preloader

En Yırtıcı Ranger: Raptor

En Yırtıcı Ranger: Raptor

Yazı Boyutu:

Yeni Ford Ranger Raptor’ı yakından inceleyin.

Yüksek performans bekleyen Pick-Up tutkunları bu haberi sevecekler! Çünkü Ford Ranger Raptor Türkiye’de satışa sunuldu. Pick-Up alanında dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden Ford, sadece Kuzey Amerika pazarında sattığı F-150 Serisi ile onlarca yıldır satış rekorları kırarken, F-150’nın “Raptor” serisi, yüksek performanslı versiyonları da son senelerde adından en fazla söz ettiren modelleri oldu. Raptor efsanesi sadece F-150 ile sınırlı kalmayarak Ranger için de sunulmaya başladı. Aracın muhteşem kabiliyetleri “Raptor” adına yakışacak biçimde hiç olmadığı kadar performanslı, güçlü ve tasarım olarak da her zamankinden daha vahşi.

OFF-ROAD PERFORMANSINA UYGUN DONANIM

En Yırtıcı Ranger: Raptor

Ford Ranger Raptor, büyük kardeşini kıskandıracak özellikler barındırıyor. Rakipsiz bir arazi aracı olan Ford Ranger Raptor, 2,5 inçlik Fox Racing süspansiyonları sayesinde her koşulda en yüksek performanslı sürüşü garantiliyor. Bu süspansiyonlar, standart Ranger modellerine göre tekerleklere yüzde 30 daha fazla hareket imkanı sağlıyor. Eksiksiz alt koruma plakaları 2.3 mm kalınlığındaki yüksek dirençli çelikten üretilerek arazi şartlarında hemen her darbeden koruma sağlıyor. 17 inçlik alaşım jantlar ve 285/70 R17 BF Goodrich lastikler ile donatılmasıyla da bu paketin hakkı veriliyor. 28,5 cm’lik yerden yükseklik ve 85 cm’lik su geçişi ile de bu Ford Ranger Rapor’a rakip olabilecek pek bir seçenek yok gibi…
FORD RANGER RAPTOR İLE İLK TANIŞAN OLMAK İÇİN

En Yırtıcı Ranger: Raptor

Gelmiş geçmiş en heyecan verici Ford Ranger olan Ford Ranger Raptor ile tanışmak için özel organizasyonlar düzenlenmeye devam ediyor.

22-27 Ekim: FordStore Ankara Tur Oto’da Ford Ranger Raptor’u yakından inceleyebileceğiniz gibi, 23 Ekim Çarşamba günü saat 19:00 ve 21:00 arasında düzenlenen kokteyle de katılabilirsiniz.

29 Ekim-4 Kasım: Ford Ranger Raptor ile FordStore Antalya Bilaller’de de tanışabilirsiniz. Araca özel yapılacak tanıtım kokteyli ise 1 Kasım Cuma günü saat 19:00 ile 21:00 arasında.

Her iki organizasyon için 15’er kişilik bu sınırlı kontenjana dahil olmak için 444 36 73 numaralı “Ford Direkt” hattını arayarak hangi şehirdeki aktiviteye katılmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

BAJA YARIŞ ARAÇLARINDAN İLHAM ALINDI

En Yırtıcı Ranger: Raptor

Ford Ranger Raptor’ın muhteşem performansını sonuna kadar yaşayabilmek için çok deneyimli bir sürücü olmanıza gerek yok. 6 farklı sürüş modu sayesinde ilerlenen zeminin belirlenmesi yeterli. Baja, Spor, Çim/Çakıl/Kar, Çamur/Kum, Kaya Tırmanışı ve Normal ayarlardan birini seçtiğinizde en ileri teknoloji “Arazi Yönetim Sistemi” devreye giriyor ve keşfedilecek yeni rotalara kolaylıkla yol alıyorsunuz. Bu modların adından nerelerde kullanılması gerektiği yeterince açıkken “Baja” modunu bilmeyenler için konuyu kısaca açıklayalım. Her yıl Baja California Yarımadası’nda düzenlenen bir arazi yarışı olan Baja, çok yüksek hızlı arazi sürüş yeteneğine sahip pilotlar ve donanımlı araçlarla gerçekleştiriliyor. Bu sürüş modunda araç 4H’ye alınıyor, elektronik kontrollü diferansiyel kilitleniyor ve gaz kontrolü çok daha keskin bir hale getiriliyor. Bir diğer dikkat çeken mod olan “Kaya Tırmanış” ise gaz ve şanzıman tepkilerinin çok hassas olmasını sağlıyor. “Kaya” moduna alınan Ford Ranger Raptor ile sarp kayalıkların üzerinden kolaylıkla geçebiliyorsunuz.

TASARIMIYLA EN VAHŞİ RANGER

Okyanus Mavi ya da Kurşun Gri gövde renkleri sadece Ranger Raptor’a özgü. Xenon farları ve LED sis farları haricinde “Parlak siyah Raptor radyatör ızgarası”ndaki dev “FORD” yazısıyla iddiasını ortaya koyan araç, Ranger Raptor logolu yan basamakları, özel gövde kiti ve kalın ön çamurluklarıyla kendini belli ediyor. Ford Ranger Raptor’un sadece dış kabuğunda değil iç mekanında da özgün detaylar mevcut. Raptor yazısı işlenmiş sportif koltuklar hem arazide hem de asfalt üzerinde çok başarılı bir yanal tutuş sağlıyor. Ayrıca sürücü koltuğu 8 yönde elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Direksiyon simidinin en üst noktasındaki kırmızı renkli kılavuz çizgisi spor otomobillerin vazgeçilmezlerinden ve de yarış araçlarına gönderme yapan bir türden. Seçilebilir sürüş modlarının da izlenebildiği dokunmatik multimedya ekranı ise teknolojik dokunuşlardan sadece bir diğeri.

10 KADEMELİ OTOMATİK ŞANZIMANLA 500 NM’LİK TORKA HÜKMETMEK

En Yırtıcı Ranger: Raptor

Tasarımıyla bu denli iddialı olan bir araçta yeni nesil 2.0 litrelik Ford EcoBlue dizel motor kullanılıyor. 213 PS güç ve 500 Nm torku ile adeta rakipsiz olan Ford Ranger Raptor, 10 kademeli otomatik şanzımanı sayesinde değişen koşullara zahmetsizce uyum sağlıyor. Üstelik bu şanzımana, direksiyon üzerindeki kulakçıklar sayesinde hükmedebilmek de mümkün. Küçük parmak hareketleriyle arazide uçarcasına ilerlerken “artı” ve “eksi” butonlarını kullanarak mutlak bir direksiyon hakimiyeti yaşayabiliyorsunuz.

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları