preloader

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

Yazı Boyutu:

Audi'nin ikonik modeli A3 Sportback ile tanıştınız mı?

Lüks otomobiller her zaman büyük ve hantal olmak zorunda değildir. Bunun en güzel kanıtlarından birisi olan Audi A3, 20 yılı aşkın süredir yollarda ve her geçen gün kalitesini daha da arttırıyor. Şehir hayatını kolaylaştıran boyutlarına rağmen üretim kalitesinden ve Premium iç mekan ambiyansından ödün vermeyen Audi A3, 3 ve 5 kapılı hatchback, 4 kapılı sedan ve 2 kapılı cabrio gibi seçenekleriyle üretilirken, Türkiye’de en fazla sevilen versiyon kuşkusuz Audi A3 Sportback oldu. Premium kompakt hatchback’ler arasındaki ikon bir model olan Audi A3 Sportback, sağlam gövdesinin ardında güvenilir hisler vermesiyle kadın-erkek, genç-olgun fark etmeksizin adeta sınıfsız bir kullanıcı kitlesine sahip.

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

Maskülen tasarımın her noktasında bir Audi olduğunu belli eden A3 Sportback, trapezoid radyatör ızgarasının üstünde gururla iç içe geçmiş 4 halkayı taşıyor. Keskin bakışlı LED gündüz farları ve donanım seviyesine göre ileri düzeyde aydınlatma sağlayan akıllı farlarıyla dikkat çeken Audi A3 Sportback, dinamik tavan hattındaki krom çıtalarıyla atletik karakterini vurguluyor. Cam hattı boyunca uzanan karakteristik tornado çizgisi ve eşiklerin üstündeki dinamik hat, tasarımın yalın yönünü gösteriyor. Üç boyutlu stop lambaları, belirgin kontrast çizgiler ve geniş difüzör ile arka görünüm de oldukça dinamik

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

Yuvarlak hava menfezlerinin baskın olduğu sportif iç mekanda kokpit içine gömülebilen multimedya ekranı, günümüzdeki pek çok yeni kompakt araçta bile halen sunulmuyor. Az ama öz sayıdaki butonların haricinde Audi’nin geliş MMI arayüzü sayesinde bu multimedya sistemlerine komut verilebiliyor. Ayrıca opsiyonel alınabilen 3 kollu sportif direksiyon simidi üzerindeki butonlardan da ses, hız sabitleme ya da benzeri multimedya komutlarını da verebilmeniz mümkün.

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

{772416}

A sütunlarının olabildiğince görüşü açık tutabilmesi için tasarlanan kabinde yolcuların güven hissi için yüksek omuz çizgisi tercih edilmiş. Opsiyonel spor koltuklar haricinde dileyenler kumaş yerine deri döşemelerden yana da tercihlerini kullanabiliyorlar. Kapı içlerinde, kokpitin ortasında ve koltukların arasındaki eşya gözleriyle de pratik saklama çözümleri sunulmuş. Özel iç aydınlatma paketiyle de karanlık bastığında Audi A3 Sportback’in ambiyansı farklı bir havaya bürünebiliyor.

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

Audi A3 Sportback’te çok sayıda renk seçeneği sunuluyor. Opak ve metalik renk seçenekleri haricinde kristal efektli renkler ya da Audi Exclusive kişiye özel renk seçenekleri arasından seçim yapılabilir. 16, 17 ve 18 inçlik jantlarla aracın dış görünümü istenildiği gibi geliştirebilirken LED ya da Xenon far tercihinizle Audi’nin ileri aydınlatma teknolojilerini deneyimleyebiliyorsunuz. Audi A3 Sportback’teki en hoş opsiyonlardan bir diğeri ise panoramik cam tavan. Sport, Design ve Dynamic olarak adlandırılan line seçeneklerine ek olarak Audi A3 Sportback’i S Line dış paket veya S Line spor paketle benzinli veya dizel motor alternatifleri ile satın alabiliyorsunuz. Güçleri 116 HP’den başlayan bu motor seçenekleri, 300 HP’lik S3 veya 400 HP’lik RS3’e kadar uzanabiliyor. Tüm Audi A3 Sportback modellerinde S tronic otomatik şanzıman mevcut.

Premium Kompakt Hatchback İkonu: Audi A3 Sportback

Sınırlı sayıdaki Audi A3 Sportback modelleri, 30 Eylül’e kadar 60 bin TL için, 6-24 ay vade seçenekleri ile yüzde 0 faizle satışa sunuluyor. Audi A3 Sportback’i Audi Yetkili Satıcıları’nda inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan
editörün tüm yazıları