preloader

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

14.06.2019
Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

Yazı Boyutu:

Mercedes-Benz’in kompakt sınıftaki ilk sedan modeli Yeni A-Serisi Sedan’ı inceleyin.

Türkiye lansmanı gerçekleştirilen Mercedes-Benz’in kompakt sınıftaki ilk sedan modeli Yeni A-Serisi Sedan, yapay zekâ teknolojileri, konforlu iç mekanı ve modern tasarım detaylarıyla sınıfında standartları yeniden belirliyor. Sürüş destek sistemleri ve güvenlik donanımlarıyla segmentinin en güvenlilerinden biri konumuna gelen A-Serisi Sedan’da, sezgisel kullanıma imkân tanıyan ve öğrenme yeteneğine sahip MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi ve eğlence sistemi de bulunuyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

Modern tasarım, yapay zekâ teknolojisiyle birleşti

Yeni A-Serisi Sedan, yeni nesil Mercedes-Benz modellerinin tasarım dilinde bir görünüme sahip. Kompakt bir gövdeye, sportif, güçlü ve dinamik bir tasarıma sahip olan A-Serisi Sedan, yenilikçi iç mekân yaklaşımıyla da modern kavramını yeniden tanımlıyor. Zengin bir standart donanım seviyesiyle yola çıkan yeni sedan, baz donanımda bile dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemi MBUX ile farklılaşıyor. Yapay zekâ teknolojisi ve öğrenme yeteneği ile benzersiz bir yardımcı olan MBUX, kendini kullanıcıya uyarlıyor ve böylece otomobil ile sürücü ve yolcular arasında duyusal bir bağ kuruyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

{772092}

Kişiye özgü donanımlar, 64 farklı renkte ayarlanabilen bir ambiyans

Mercedes-Benz’in kompakt sınıfta devrim niteliği taşıyan yenilikçi iç mekân yaklaşımı A-Serisi Sedan’da da kendini gösteriyor. İsteğe bağlı olarak 64 renk seçeneği sunan ambiyans aydınlatması, türbin görünümlü havalandırma çıkışlarında da kendini gösteriyor. Kokpit tasarımında; iki adet 7 inç’lik ekran, bir adet 7 inç ve bir adet 10,25 inç’lik ekran ve son olarak iki adet 10,25 inç’lik ekran olmak üzere üç farklı seçenek sunuluyor. A-Serisi Sedan’ın hayatı kolaylaştıran donanımlarından bir diğeri ise; arka tamponun altına ayağın uzatılmasıyla bagaj kapağının otomatik olarak açılmasını sağlayan “Hands-free-access”, eller serbest bagaj açma fonksiyonu’na sahip KEYLESS-GO konfor paketi.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

Üstün güvenlik teknolojileri

Aktif Fren Yardımcısı, Aktif Şerit Takip Yardımcısı, PRE-SAFE® PLUS gibi sürüş güvenliği sistemleri de yeni A-Serisi Sedan’da standart olarak sunuluyor. Aktif Fren Yardımcısı; yavaş ilerleyen, durmak üzere olan ve duran araçlar dışında yoldan karşıya geçen yaya veya bisikletlilerle olası çarpışmanın şiddetini azaltıyor veya tamamen önlüyor. Aktif Şerit Takip Yardımcısı da; 60 ile 200 km/s arasındaki sürüşlerde aracın kontrolsüz bir şekilde içinde bulunduğu şeridin dışına çıkması halinde titreşimle sürücüyü uyarıyor, aracın şeritten çıkmaya devam etmesi halinde tek taraflı olarak fren müdahalesinde bulunuyor ve aracı tekrar şeridine döndürüyor. PRE-SAFE® PLUS ise, olası bir arkadan çarpmayı algılayarak fren sistemini etkinleştiriyor ve çarpışmanın şiddetiyle aracın ileriye fırlayıp başka bir araca veya nesneye çarpmasını önlüyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları