutu:

Efsanevi ölümsüz yıldız Elvis Presley’in 498.000 dolara satışa sunulan Ebel marka altın saatini keşfedin.

Tüm dünyanın şekil değiştirdiği ve durağanlaştığı pandemi dönemini geçirdiğimiz son iki yıl içerisinde rutinimizde olduğu gibi alışveriş alışkanlıklarımızda da mecburiyetten doğan belirgin farklılıklar yaşanmaya başlandı. İnternet üzerinden satın almaların ivmesinde yükseliş olmasının diğer bir yansımasını hareketlenen lüks dünyasında görüyoruz. Uzaktan alışveriş her ne kadar harcama güdülerini beslese de asıl tatmin edici unsuru nadir parçaları meraklıları ile buluşturan müzayede evlerinin atakları oluşturdu. Özellikle Elvis Presley’in geride bıraktığı ve büyük kısmı yakınlarına hediyeleri olan parçaları satışa sunan New Orleanslı Galeri M.S. Rau, önemli antikacı – müzayede evlerinden biri.

Cannes Film Festivali’nde Elvis Presley’in hayatını konu alan filmin dakikalarca ayakta alkışlanması gündemdeyken ve filmin 24 Haziran’da vizyona girmesi beklenirken sanatçının hayatının içinden de bir haber Galeri M.S. Rau’dan geldi. Efsanevi ölümsüz yıldız Presley’e ait Ebel model saati satışa sunuldu. Rock frekansının altın üzerinde çizgilere dönüşmesi ve saatle birleşmesinin güzel bir örneği olarak üretilen parça Elvis için üretilen özel bir saat.

İsviçre yapımı model çok farklı bir tasarıma sahip ve şarkıcının adeta müzik yaşamının sıra dışı çizgisini ifade edecek şekilde farklı bir görünümü bulunuyor. 14 ayar sarı altın şıklığı içerisinde kare bir kasa pürüzlü bir bilezik ile eşleştirilmiş. Özellikle bilezik kısmında farklılığı zincir ile koruma altına alınması hareketli sahne hayatına da uyumunu artmış. Kare kasasını 26 adet yuvarlak kesim pırlanta çevreliyor. Sade kadranında mavi indeksler ile zaman ifade ediliyor. Elvis Presley saatini, arkasına “Elvis’ten J.D. Sumner’a, 1974” yazısını gravüze ederek yol arkadaşı, mentoru, şarkıcı J.D.Sumner’a 1977 yılında hediye etti.

Saatin fiyatı ise Galeri M.S. Rau listesinde 498.000 dolar olarak yer alıyor.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları