preloader

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Mobilitede çeşitlenmenin önemini, elektrikli scooter sunan bir SUV görünce daha da iyi anlıyorsunuz! SUV’ler arasındaki yepyeni seçeneklerden biri olan efsanevi İngiliz MG (Morris Garages) markasının ZS modelini birlikte keşfedelim.

Her geçen gün pazar paylarını arttıran SUV’ler arasındaki yepyeni seçeneklerden biri, efsanevi İngiliz MG (Morris Garages) markasının ZS modeli. 2021’de Türkiye’ye %100 elektrikli modeliyle giriş yapan MG, bagajında elektrikli bisiklet hediye ettiği ZS Luxury modeli ile de trafiğe yeni bir çözüm önerisi sundu. Yenilenen tasarımı ile 2022’de Türkiye yollarına çıkmayan başlayan MG ZS Luxury, sürdürülebilir hayatı destekleme misyonuyla trafiğin rahatlamasına destek olmakla kalmayıp, daha az yakıt kullanarak karbondioksit salınımının çevreye yayılmasını önüne geçmeyi de amaçlıyor. İşte bu misyonla ZS modellerinin bagajında %100 elektrikli katlanır bir bisiklete hediye ediyor.

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MG ZS’nin 3 farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan ilki tamamen elektrikli MG ZS EV, ikincisi 1.5 litrelik 106 HP’lik benzinli motorlu MG ZS Comfort ve üçüncüsü 1.0 litrelik 111 HP’lik turbo benzinli motora sahip olan MG ZS Luxury. 2017 yılından beri dünyada 500.000’in üzerinde müşteriyle buluşan, 4.323 mm uzunluğu ile sınıfının en büyük modeli olan ZS, geniş iç hacmi ve sportif tasarımı ile MG ailesinin Türkiye’deki en yeni üyesi oluyor. 448 litrelik bagaj kapasitesiyle dört kişilik bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen ZS, 10.1 inçlik dokunmatik ekranı ve dijital gösterge paneline sahip.

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MG markası, elektrikli mobiliteye ve şehir-içinde karbon emisyonlarnın azaltılmasına önem veriyor. Bu paralelde; ZS müşterilerine 55 km elektrikli menzili olan elektrikli bisikletini şehir içi trafik çözümü olarak sunuyor. Markanın sunmak istediği deneyim, MG ZS sahiplerinin metro, tramvay, metrobüs, Marmaray, vapur ve uçak gibi toplu ulaşım araçlarına kısa mesafede bulunan park yerlerini kullanarak ve trafik stresine girmeden yollarına devam edebilmelerini sağlamak.

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MG markası, sürdürülebilir hayatı destekleme misyonu ile bu proje ile şehir trafiğinin rahatlamasına da destek olmayı amaçlıyor. Daha az yakıt kullanarak ekonomik kazanım da sağlayacak olan bu yaratıcı çözüm, karbondioksit salınımının çevreye yayılmasını azaltarak daha temiz bir çevrenin oluşmasına da katkı sağlıyor.

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Comfort ve Luxury isimli iki farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan MG ZS, Apple Carplay ve Android Auto desteğine sahip 10.1 inçlik dokunmatik ekranlı multimedya sistemini standart olarak sunuyor. Luxury donanımında buna ek olarak dijital gösterge paneli de standart. Dijital klima yine her iki donanımda da standart sunulurken, anahtarsız giriş ve çalıştırma için Luxury donanımı tercih etmek gerekiyor. Hız sabitleyici ise hem Comfort hem de Luxury donanım listesinde mevcut. Ek olarak Luxury donanımında sunulan deri koltuklaklar ve 6 hoparlörlü 3D müzik sistemi ile lüks algısını kuvvetlendiriyor. Araçlarda ayrıca, elektrikli ayarlanabilir, ısıtmalı ve katlanabilen yan aynalar, LED otomatik yanan farlar ve arka park sensörleri de şehir içi hayatı kolaylaştırıyor. MG ZS, yüzde 100 elektrikli versiyonuyla B-SUV segmentinde Euro NCAP’ten 5 yıldız alan ilk model olmasıyla da dikkat çekiyor.

MG ZS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tüm MG ZS model otomobiller 5 yıl- 150.000 km (hangisi önce tamamlanırsa) garanti kapsamında yer alıyor.

*Bu içerik MG Türkiye iş birliğinde hazırlanmıştır.

{773901}

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları