preloader

Yeni Volkswagen Amarok Hakkında Bilmeniz Gerekenler

01.05.2023
Yeni Volkswagen Amarok Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Premium pick-up segmentinde yenilenen model Volkswagen Amarok’un maceracı ruha sahip tüm özelliklerini keşfedin.

Premium pick-up segmentindeki en güçlü modellerden biri olan Volkswagen Amarok, geçtiğimiz günlerde yeni tasarımı ve teknolojileriyle kullanıcılara sunuldu. 2023 model Yeni Amarok, yenilenen tasarımı ve gelişmiş sürüş asistanı özellikleriyle pick-up kullanıcılarına üst düzey bir deneyim sunmayı hedefliyor. Türkiye’ye özel kampanyalı 1.200.000 TL’den başlayan satış fiyatlarıyla sunulan Yeni Amarok hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için bir araya getirdik.

Yeni Modern Tasarım

Yeni Amarok’un dış tasarımı, modern ve dinamik bir görünüm sunuyor. Off-road ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlanan Amarok, keskin hatları ve LED farları ile modern bir görünüme kavuşturulmuş. Aynı zamanda ovalleştirilen tamponlar aracın yaklaşma ve uzaklaşma açılarını arttırarak Amarok’un arazi performansına katkıda bulunuyor. Yenilenen arka tasarımda ise bagaj kapağına büyük harflerle işlenen model ismi, daha sportif bir his veriyor.

Her Koşul İçin Gereken Performans

Yeni Volkswagen Amarok Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni Amarok, arazi sürüşü ve ağır yükler için geliştirilen güçlü motor seçenekleri ve 4 tekerlekten çekiş teknolojisi 4MOTION ile dikkat çekiyor. Ülkemize 2.0 litre dizel 205 PS ve off-road severlerin favorisi 3.0 litre dizel 240 PS V6 motor seçenekleriyle gelen Amarok, aynı zamanda 4 tekerlekten çekiş sistemini standart donanım olarak sunuyor. Bunlara ek olarak Volkswagen’in 4MOTION teknolojisine eklediği yeni özelliklerle birlikte farklı zemin ve yolculuk şartları için güç dağılımını yönetebileceğiniz 4 farklı kontrol modu bulunuyor.

{135111}

Yeni Teknolojilerle Desteklenen Yolculuk Deneyimi

Adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı, acil fren destek sistemi gibi sürüş asistanlarıyla desteklenen Amarok, güvenli bir sürüş deneyimi vadediyor. Pick-up kullanıcıları için en büyük sorunlardan biri olan park problemi ise akıllı park asistanı ile ortadan kaldırılmış. Eski modele göre genişleyen yeni iç mekanda ise kaliteli malzemeler ve iyi düşünülmüş saklama alanları yolculuklara keyif ve kolaylık katıyor. Aynı zamanda yeni IQ Light LED Matrix farları, 360 derece görüş asistanı ve sesli komut özellikleri sürücüye her koşulda kullanım kolaylığı sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak opsiyonel olarak sunulan Harman Kardon ses sistemi ise yolculuklarında kaliteli müzik dinleme deneyimi arayanlar için özel olarak düşünülmüş.

Yükünüzü Hafifleten Yükleme ve Çekme Kapasitesi

Yeni Volkswagen Amarok Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni Amarok, geniş yük alanıyla 1,2 tona kadar yük taşıyabiliyor. Aynı zamanda opsiyonel olarak sunulan çeki demiri ve römork bağlantı aparatlarıyla 3,5 tona kadar olan yükleri çekebiliyor. Böylece çekme karavanınızı veya teknenizi istediğiniz yere kolayca götürebilirsiniz.

Premium pick-up segmentinin en güçlü modellerinden olan Amarok, yenilenen tasarımı, teknolojik özellikleri, arazi ve şehir kullanımı için düşünülen donanım seçenekleriyle kullanıcılara üst düzey bir deneyim sunmayı hedefliyor. Güvenlik, konfor ve performans arayan pick-up severler için hem şehir içinde hem de off-road maceralarında çekici bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

{135120}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları