preloader

Milano Moda Haftası Sonbahar-Kış 2023/2024 Erkek Koleksiyonları

Milano Moda Haftası Sonbahar-Kış 2023/2024 Erkek Koleksiyonları

Yazı Boyutu:

Milano Moda Haftası’nın dikkat çeken Sonbahar-Kış 2023/2024 erkek koleksiyonlarını keşfedin.

İtalya’nın ikonik şehri Milano’da gerçekleşen erkek moda haftasında, dünyaca ünlü modaevlerinin tasarımları, birbirinden gösterişli defilelerle birlikte moda severlerle buluşuyor. Sezonun trendlerini belirleyen Milano Moda Haftası’nda Sonbahar-Kış 2023/2024 erkek koleksiyonlarını yakından inceleyin.

Gucci

Kreatif direktör Alessandro Michele’nin Kasım 2022’de Gucci’den ayrıldığını açıklamasından sonra, İtalyan modaevi tarafından sunulan ilk koleksiyon, “doğaçlama” fikrine odaklanıyor. Modaevinin tasarım ekibinin iş birliğiyle hazırlanan koleksiyon, renk paletini geniş tutuyor. Oversize ceketler, geniş kayık yaka kazaklar, motokros pantolonlar ve kot pantolonlar öne çıkarken, aksesuarlarda, siyah bereler, büyük boy çantalar ve markanın imzası olan makosen ayakkabılar dikkat çekiyor. İpek kumaş, triko, deri parçalar ve payet detayları göze çarpıyor.

Dsquared2

Kanadalı ikiz kardeşler ve DSQUARED2’nin tasarımcıları Dean Caten ve Dan Caten, sonbahar-kış 2023/2024 erkek koleksiyonu için, “Korkmadan, yargı olmadan, bireysel olma ve kendin olmakta rahat hissetme özgürlüğü” temasıyla yola çıkıyor. Y2K’dan ilham alan silüetler ve Batılı tasarım kodlarının altının çizildiği koleksiyonda, inek, sporcu, goth, emo ve femme gibi gençlik klişeleri, yeni ifade biçimleri yaratmak için çağdaş bir bakış açısıyla yeniden gözden geçiriliyor. Düşük bel pantolonlar, dizlerinde yıldız işlemeli kotlar, püsküllü ceketler, ‘Darlin’ ve ‘Emo’ baskılı crop jarse atletler ve farklı renklerde kovboy çizmeleri öne çıkıyor.

Emporio Armani

Emporio Armani’nin, vintage havacılık takımlarından ilham alan sonbahar/kış koleksiyonunda modeller, Milano’nun tarihi merkezinin bir haritasının kuşbakışı görüntüsünü veren dairesel bir pistin çevresinde yürüdüler. Dış giyime yoğunlaşan koleksiyonda, kadife ceketler, ekose takımlar, belden kemerli ve çıtçıtlı ceplerle vurgulanmış tulumlar, suni kürklü yakalı deri uçuş ceketleri öne çıkıyor. Aksesuarlarda ise, havacı şapkaları, pilot gözlükleri, renkli fularlar, deri eldivenler, madeni para cüzdanlarının takılı olduğu kalın botlar dikkat çekiyor. Gri, siyah ve toprak tonlarının yoğun olduğu renk paletinde, fuşya ve mor renkler detaylarda yer buluyor.

{12179}

Dolce & Gabbana

Stefano Gabbana ve Domenico Dolce, “Essenza” adını verdikleri koleksiyonun kodlarını, “Dolce & Gabbana’nın ‘özüne’ geri dönme arzusu” olarak tanımlıyor. Koleksiyon, çoğunlukla siyah monokromlardan oluşuyor, gri ve beyaz monokromlar destekleyici bir rol oynuyor. Kusursuz biçimde dikilmiş takım elbiseler ve kabanlar, transparan tül gömlekler ve file kazaklar öne çıkıyor. Pul ve payet detayları, püsküller ve korseyle ortaya çıkan kum saati silüetleri dikkat çekiyor.

Fendi

Kreatif direktör Silvia Venturini Fendi, sonbahar-kış 2023/2024 erkek koleksiyonunu, “rahat, seksi, havalı” olarak tanımlıyor. Gri, siyah ve toprak tonlarının yoğun olduğu renk paletinde, lila ve mor renkli parçalar göze çarpıyor. Tek omuzlu örgü üstler, ince tül triko kazaklar ve asimetrik pelerinler dikkat çekerken, kaban ve pançolarda, büyük beden kazaklarda, dökümlü pantolonlarda, atkılarda görülen kaşmir dokular ve püskül detayları öne çıkıyor. Markanın imzası haline gelen ikonik baget çanta ise, deri formda ortaya çıkıyor.

{34188}

Etro

Marco De Vincenzo , Etro’nun yeni Kreatif Direktörü olarak ilk erkek giyim koleksiyonunu sunuyor. Koleksiyon, 70’lerden ilham alan stil kodlarıyla, yumuşak ve akıcı silüetlere odaklanıyor. Vintage hissi uyandıran defile, Etro’nun Como’daki devasa tekstil deposundan getirilen eski kumaş ve kıyafetlerden oluşan bir set düzeninde gerçekleşiyor. Rahatlık ve eksantriklik duygusunun ifade edildiği koleksiyonda, Etro tarihinin en önemli kumaşlarından biri olan ekosenin yanı sıra çiçek motifleri de ön plana çıkıyor. Tığ işi üstler, üç boyutlu örgü aplikeli kazaklar, işlemeli polarlar ve bel çantaları dikkat çekiyor.

Prada

Miuccia Prada ve Raf Simons, “modanın temellerine” dönüp bakarak, Sonbahar/Kış 2023 erkek giyim koleksiyonunda, Prada’nın modernist indirgeme ve sadelik ilkelerini, rahatlık, abartı ve samimiyet çelişkileriyle birleştiriyorlar. “Kıyafetler Hakkında Konuşalım” adını verdikleri koleksiyonda, çıkarılabilir yakalarla eşleştirilmiş ceketler, bomber ceketler, parka ve spor ceketler gibi dış giyim parçaları öne çıkıyor. Renkli hırkalar altına giyilen dar kesim pantolonlar, tote çantalar, süet dokular, kontrast ve dinamik tonlar dikkat çekiyor.

JW Anderson

Jonathan Anderson, kendi adını taşıyan markası JW Anderson için hazırladığı Sonbahar/Kış 2023 erkek koleksiyonunda, 2013’teki koleksiyonu da dahil olmak üzere, geçmişine göndermeler yaparak sürrealizme odaklanıyor. Yün kumaş rulosunu tutan, yastığa sarılarak yürüyen ve bacaklarına motifler çizilmiş modeller dikkat çekiyor. Koleksiyonda, önlerine yastık dikilmiş tişörtler, fırfırlı kürklü montlar, fırfırlı şortlar, tokalı uzun kabanlar ve deri dokular öne çıkıyor. Aksesuarlarda ise, önden fermuarlı ve kilitli farklı renklerde deri botlar, kurbağa biçimli terlikler dikkat çekiyor.

Giorgio Armani

Giorgio Armani, Sonbahar/Kış 2023 erkek giyim koleksiyonunda, havacılık ve askeri temalarıyla başlayarak, şehir dışında bir hafta sonu ve kayak partisi temalarıyla ilerliyor. Gri ve toprak tonlarının yoğun olduğu renk paletinde, siyah ve lacivert monokromlar ile kırmızı renk destekleyici olarak yer alıyor. Yün, kadife ve kaşmir dokularla beraber, kadife yelekler, ekose pantolonlar, kargo pantolonlar, kayak kıyafetleri, asimetrik yün kabanlar ve hayvan desenli tüylü dış giyim parçaları dikkat çekiyor. Aksesuarlarda deri eldivenler, fötr şapkalar ve büyük boy çantalar öne çıkıyor.

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları