preloader

Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Brad Pitt

04.08.2022
Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Brad Pitt

Yazı Boyutu:

“Suikast Treni” (Bullet Train) filmi ile gündeme gelen Oscar ödüllü oyuncu Brad Pitt’in akıllarda kalan stilini mercek altına aldık.

Oscar, Altın Küre, MTV Film Ödülleri gibi birçok organizasyondan ödüllerle dönerek kariyerini zirveye taşıyan Brad Pitt, şimdiler vizyona girecek “Suikast Treni” (Bullet Train) filmi ile gündeme tekrardan oturdu. Filmin galalarında giydiği kıyafetler ile dikkatleri üstüne çeken Brad Pitt, stili ve enerjisi ile çok konuşuluyor. Biz de kariyeri ve özel hayatı ile geçmişten bugüne en çok konuşulan isimlerinden biri olan Brad Pitt’in gerek kırmızı halıda gerekse özel hayatında sergilediği stilini mercek altına aldık.

Brad Pitt’in Stil Hikayesi

18 Aralık 1963 doğumlu Brad Pitt, 1991 yılında Thelma & Louise’deki 15 dakikalık rolüyle “Dünyanın En Seksi Adamı” unvanını alarak günümüzde de hala etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hem fiziksel özellikleriyle hem de oyunculuk yeteneğiyle herkesi kendisine hayran bırakan Brad Pitt, Fight Club’taki saykodelik imajıyla herkesin duvarlarını süsledi.

Her senaryoda bambaşka bir karaktere bürünen oyuncu, her stili de kendisine yedirmeye başarabiliyor. Günlük hayatındaki stili, Fight Club’taki Hawaii gömlek, deri ceket içindeki serseri ve psikopat halinden ve Troy filmindeki savaşçı, zırhlı stilinden bir hayli farklı. Gelin, günlük yaşamında Brad Pitt’in nasıl bir çizgisi olduğuna yakından inceleyelim.

Kasket Şapka Tutkusu

Brad Pitt, aynı ekolün yıldızlarından olan Leonardo DiCaprio ile hemen hemen benzer stillere sahip. O da günlük yaşamında beyaz tişört, denim ve chino pantolon tercih etmesinin yanında Pitt de kasket şapka takmayı çok seviyor.

“Dad Style” Trendinin Temsilcisi

Moda dünyasının trendlerinden “dad style” onun stil kodu desek yanlış olmaz. Tişörtlerinin üstüne kimi zaman giydiği hırkalarla salaş ve rahat bir görünüm kazanırken kimi zamansa tek renk giyinerek monokrom bir görünüm elde ediyor.

Her Mevsim Bot Tercihi

Aksesuar konusunda kasket şapkanın yanı sıra erkeklerin çok tercih etmediği şal kullanımını kendi tarzında yorumluyor. Mevsimler arasındaki ayrım kalkalı çok oldu ve Pitt’in de yazın bot giyiyor olması trendleri yakından takip ediyor olduğunu gözler önüne seriyor.

Takım Elbise ile Her Zaman Rahat ve Mükemmel Görünüm

Brad Pitt, formal davetlerde daha çok farklı parçaları birleştirmek yerine açık renkli tek parça, takım elbiseler giymeyi tercih ediyor. Rahat duruşunu göstermek adına kravat kullanmamayı tercih eden yıldız gömlek tercihini her zaman beyazdan yana kullanıyor. Ayakkabı seçiminde ise klasik siyah yerine bordo ve kahve tonlarını seçerek, aksesuarlarını vurgulamayı seviyor.

Brad Pitt’in Kırmızı Halı Stili

Brad Pitt’in, Oscar gibi ödül törenlerindeki kırmızı halı tarzı da günlük yaşamındaki tarzı kadar sade bir görüntü veriyor. Pitt, sade ve yalın tarzını her zaman aksesuarlarla ve detaylarla güçlendiriyor. Siyah smokin giyse dahi kuşağına kadar özen gösteriyor. Smokinin yaka ve pantolon kenarlarındaki saten detaylarla yine düşünülmüşlüğün altını çiziyor. Parlak dokuları kıyafetindeki detaylarda yer verdiğinden dolayı ayakkabıda rugandan uzaklaşıp, mat bir deri tercih ediyor.

Hem Kombinleri Hem Davranışları ile Renkli ve Enerjik

Brad Pitt, yaş alsa da enerjisini ve stilini kaybetmeyen Hollywood’un ünlü erkek isimlerden biri. Oyuncu, son olarak vizyona giren ve başrollerinde yer aldığı “Suikast Treni” (Bullet Train) filminin Berlin ve Amerika galasında da bu enerjik stilini ve ruhunu bir kez daha gösterdi. Berlin’deki galada giydiği kahverengi keten eteği ile dikkatleri üstüne çeken oyuncu, özgür stilini ve ruhunu ortaya koydu. Keten kahvrengi eteğini, yine aynı tonlarda kahverengi bir ceket ile kombinleyen oyuncunun ayakkabı seçimi ise postal görünümlü bir bot oldu.

Etek giymesi ile gelen eleştirilere “Hepimiz bir gün öleceğiz, o zaman sallayalım gitsin.” diyerek güçlü bir yorum yapan Pitt, filmin Amerika’da gerçekleşen galasında ise yeşil renkte keten bir pantolon-ceket takım giydi. Stilini sarı renkte bir sneaker ile tamamlayan oyuncunun tercih ettiği parçalar, erkek modasına da ilham oldu.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları