preloader

Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Johnny Depp

01.08.2022
Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Johnny Depp

Yazı Boyutu:

Oyunculuk kariyeri dışında müzik alanındaki çalışmalarıyla da sahnelerde gördüğümüz Johnny Depp’in tarzını mercek altına aldık.

9 Haziran 1963’te Amerika’nın Kentucky eyaletinde doğan ünlü aktör Johnny Depp için binbir surat desek yanlış olmaz. O, beyaz perdede büründüğü karakterlerle efsaneleşen bir oyuncu. “Charlie’s Chocolate Factory”, “Sweeney Todd”, “Alice in the Wonderland”, “Edward Scissorhands” ve “Pirates of the Carribean” filmlerindeki başrolleriyle hafızalarda yer edindi. 2012 Guinness Dünya Rekorları’na en çok para alan oyuncu olarak giren ve 2015 yılında Disney Efsanesi ilan edilen oyuncunun dikkat çeken bir stili var. Hollywood yıldızının unutulmaz Jack Sparrow karakteri için her ne kadar Rolling Stone’nun gitaristi Keith Richards’dan ilham alınsa da asi korsan tarz olarak Johnny Depp’ten de izler taşıyordu. Biz de Johnny Depp’in her daim rock yıldızlarını andıran stilini yakın markaja aldık.

Kot Pantolonlar

Başarılı oyuncu Johnny Depp, kot pantolondan asla vazgeçemeyen ünlülerden biri. Bohem tarza sahip yetenekli yıldız, günlük yaşamında koyu renkler tercih ederken eskitilmiş kot pantolon, bot ve deri ceketlerden vazgeçemiyor.

Yüzükler ve Kolyeler

Aksesuar konusunda her daim cömert davranan Depp, yüzük ve kolye kullanımını en üst seviyede tutarak maksimalist bir görünüm yakalıyor.

Güneş Gözlükleri

Genellikle sürme sürdüğü gözleriyle buğulu bakışlara sahip olan Johnny Depp, her ne kadar optik gözlüğünü devamlı kullansa da gizemli rock yıldızı havası için güneş gözlüğünün havalı duruşuna başvurabiliyor.

Fötr Şapkalar

Ünlü yıldız için gardırobunun kilit parçası ise tutkunu olduğu fötr şapkalar. Johnny Depp’in kendine has, marjinal bir stili olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Kırmızı Halı Stili

Hollywood’un en ışıltılı anlarından olan kırmızı halı, Johnny Depp için adeta bir giyinme sanatı. Kırmızı halide hiçbir zaman kolaya kaçmayan yıldız, küçük detaylarla görünümünü çekici hale getiriyor. Eski dönemlerin görkemli cep saatlerini smokinlerinin bir parçası haline getiren ünlü oyuncu, bazen şık bir baston bazen bir çift eldiven ile tarzını asilleştirirken bazense papyonunu bağlamıyor ve asi yönünü yansıtıyor. Johnny Depp de George Clooney gibi kimi davetlerde frak giyiyor.

Formal davetlerde de bu kendine has tavrı giydikleriyle vurguluyor. Takım elbiselerini genellikle yelekle tercih eden yıldız, kravat kullanmayarak daha rahat bir görünüm sağlıyor. Gri takım elbise tercih ettiği zaman siyah gömlekle kontrast yakalayan sanatçı, kimi zaman ince çizgili takım elbise giyerek kendi klasik yorumunu gösteriyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları