preloader

Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları

13.02.2024
Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Modada nostaljik hislerin yünlü süveterlerin ve büyükbabanızın stiliyle geçmişe dönüşün zamanı. Yılın trendi “Eclectic Grandpa” hala popülerliğini sürdürürken bu stili kendi tarzınıza uyarlamak isterseniz büyükbabanızın gardırobundan ilham almalısınız.

Dedelerimizin zamanı her ne kadar bizlere uzak görünse de onların tarzları modaya hızlı bir dönüş yaşıyor. Tabii ki 2024 modasıyla harmanlanarak yeni bir akımı da beraberinde getiriyor.

Sosyal medya aracılığıyla, 2024 yılının başından itibaren viral olan “Eclectic Grandpa” akımını, farklı trendlerin harmanlanmasıyla ortaya çıkan bir kolaj gibi düşünebilirsiniz.

Birbirinden farklı akımları birleştirmek, bu tarzın en doğru tanımı. İşin bir diğer sırrı da trendleri zamanla gardırobunda biriktirmiş, stil sahibi “büyükbaba”da gizli. Bu benzersiz tarz, büyükbabaların moda duyarlılıklarından ilham alıyor; şık ve rahat bir estetik. İlginç kazaklardan renkli hırkalara ve klasik makosenlere kadar eklektik dede trendi, vintage esintili unsurları sıcak bir şekilde kucaklıyor.

Grandpa görünümü elde etmenin temel parçası, katmanlamayı iyi uygulamak ki, böylelikle kışı da üşümeden geçirmek mümkün. Desenli bir gömleği hırka, yelek, süveter ya da oversize bir ceket ile tamamlayabilirsiniz.

“Eclectic Grandpa” Trendi Nedir?

“Eclectic” yani Türkçe anlamıyla, eklektik, tek bir stilin hakim olduğu alanlar yerine, birden fazla tarzın harmanlandığı ve birbiriyle uyum oluşturduğu büyükbaba trendi olarak açıklanabilir. Farklı tarzlardan zıt parçaların ve birbirine uyumu olmayan modellerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan karma moda tarzının büyükbaba esinlenmesi de tamamen üst üste giyilen zıt kıyafetlerin tercih edilmesiyle ilintilidir.

“Eclectic Grandpa” Trendinin Temel Özellikleri

Pinterest’in 2024 trend tahminlerinden biri olarak ortaya koyduğu “eklektik büyükbaba” akımı rengarenk trikolar, tüvitler, mokasen ayakkabılar, desenli boxer şortlar, şık spor ayakkabılar, beyzbol şapkaları ve kol saatlerinden oluşuyor.

Eklektik tarza uyum sağlamak için, çiçek desenleriyle çizgileri ve ekoseleri bir araya getirip dikkat çeken bir görünüm yaratmak mümkün. Eğer bu akımın hakkını vermek istiyorsanız, aksesuar kullanımında da iddialı olmak gerekiyor. Pantolon askısı, cep saati, şapka ve hatta papyon, eklektik stili tamamlayan en trend parçalar olabilir.

Modada Geriye Dönüş

Yeni yıl ile moda dünyasına dahil olan “Eclectic Grandpa” trendi, ruhunun en derinlerinde, zamansızlık duygusunu barındırıyor. 70’li yılları anımsatan akım, karakteri ifade etmek için ise uçsuz bucaksız fırsatlar sunuyor.

Büyükbabanızın Görünümüne Sahip Olmanız Gereken Parçalar

Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları

Oxford Gömlekler

Oxford bir gömlek, bu stilin en temel katmanı olabilir. Yıllar boyu gardırobunuzda stilinize eşlik etmeye hevesli Oxford gömleklerdeki cesur baskılardan, renklerden ve desenlerden korkmayın.

Zara
Satın al

Desenli Pantolonlar

Eklektik dede estetiğini yakalamak için farklı desenleri, renkleri ve dokuları karıştırıp eşleştirmekten korkmayın. Cesur çizgileri çiçek baskılarıyla birleştirmek veya vintage bir hırkayı desenli pantolon ile kombinleyerek bu eşsiz akımı kolaylıkla yakalamak mümkün.

Guess
Satın al

Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları
Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları

Loofer Ayakkabılar

Büyükbaba trendi, çok sevilen vintage modanın modern tasavvurunu yeniden sunuyor. Loofer ayakkabılar, grandpa stilinin en şık tamamlayıcısı olmaya hazır.

Tommy Hilfiger
Satın al

Klasik Kol Saatleri

Büyükbaba saatlerini mükemmel tasarımlarıyla yorumlayan klasik saatler, kombinlerin en gösterişli parçası olabilir.

Casio
Satın al

Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları

“Eclectic Grandpa” Trendinin Hayatın Farklı Alanlarındaki Kullanımı

Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları
Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları
Büyükbabanızın Tarzını Stilinize Yansıtmanın Yolları

Eclectic Grandpa trendi, yalnızca modada değil, aynı zamanda otomobilden ev dekorasyonuna, teknolojik tasarımlardan mimariye, birçok farklı alanda da uygulanabiliyor. Eski ve yeninin kasıtlı olarak yan yana getirildiği vintage tarzın modern bir yorumu olan trend, zıt desenleri, renkleri ve nostaljik dekoru çağdaş tasarımla birleştirerek vintage dekorasyon ürünleri, klasik model arabalar, retro tarzda tasarlanmış teknolojik gereçler ve klasik tasarımda kol saatleri gibi, hayatın her alanında yer alıyor.

Haber görseli: The Sartorialist

{6090}

Müge Vardar
Müge Vardar Tüm Yazıları