preloader

Paris Moda Haftası Sonbahar-Kış 2023/2024 Erkek Koleksiyonları

Paris Moda Haftası Sonbahar-Kış 2023/2024 Erkek Koleksiyonları

Yazı Boyutu:

Paris Moda Haftası’nın dikkat çeken Sonbahar-Kış 2023/2024 erkek koleksiyonlarını keşfedin.

Modanın kalbinin attığı şehirlerden biri olan Paris’te gerçekleşen erkek moda haftasında, dünyaca ünlü modaevlerinin tasarımları, birbirinden gösterişli defilelerle birlikte moda severlerle buluşuyor. Moda tutkunlarının heyecanla beklediği Paris Moda Haftası’nda Sonbahar-Kış 2023/2024 erkek koleksiyonlarını yakından inceleyin.

Saint Laurent

Anthony Vaccarello tarafından hazırlanan Saint Laurent Sonbahar/Kış 2023-2024 koleksiyonu, şık gece görünümlerinden oluşuyor. Siyah, beyaz, ten rengi, lacivert ve gümüşten oluşan renk paletiyle, şekil ve dokunun cesurluğuna odaklanıyor. Koleksiyonda, koyu renkli trençkotlar, ipeksi beyaz bluzlar, transparan şifon bluzlar ve sivri topuklu botlar öne çıkıyor. Belirgin omuzlar, büyük boy fiyonklar, yüzün yarısını kapatan yüksek yaka detayları göze çarpıyor.

Lemaire

Kreatif Direktörler Christophe Lemaire ve Sarah-Linh Tran, koleksiyon için sinema, müzik ve sokaktaki insanlardan ilham aldıklarını vurguluyor. Defilenin, modellerin ileri geri yürüdüğü, birbirleriyle etkileşime girdiği ve metropol sokaklarında görülen doğal bir sahne yarattığı, böylece bir moda şovundan daha çok, devasa bir sinema prodüksiyonunu andırdığı görülüyor. Tulumlar, rahat kazaklarla eşleştirilmiş pardösüler, şişme ceketler, yünlü yakalı bomber deri ceketler ve tek renkli takım elbiseler dikkat çekiyor. Renk paleti ise siyah ve haki renklerin yanı sıra toprak tonlarına odaklanıyor.

Givenchy

Givenchy kreatif direktörü Matthew Williams, Sonbahar/Kış 2023-2024 koleksiyonunda, geleneksel erkek giyim arketiplerini ve stil kodlarını çağdaş bir bakış açısıyla yeniden tanımlıyor. Sokak giyimine sofistike bir hava katan koleksiyonda parlak metalik montlar ve kürk ceketlerin yanı sıra üst üste yerleştirilen katmanlı parçalar dikkat çekiyor. Kısa sweatshirt’ler bol pantolonlarla eşleşirken, tulumlar ise büyük beden kapüşonlular ve ceketlerle kombinlenmek için belden bağlanarak pantolon görünümü veriyor. Monokrom görünümlerin yanı sıra renk paletinde, canlı pembeler, yeşiller ve morlar yer alıyor. Sahte yılan derisinden çita baskısına kadar egzotik desenler, ekoseler, kamuflajlar, kotlar ve eskitilmiş dokular öne çıkıyor.

Louis Vuitton

Louvre’daki Cour Carrée avlusunda gerçekleşen ve Rosalia’nın performansıyla başlayan defilede, modeller farklı odaları olan bir evin set tasarımında yürüyor, her oda bebeklikten yetişkinliğe kadar bir erkeğin hayatının bir bölümünü simgeliyor. “Büyümek” temasına odaklanan ve Colm Dillane tarafından tasarlanan koleksiyonda, özel dikim takımlar, deri ceketler ve kruvaze montlar öne çıkıyor. İkonik LV monogramı, gündelik giyim ve çantalar üzerinde görülüyor. Göz alıcı renk ve baskıların bir arada kullanıldığı koleksiyonda, cesur ve soyut tasarımlar yeni bir soluk getiriyor.

Dior Homme

Kreatif Direktör Kim Jones, sonbahar/kış 2023-2024 erkek giyim koleksiyonunda, İlkbahar/Yaz 1958 koleksiyonundan ilham alarak, eski ve yeni terzilik geleneklerini iç içe geçiriyor, Saint Laurent’in Dior’daki zamanına atıflar yapıyor. Hareket, rahatlık ve akışkanlığın merkezde olduğu koleksiyonda, A-kesim paltolar, sarı muşamba yağmurluklar, triko kazaklar, ekstra pileli bol pantolonlar, etek gibi giyilen geniş bermudalar dikkat çekiyor. Fildişi, toz mavi, hardal sarısı yoğunluklu renk paleti, soluk ve nötr renklerden oluşuyor.

Hermès

Kreatif Direktör Véronique Nichanian, koleksiyonda, rahatlık, sıcaklık ve pratikliği ön planda tutuyor. Maison de l’Unesco’da gerçekleşen defilede, Hermès’in temel malzemesi olan deri, geniş paçalı siyah pantolonlar, ceketler, yarım fermuarlı sweatshirtler ve üstlerde karşımıza çıkıyor. Yüksek yakalı bluz gömlekler, balıkçı yaka kazaklarla giyilen dökümlü pantolonlar, zincirle süslenmiş baskılı eşarplar, kalın tabanlı deri botlar, önünde küçük bir cep olan Haut à Courroies çanta dikkat çekiyor. Siyah ve grinin yoğun olduğu renk paletini, toprak tonları destekliyor.

Marine Serre

Hilal desenine yer verdiği tasarımlarıyla ön plana çıkan tasarımcı Marine Serre’in, sonbahar/kış 2023-2024 erkek giyim koleksiyonu, geri dönüştürülmüş ve ileri dönüştürülmüş malzemelerle dikkat çekiyor. Sürdürülebilirlik üzerine bir yorum getirerek gösterinin tonunu belirleyen defile, mistik ve şiirsel bir ortam sunan set düzeniyle, distopik bir geleceğin ölçekli bir modelini andırıyor. Denim ve derinin öne çıktığı koleksiyonda, uzun etekler, uzun ince ceketler, yüzü saran maskeler ve motocross’tan ilham alan görünümler dikkat çekiyor. Siyah, gri ve kahverengi ağırlıklı renk paletinde, kırmızı, turuncu ve yeşilin parlak tonları göze çarpıyor.

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları