preloader

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

Yazı Boyutu:

107 yıllık bir geçmişi olan Maserati günümüze ayak uyduruyor ve 2016 yılında ilk kez ürettiği lüks ve sportif SUV modeli Levante’yi Hybrid teknolojisi ile yollara çıkarıyor.

SUV’ların egemenliği yollarda devam ederken yeni Maserati Levante de lüksü performansla harmanlıyor ve hibrit motor teknolojisiyle V6 benzinli motorun performansını dizel motorun yakıt tüketimiyle buluşturuyor. Marka tarihinin ilk elektrikli modeli olan Levante Hybrid’i Türkiye’de ilk kez Caresse, A Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum’da düzenlenen lansmanda deneyimledik.

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

Adını, hafif esintiden şiddetli bir fırtınaya dönüşebilen Akdeniz rüzgarı ‘Levante’den alan sportif SUV; hibrit teknolojiyi yansıtan mavi renkli tasarım detayları, Trident (üç dişli mızrak) logosunun yer aldığı ön ızgarasından başlayarak iç ve dış tasarımındaki yenilikçi stil unsurları ile dikkatleri çekiyor.

“Hibrit motor teknolojisiyle V6 benzinli motorun performansını dizel motorun yakıt tüketimiyle buluşturan Levante, çevreci karakterini dış görüntüsüne de yansıtarak lüks otomobiller dünyasında fark yaratıyor.

FerMas Şirket Müdürü Özgür Süslü

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

Performansla beraber, daha az yakıt tüketimi ve emisyon seviyesini hedefleyen Levante Hybrid V6 benzinli ile eşdeğer; dizel versiyondan ise daha yüksek beygir gücü üretiyor ve 0’dan 100 km/s hızlanmasını sadece 6 saniyede tamamlıyor.

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

Rakamlarla Maserati Levante Hybrid:

 • Motoru 330 HP güç ve 450 Nm tork üretiyor.

 • 2 litrelik 4 silindirli benzinli motoruyla, yavaşlama ve frenleme anında oluşan enerjiyi geri kazanmak için kullanılan 48 Volt hibrit sisteme sahip.

 • 330 HP güç ve 450 Nm tork üreterek V6 benzinli ile eşdeğer; dizel versiyondan ise daha yüksek beygir gücü üretiyor.

 • 0’dan 100 km/s’e 6 saniyede hızlanıyor.

 • Levante Hybrid teknolojisi, WLTP normuna göre 231-252 gr/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor.

 • 350 HP V6 versiyonuna kıyasla yüzde 18’in üzerinde yakıt tasarrufu sağlıyor.

 • 48 volt hibrit sistem; BSG, batarya, eBooster ve bir DC/DC dönüştürücü olmak üzere dört bölümden oluşuyor.

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

Aracı uzaktan bile ayrıştıran krom ön ızgarasının yanı sıra lansmana özel rengi olan yeni metalik üç katmanlı mavi rengi göz kamaştırıyor. Dışarıdan bakıldığında mavi renk; üçlü yan havalandırma kanalı, fren kaliperleri ve C sütunu logosunu süslüyor. Aynı renk koltukların dikişlerinde olmak üzere iç mekânda da kullanılıyor. Yeni logolarla da farklı bir görünüme kavuşan otomobilde C sütununda üç dişli mızrak logosu yer alırken; GT logosu üçlü yan hava kanallarının üzerini süslüyor.

SUV’ların Maserati'si Levante Artık Hybrid

Sevdiğimiz özellikler:

 • Kişiselleştirilebilen ve yüksek performanslı bir “Kullanıcı Deneyimi” sunan güçlü Android Automotive işletim sistemine sahip MIA (Maserati Akıllı Asistan) bilgi-eğlence sistemi,

 • Harman Kardon Premium ve Bowers & Wilkins Premium Surround ses sistemi (isteğe bağlı),

 • Havalı süspansiyon Normal ve Park dahil altı farklı yükseklik ayarı olması,

 • Yüksek çözünürlüklü ve gelişmiş grafiklere sahip 8,4 inçlik ekran.

Bodrum’da direksiyon başına geçince Levante için söylenen “SUV’ların Maserati’si” sözü bizim için bir kez daha hayat buldu. Mutlaka ilk fırsatta bu Hybrid deneyimini siz de yaşayın.

https://www.instagram.com/reel/CU8C5cuAUgR/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading
Melis Topaloğlu Kasnaklı
Melis Topaloğlu Kasnaklı Tüm Yazıları