preloader

Yeni Subaru XV, En Güvenli Kompakt SUV Olmak İstiyor

20.11.2017
Yeni Subaru XV, En Güvenli Kompakt SUV Olmak İstiyor

Yazı Boyutu:

Subaru’nun 2025 yılına kadar üreteceği tüm elektrikli, hibrit ve benzinli araçlarında kullanacağı Yeni Global Platformu ilk kez Subaru XV modeliyle karşımızda. 51 yıldır Boxer motordan, 45 yıldır da Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’nden vazgeçmeyen Subaru, tamamen kendi geliştirdiği Yeni Global Platform ile tarihindeki en önemli değişimlerden birini, Türkiye’de yeni Subaru XV ile başlatıyor.

Güvenlik, yol tutuş ve elektronik destek sistemlerini bir arada daha verimli şekilde üretebilmek için geliştirilen bu yeni platform, gövde sağlamlığı ve verimlilikte çok önemli gelişmeler sağlayarak tüketiciye ileri seviyede sürüş konforu ve üst düzey güvenlik sunuyor. Yeni Global Platform, otonom sürüşe giden yolda da gereken altyapıyı sağlayacak.

Çok kapsamlı güvenlik donanımlarıyla segmentindeki en yüksek güvenlik seviyesine sahip otomobillerden birisi konumuna gelen Yeni Subaru XV’nin tüm versiyonlarında, EyeSight sürüş destek teknolojisinin yanısıra; ön, yan ve perde hava yastıklarına ek olarak sürücü diz hava yastığı, geriye katlanabilir pedal sistemi, X-Mode ve Aktif Tork Yönlendirme standart olarak sunuluyor.

Yeni Subaru XV, En Güvenli Kompakt SUV Olmak İstiyor

Konfor ve teknoloji anlamında da Apple Car Play fonksiyonlu yeni 8 inçlik dokunmatik ekran ve 6.3 inçlik çok fonksiyonlu bilgi ekranı gibi çok sayıda yeni donanım Yeni Subaru XV’nin standartlarına eklendi.

Yeni Subaru XV, En Güvenli Kompakt SUV Olmak İstiyor

Yeni Subaru XV, Türkiye pazarına 3 farklı donanım seçeneğiyle sunulacak. Xtra, Xtreme ve Xclusive donanımlarına sahip yeni Subaru XV’nin modellerinde 1.6 litrelik Boxer benzinli motor kullanılıyor. 6200 d/d’de 114 HP güç ve 3600 d/d’de 150 Nm tork sunan yeni Subaru XV’nin ortalama yakıt tüketimi 6.4 lt/100 km. Tork konvertörlü Lineatronic şanzıman ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi tüm yeni Subaru XV modellerinde standart.

Murat Güsar
Murat Güsar
editörün tüm yazıları