preloader

Kişiye Özel Olarak Üretilen Ferrari BR20 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

01.01.2024
Kişiye Özel Olarak Üretilen Ferrari BR20 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Tek bir müşterinin talepleri doğrultusunda yalnızca bir adet üretilen Ferrari BR20’nin çok özel detaylarını keşfedin.

Ferrari BR20, Maranello’nun 1950’ler ve 1960’lar boyunca kazandığı büyük başarılarına selam duruşu niteliğinde bir özel proje otomobili. Bu eşsiz araç, Ferrari’nin özel müşterileri için ürettiği “Special Projects” serisinin bir parçası olarak hayata geçirildi ve sadece tek bir özel Ferrari müşterisi için özel olarak tasarlandı ve üretildi. GTC4Lusso platformunu temel alarak tasarlanan bu otomobilin tüm özel detaylarını sizin için bir araya getirdik.

Zarafetle Yeniden Tasarlanmış Siluet

Kişiye Özel Olarak Üretilen Ferrari BR20 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

BR20, GTC4Lusso’nun dört kişilik konfigürasyonundan farklı olarak daha geniş bir bagaja, grand tourer detaylara ve iki kişilik oturma düzenine sahip. Bu detaylar, müşterinin ve Ferrari tasarım ekibinin birlikte kafa yorması sonucu efsanevi 410 Superamerica modelinden esinlenerek hayata geçirilmiş. Aracın karbon fiber eşikleri ve alt kısımda bulunan karbon fiber detayları ise otomobilin pahasını arttırırken aynı zamanda hafiflik sağlıyor.

İkonik Ferrari Temalarının Modern Yorumu

Kişiye Özel Olarak Üretilen Ferrari BR20 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aracın arka çamurluğunun üstünde yer alan hava kanalları Ferrari geçmişinin ikonik “uçan pervane” temasına modern bir yaklaşım sunuyor. Bu detaylar, sadece klasik Ferrari modellerine saygı göstermekle kalmayıp aynı zamanda BR20’nin aerodinamik performansını bir adım öteye taşıyor. Aracın geniş ön ızgarası, özel tasarlanmış farları ve 20 inç jantların içerisindeki sarı fren kaliperleri de dikkat çekici detaylar arasında yer alıyor.

Eşsiz İç Tasarım ve Pratik Detaylar

BR20’nin iç mekânı ise özel müşterinin talepleri doğrultusunda kahverengi Heritage Testa di Moro derisi, meşe kaplamalar ve karbon fiber eklemelerle zenginleştirilmiş. GTC4Lusso’daki arka koltuklar yerine bir bagaj platformuna yer verilmiş ve böylece BR20’nin 1950’ler ve 1960’lar Ferrari’leriyle benzer şekilde iki kişilik bir sürüş deneyimi sunması amaçlanmış.

Ferrari’nin Özel Üretimler Programı

Kişiye Özel Olarak Üretilen Ferrari BR20 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ferrari sadece hızlı süper spor otomobiller üretmekle yetinmeyen bir marka. Tailor Made gibi özel programlarıyla standart fiyatın üzerine ekstralar ödeyen müşterilerine çok daha fazla kişiselleştirme seçenekleri sunan bir marka. Fakat bazı Ferrari tutkunlarını bu da tatmin etmiyor olacak ki böyle özel otomobillere ihtiyaç duyuluyor. BR20, bir özel müşteri için tasarlandı ve üretildi. Ferrari’nin baş tasarımcısı Flavio Manzoni liderliğindeki tasarım ekibi müşterinin her adıma katılımını sağlayarak bir yıl süren bir süreçte bu benzersiz aracı hayata geçirdi. Bu şanslı müşteri için BR20 kadar modelin hayata geçiş sürecinde içerisinde bulunduğu Ferrari tasarım ve üretim organizasyonu da bir o kadar ayrıcalıklı ve unutulmaz olmalı.

{100618}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları