preloader

Paris Moda Haftası 2023 İlkbahar/Yaz Erkek Koleksiyonları

Paris Moda Haftası 2023 İlkbahar/Yaz Erkek Koleksiyonları

Yazı Boyutu:

Paris Moda Haftası’nın sezona damgasını vuran 2023 İlkbahar/Yaz Erkek koleksiyonlarını keşfedin.

Moda tutkunlarının heyecanla beklediği Paris Moda Haftası’nın, en dikkat çeken 2023 İlkbahar/Yaz Erkek koleksiyonlarını bir araya getirdik.

Givenchy

Matthew Williams tarafından hazırlanan İlkbahar/Yaz 2023 Erkek koleksiyonu, dinamik ve sportif görünümler ile dikkat çekiyor. Williams, koleksiyonda hem yakın çevresinde hem de sokakta gördüğü sanatçılar, tasarımcılar ve müzisyenlerden ilham alıyor. Yarı yüz maskesi oluşturan uzun balıkçı yakalar, logolu sweatshirt ve kargo pantolonlar, siyah beyazın yoğun olduğu renk paleti ve metal aksesuarlar ön plana çıkıyor.

Rick Owens

Markanın kreatif direktörü Rick Owens, Mısır’a yaptığı geziden ilhamla hazırladığı koleksiyonu, Palais de Tokyo’nun ön avlusunda görücüye çıkardı. Koleksiyon, ipek şifon ve şeffaf viskon gibi hafif kumaşlara, dik kesim omuzlara ve tül detaylara odaklanıyor. Avangart ve günlük giyim birbirine uyumlanıyor. Monokrom görünümlerin yanı sıra, pembe, sarı, yeşil ve mor gibi parlak metalik renkler dikkat çekiyor.

Louis Vuitton

Louis Vuitton İlkbahar/Yaz 2023 Erkek koleksiyonu, yakın zamanda hayatını kaybeden, markanın eski kreatif direktörü Virgil Abloh’un tasarlamadığı ilk koleksiyondu. Ancak sarı tuğlalı podyum tasarımından canlı performanslara kadar pek çok detay Abloh’a saygı duruşunda bulunuyor. Markanın imza monogram parçalarından cesur çiçek baskılarına kadar uzanan silüetlerin yanı sıra, zikzak desenler ve grimsi leylak rengi takımlar dikkat çekiyor. Renkli bucket şapkalar ve desenli bomber ceketler ise sokak giyimi ve lüks arasındaki çizgiye ayak uyduruyor.

Dior Homme

Dior Men’in sanat/kreatif direktörü Kim Jones tarafından hazırlanan İlkbahar/Yaz koleksiyonu, sezona gönderme yaparak, renkli çiçeklerin içindeki bir evin bahçesini yansıtan podyumda gerçekleştirildi. Su yeşili ve pudra pembe gibi pastel tonların öne çıktığı renk paleti, kamuflaj ve pötikare desenler dikkat çekiyor. Bol kesim şortlar, yakası asimetrik kapanan ceketler, geniş fötr şapkalar, sokak stilinden ilham alan bereler ön plana çıkıyor.

{775157}

Dries Van Noten

Bu sezon ilham almak için erkek alt kültürlerini araştırdığını söyleyen Dries Van Noten, tasarladığı koleksiyonda farklı arketipleri bir araya getiriyor. Vücuda oturan sıkı blazer silüeti, batılı gömlek ve çizmelerdeki kovboy referansları, çizgili pantolonlar, pantolon üzerine somon renk korseler ve farklı formlarda kullanılan patchwork dikkat çekiyor.

Loewe

Tasarımcı Jonathan Anderson, podyumu distopik bir gelecek vizyonuna dönüştürdü. Koleksiyonda bulunan bomber ceket, kapüşonlu üst, sweatshirt, ceket, parka ve Loewe arketip tote çanta gibi klasik parçalarla, yaza hazır bir kapsül ortaya çıkıyor. Doğrudan kumaşların ve ayakkabıların üzerinde büyüyormuş görünümü veren gerçek bitki ve çimen detayları ile, kıyafetlere yerleştirilen doğa görüntülerini ve videolarını gösteren ekranlar dikkat çekiyor. Anderson, doğanın nüansları ile modern teknoloji arasında bir köprü kuruyor.

Hermès

Veronique Nichania tarafından tasarlanan koleksiyon, minimalist pantolon ve şortun yanı sıra leylak, pembe ve turuncu kanvas ceketler, fermuarlı düz bluzlar ve kaşmir boğazlı kazaklar ile öne çıkıyor. Bucket şapkalar, güneş sarısı takımlar, önünde kerevit bulunan kısa kollu bir kaşmir kazak ve mavi bir denizatı olan beyaz bir gömlek de dahil olmak üzere deniz temalı üstler, tatil ruhunu yansıtıyor.

Marine Serre

Genç tasarımcı Marine Serre, sanatsal referanslarla harmanlanan ve ilhamını spordan alan koleksiyonunun açılışını mayo çeşitleri ile yaptı. Pembe, mavi, yeşil, mor gibi geniş renk paletine sahip koleksiyonda, monokrom görünümler dikkat çekti. Marine Serre’nin imzası olan hilal şeklindeki ay baskısı desenli tulumlar ve kot ceketler ile yine ay şeklinde altın aksesuarlar ön plandaydı. Defilenin kapanışı Madonna’nın kızı Lourdes Leon tarafından yapıldı.

Kenzo

Sanat Yönetmeni Nigo tarafından hazırlanan koleksiyon, 1980’ler Paris modasına Japon bakış açısıyla gönderme yapıyor. Renkli blok örgüler, çizgili takım elbiseler, pötikare desenler ve çiçek motifleri dikkat çekiyor. Hem erkek hem de kadın giyiminde denizci şapkaları ve denizci eşarbı, okul üniformaları ve bomber ceketler, genç ve dinamik silüetler oluşturuyor.

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları