preloader

Mercedes-Benz X-Class V6 ile Bir Güç Gösterisi

Mercedes-Benz X-Class V6 ile Bir Güç Gösterisi

Yazı Boyutu:

OGGUSTO olarak KiteMercedes by Bilge Öztürk ile keyifli bir gün geçirdik! Mercedes-Benz X-Class V6 ile test sürüşü yapıp, kiteboard sporunu öğrendik!

Mercedes-Benz Türk’ün 2016 yılından beri isim sponsorluğunu üstlendiği kiteboard okulu “KiteMercedes by Bilge Öztürk” ile bir basın gezisine katıldık. Kiteboard sporunun önemli noktalarını öğrendiğimiz gezide, Mercedes-Benz X-Class V6 ile test sürüşü de yaptık.

Mercedes-Benz X-Class V6 ile Bir Güç Gösterisi

Mercedes-Benz X-Class V6

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, 3.0 litre hacimli 6 silindirli 258 BG’lik Common-Rail direkt enjeksiyon sistemine sahip motoruyla Pick-Up segmentinde “Güç Gösterisi” gerçekleştiriyor. Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, üstün off-road yeteneği, yüksek taşıma kapasitesi ve çekiş kabiliyeti sayesinde ister şehir içi günlük kullanım, ister bol virajlı karayolları, ister asfalt dışı yollar, isterse de çamurlu ve zorlu arazi şartları gibi her türlü koşulda kullanıcısına başarılı bir sürüş konforu sunuyor.

Konfor odaklı yürüyen aksam, asfalt sürüşlerinde Mercedes-Benz kalitesi ve sürüş keyfi sunarken, 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ise aracın üstün arazi yeteneklerini ortaya çıkartıyor. X 350 d 4MATIC’te yüksek sürüş dinamikleri için 4MAT, arazide arttırılmış tutuş için 4H ve ağır arazi koşullarında 4L olmak üzere dört tekerlekten sürüş sistemine ait üç farklı sürüş modu bulunuyor.

0-100 km/s hızlanmasını 7,9 saniyede tamamlayan Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, DYNAMIC SELECT ile gün içerisinde karşılaşılabilecek farklı sürüş koşullarının tamamında sportifliği ve fonksiyonelliği harmanlayan çok yönlü bir karakter sunuyor.

Mercedes-Benz X-Class V6 ile Bir Güç Gösterisi

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC’in standart donanımlarından biri olan DYNAMIC SELECT sistemi, Pick-Up pazarında nadiren görülen sürüş modu seçimi özelliğini kullanıma sunuyor. Sistem; Comfort, Eco, Sport, Manual ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modundan birisini tek bir parmak hareketiyle seçme imkanı sunuyor.

KiteMercedes by Bilge Öztürk

Mercedes-Benz Türk’ün 2016 yılından beri isim sponsorluğunu üstlendiği, kiteboard sporunun öğretilmesi ve bilinirliğinin artırılması amacıyla kurulan kiteboard okulu “KiteMercedes by Bilge Öztürk”, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından kiteboard sporcularının gözdesi Muğla, Akyaka’daki Akçapınar sahilinde, Nisan ayı başında faaliyete başladı ve sezon Ekim ayı sonuna kadar devam ediyor.

Mercedes-Benz X-Class V6 ile Bir Güç Gösterisi

23 yıldır Türkiye Futbol Federasyonu sponsorluğunu, 18 yıldır ise Türkiye Basketbol Federasyonu sponsorluğunu üstlenen Mercedes-Benz Türk, kiteboard sporunu 2015 yılında Bozcaada’da düzenlediği “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası” ile desteklemeye başladı.

“KiteMercedes by Bilge Öztürk” okulunda başlangıç temel eğitimi 6 saat olmak ile birlikte, bu eğitimde öncelikle rüzgar bilgisi, güvenlik ve ekipman kurulumu, sonrasında ise hemen suya geçiliyor. Öğrenci, uçurtma kontrolünü istediği gibi sağlayabildiğinde, uçurtmayı kullanarak vücudu suda kaydırma aşamasına geçiyor. Sonrasında board ile kalkış, kontrollü sürüş, rüzgar üstü sürüş aşamalarıyla eğitime devam ediliyor ve toplam 6 saatte temel eğitimler tamamlanmış oluyor. Suya kendi çıkabilecek aşamaya gelen misafirler, aldıkları ek dersler ve ileri seviye programlar ile kendilerini geliştirme şansı da yakalayabiliyor.

{772167}

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları