preloader

Pitti Uomo Şıklığını Stilinize Yansıtmanın Yolları

26.06.2019
Pitti Uomo Şıklığını Stilinize Yansıtmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Pitti Uomo şıklığını günlük stilinize uygulamanın yollarını OGGUSTO erkekleri için hazırladık.

Her sene iki kez düzenlenen Pitti Uomo’nun 96. etkinliği diğer her sezonda olduğu gibi oldukça hareketliydi. Her etkinliğe farklı bir konsept ile yaklaşan Pitti’nin değişmeyen tek kuralı ise daima şık olmak. Pek çok marka ve organizasyona ev sahipliği yapmasına rağmen özellikle kendi bünyesindeki sokak stili kodlarını ustaca korumayı başaran Pitti Uomo’nun fuar alanı yine her zamanki gibi farklı stillerle ilham vermeye devam ediyor.

Pitti Uomo Şıklığını Stilinize Yansıtmanın Yolları

Elbette konu erkek modası olduğu zaman belirli kilit parçalar ön plana çıksa da Pitti Uomo’nun hem misafirleri hem de katılımcıları arasındaki ortak payda detaylardaki önem olarak karşımıza çıkıyor. Abartılı stiller yerine detaylarda farklılık yaratılan bir platform olduğu için de hemen hemen her erkeğin rahatlıkla gündelik hayatına uygulayabileceği ufak dokunuşlar göze çarpıyor.

Fuar’ın popüleri hasır şapkalar

Bir diğer adıyla “Panama Hat” olarak bilinen siyah şeritli hasır şapkalar, ister spor ister şık her stile rahatlıkla uyum sağladığı gibi taşıdığı egzotik havadan da ödün vermiyor. Taktığınız anda sizi adeta bir sahil kasabasına ışınlayan hasır şapkaları şehir içinde özellikle hafta sonu davetlerinde blazer bir ceketle veya desenli gömleklerle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Güneş Gözlüklerinde 80’ler etkisini yakalayın

Özellikle yaz döneminde siyah gözlükler seçmek yerine renki camlı gözlüklere yönelebilirsiniz. Turuncu veya sarı renkli camlar ince altın çerçevelerle bir araya geldiğinde hem Retro hem de cool bir stil yakalamanıza yardımcı oluyor. Takım elbiseler veya blazer ceketlerle kontrast bir tamamlayıcı olarak kullanabileceğiniz renkli camlar, yaz mevsiminin yüksek enerjisini de çok iddialı olamadan stilinize yansıtıyor.

Tropik desenlerin tam zamanı

Genellikle tatil valizinize eklediğiniz tropik desenli t-shirt veya gömlekler yeni sezonda şehir hayatına da oldukça başarılı bir şekilde uyum sağlıyor. Artık ceket – gömlek ikilisine biraz mola verip t-shirtlerinizi rahat kesim blazer ceketlerinizle kombinlemenizin zamanı geldi. Eğer bu konuda henüz kararsızsanız tropik desenleri gömleklerden yana kullanarak da aynı farklı etkiyi yaratabilirsiniz. 80’lerin bol kesimli takım elbiseleri bu rahat stil için oldukça uygun olurken ayakkabı tercihi konusunda da sneakerslara yönelebilir ve şık olduğu kadar ağırlıktan uzak bir stil yakalayabilirsiniz.

{771220}

Maviden vazgeçmeyin

Pitti Uomo’da genel olarak stillere baktığımız zaman mavi rengin domine ettiği bir hava görmemiz mümkün. Neredeyse her tonu fuar alanında karşınıza çıkarken bu uyumlu rengin aslında ne kadar farklı stillerde kullanılabildiğini de rahatlıkla görebiliriz ve oldukça emin bir şekilde mavinin her sezonun favori rengi olduğunu da söylemek mümkün. Bu yüzden stilize en kolay adapte edebileceğiniz en kilit nokta şüphesiz mavi seçeneklerinizi arttırmak olacak. Üstelik böyle geniş bir alana yayıldığı için de herhangi bir parçaya odaklanmanız gerekmiyor. Tek dikkat etmeniz gereken detay mavinin en az birkaç farklı tonuna şans vermeniz.

Ceketler daima ön planda olsun

Her ne kadar genç markaları ve farklı tasarımları bir araya getiren bir fuar olsa da Pitti Uomo özellikle ceketler konusunda başlı başına farklı bir dünya. Keten kumaşlardan, çift dümelilere, fit kesimden, canlı renklere kadar tek bir parçanın yüzlerce farklı versiyonunu görmeniz mümkün. Özellikle yaz döneminde düzenlenen fuarda ise keten kumaşlar ve soft tonlar göze çarpıyor. Cep mendilleri ile farklı dokunuşlar yaratabileceğiniz ceketlerin bu seneki ana noktası ise kuralsız olması. Özellikle rahat kesimler dikkati çekerken ince kumaşlardan yazın bunaltıcı havasından uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Pitti Uomo her ne kadar İtalyan kesimin gösteri alanı olsa da bu sezon kurallar oldukça esnek. Bu yüzden temel nokta olarak yaz ceketlerini mutlaka listenize alın ancak tek bir stilde takılı kalmayın.

Stilinizi loaferlarla tamamlayın

Dar paça pantolonlar ve şortların şıklık konusunda en önemli tamamlayıcı olan loaferları bu yaz mutlaka kullanın. Özellikle yaz mevsiminde bilekleri açıkta bırakan loaferlar diğer klasik ayakkabılardan farklı olarak daha fresh bir stil yaratmanız konusunda size yardımcı olacak. Ancak ayakkabılarınızı mutlaka hem sağlığınız hem de uzun ömürlü bir kullanım için mutlaka ona uygun olan çoraplarla kullanın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları