preloader

Rolls-Royce Phantom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

06.01.2023
Rolls-Royce Phantom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Lüks otomobil dünyasının “old money” kavramının vücut bulduğu efsane otomobil Rolls Royce Phantom’u keşfedin.

Rolls Royce Phantom adeta lüks otomobil dünyasının “old money” kavramıyla birleşmesinden meydana geliyor. Kendi büyüklüğü, asil hatları ve Rolls Royce imzası Spirit of Ecstasy kaput süsü bu lüks şaheseri ilk görüşte tanımanıza yardımcı oluyor. Bu dev sedan, yolda zarifçe süzüldükçe şanslı kişinin arka koltukta lüksün doruğunu yaşadığına dair kuvvetli bir izlenim bırakıyor. Bu yazımızda bu ikonik otomobilin 8. ve son versiyonuyla ilgili bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik. Lüksün zirvesi ile tanışmaya hazır mısınız?

Güç ve Performans: Zarafet ve Gücün Sembolik Birleşimi

Rolls-Royce Phantom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Phantom’un uzun motor kaputu altında 571 beygir gücünde, çift turbo beslemeli bir V12 motor bulunuyor. Bu motor gücünü sorunsuz bir şekilde sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla arka tekerleklere aktarıyor. 5.4 saniyelik sıfırdan 100 km/s hızına çıkma süresi 6 litrenin üzerinde bir hacme sahip bu motor için yavaş gelebilir ancak Phantom, boyutlarından ve kullanılan malzemelerden dolayı 2.7 ton gibi ağır bir cüsseye sahip. Aslına bakılırsa bu otomobilde hız aramaya gerek de yok çünkü otomobil sakin yolculuklar için dizayn edilmiş ve genelde şoförlü kullanımı tercih ediliyor. Çukur algılama kamerası ve adaptif süspansiyonlar pürüzsüz bir yolculuğu garanti ederek uçan halı hissinde bir deneyim vadediyor.

Her Detayı İnce İşçilikle Süslenmiş İç Mekân

Rolls-Royce Phantom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Phantom’a adım attığınızda ahşap trimler, birinci sınıf deri ve özenle işlenmiş metal detaylarla dolu bir lüks dünyaya dalıyorsunuz. Kabin geleneksel şıklıktan sanatın öncü ifadelerine kadar uzanan özelleştirilebilir seçeneklerle her müşteri için özel olarak tasarlanıyor. Uzun dingil mesafeli model ihtişamı artırarak daha fazla arka koltuk bacak alanı sunuyor. Ters ve otomatik açılan arka kapılar krallara layık bir giriş ve çıkış deneyimi yaratıyor. Tüm bunlara ek olarak ön konsolda toz ve hava geçirmeyen bir galeri alanı bulunuyor. Bu alanda seramik tabak veya mini heykel gibi istediğiniz sanat eserlerini taşıyabiliyorsunuz.

Lüksü Yeniden Tanımlayan Arka Koltuklar

Rolls-Royce Phantom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Rolls Royce Phantom sürmek için değil özellikle arka koltukta yolculuk etmek için tasarlanmış bir otomobil. Halı kaplı zemin paspasları, masaj fonksiyonlu deri koltukları, içecekler için buzdolabı bölmesi ve infotainment için uzaktan kumanda gibi bir dizi lüks arka koltuk yolcularını bekleyen sayısız ayrıcalıktan sadece birkaçı. Arka koltuklar için first class kabin veya 3 yolcu kapasitesi gibi opsiyonlardan biri tercih ediliyor ve otomobil sahibinin ihtiyacı için en uygun halde sunuluyor.

Teknolojinin Harmonisi Infotainment Sistemi

Rolls-Royce Phantom Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Phantom çağdaş teknolojiyi zamansız zarafetle sorunsuz bir şekilde birleştiriyor. Cam panelin ardında gizlenmiş infotainment ekranı merkezi konsoldaki düğme ile kontrol ediliyor. Arka koltuk yolcuları için de açılıp kapanabilen dokunmatik ekranlar ve favori dizi veya spor programlarını kaçırmamaları için bir canlı TV alıcısı sunuluyor.

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları