preloader

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

02.07.2021
2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Yazı Boyutu:

Dünyaca ünlü markaların, 2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim koleksiyonlarını keşfetmek için bu listeye mutlaka göz atın.

Neil Barrett

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Neil Barrett, karantinanın rahatlamasıyla yeni iyimserlik duygusunu kutlamak için Milan’ın Idroscalo eğlence parkını tercih etti. Uçan dansçıların, kaktüslerin ve vahşi çöl hayvanlarının soyut yorumlamaları, eşofmanların üzerine jakarlı ya da hafif sert iş gömleklerine basıldı. Askeri yeşil ve mavinin gradyanları, bej, fildişi ve siyahtan oluşan sessiz bir paletle dengelendi. Tasarımlarda kolay hareket etme imkânı verebilen bol ve yuvarlak kesimler ön plana çıktı. Ceplerin de işlevsel olmasına özen gösteren marka geniş kesimlere yer verdi.

Moschino

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Jeremmy Scott, defilesinde pandeminin iyilik gücünden yararlanıp, Amerikan yaşam tarzını bir film şeklinde sundu. Garson elbisesini bir Technicolor müzikal versiyon olarak tasarladı. Renkli ince çizgili terzilik, Guys and Dolls’a saygı duruşunda bulundu. Erkek giyim için tasarım konularını baskılı çizgi romanlar, langırt grafikler ve akşam yemeklerinden uyarlayıp bunları sportif takım elbise, atlet ve kotlar üzerinde gösterdi.

Alyx

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Matthew Williams, yeni başlangıç için markasının köklerine geri döndü. Onu özetleyen silüetleri, dokuları ve donanımı rafine ederek, incelik ekleyerek yaklaştı. Tasarımlarını daha yumuşak bir şekilde oluşturan kreatif direktör elbiselerinde de bunu yansıtıp yumuşak ve dökümlü elbiseler yarattı. Ayrıca dikkat çeken binlerce el işlemeli cam tüp boncukla kaplı elbiseler sadece gösteri için değil, sipariş üzerine yapılacak.

Lemaire

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Gelişim ve çok yönlülük üzerinde durmak isteyen marka, koleksiyonun daha fazla yumuşaklığı ve hafifliği temsil etmesini istiyor. Bunun için de Lemaire, basit hareketlerle ayarlanabilen ve değiştirilebilen hibrit, modüler ve esnek parçalar üzerinde çalıştı. Fonksiyonel yapıdaki günlük parçalara ciddi ve havalı görünüm katan Lemaire, tasarımlarında hafif yapılı kumaşlar ve doygun tonlardan oluşan bir palet kullandı.

Y/Project

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Yavaş ve derin bir koleksiyon çıkarttığını söyleyen Gleen Martens yenileşen tasarımlarını sundu. Kullanıcılara kullanım alanı sunan koleksiyonda, çift mini elbiseleri yeniden yorumlayabilecek ve klasik bir görünüm verebilecek büzgü ipler konulmuş. Bu ipler yukarı veya aşağı çekilerek yeni bir görünüm elde edilebiliyor. Çantaların da yeniden şekillendirilebilmesi için parça ekler ilave edilmiş. Kauçuktan yapılmış Melissa ayakkabılar da şık vegan bir şekilde giyecekleri plaja hazırlıyor.

Jil Sander

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Jil Sander’in 2022 ilkbahar erkek giyim koleksiyonu, Yeni Çağ’ın endüstriyel etkilerini ve savaş sonrası dönemin sembolik üniformalarını bir arada yansıttı. Boyunlara rengarenk ipekli ve kabarık fularlar, takımlara ise renkli broşlar takıldı. Pantolonların dizlerine Venture ve Paradise kelimeleri işlendi. Geniş takımlar, sıkı kemerli takımlar ve ince deri gömleklere kullanılan deri bağcıklı takımlar uyum içinde gösterildi.

Hermes

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Hermes’in “Double Game” adı verdiği 2022 İlkbahar koleksiyonu sade ve basit parçalardan meydana geldi. Kıyafetlerde zikzak dikişler ve kontrastı arttıracak gabardinlere yer verildi. Doğal görünümler, degrade turuncu ve pembe kaşmir kazaklarla yansıtıldı. Koleksiyonda yumuşaklığı gösteren bermuda takımların yanında deri ve canvastan yapılan çantalar da yer aldı.

Loewe

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Loewe’nin 2022 ilkbahar erkek giyim koleksiyonunda öne çıkan parçası, rastgele dikilmiş bir görünümde olan saten elbiseler oluyor. Markanın Kreatif Direktörü J.W. Anderson tasarımlarıyla geleneği yıkmayı ve özgüven kazandırmayı amaç edindi. Koleksiyonda göze çarpan bir diğer unsur da floro sarısı tişörtler oluyor. Hicivli bir şekilde sunulan erkek giyim koleksiyonunun çekimleri, sosyal medya videoları ve fotoğraflarına da benzer bir şekilde yanısıyor.

Dior Men

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Dior koleksiyonuda Z jenerasyonun idollerinden biri olan Travis Scott ile işbirliği yaptı. Jones, tasarımlarını yaparken sanatçının kendi görünümünden ve çeşitli yaratıcı çıktılarından ilham aldı. Koleksiyonda pembe, yeşil, kahve ve siyah tonları başroldeydi. Siluetler Scott’ın giyim tarzıyla eşleştirilip eşofmanlar metal düğmelerle birleştirildi ve siyah kruvaze takım elbiseler rahatlığı vurgulayan spor ayakkabılarla boy gösterdi.

Dries Van Noten

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

2022 İlkbahar erkek giyim koleksiyonunu Dries Van Noten, panelli parkalar ve ipeksi gömlekler üzerine baskılarla oluşturuyor. Tasarımlar karamsar bilardo salonu ortamlarından flaşlı kulüp çekimlerine kadar şehrin her yerinde akıllı telefon aracılığıyla fotoğraflaştırılıyor. İngiliz tiftiğinden aşırı uzun ve renkli pantolonlar öne çıkıyor. Ayrıca ipek plonge kumaşla kamuflaj parkalar ve takım elbiseler de dikkat çeken diğer tasarımlardan.

Rick Owens

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Rick Owens, 2022 İlbahar erkek giyim koleksiyonunu Venedik Lido sahilinde, büyük kavisler açan su jetleri arasında sundu. Tasarımlar ağırlıklı olarak beyaz tonlarıyla meydana geldi. İnce kumaşlı üstlerin yanında delikli görünümler ve su birikintili pantolonlar yer aldı. Bol paçalı pantolonlar ve açık gömleklerle Led Zeppelin üyelerinden ilham alındı ve “zarif bir hippi” havası yaratıldı.

Etro

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Etro, terk edilmiş bir tren istasyonunda ilkbahar 2022 erkek giyim koleksiyonunu gerçekleştirdi. Benzer şekilde işlenmiş kanvas pantolonlar, keskin tonlu ve yuvarlak burunlu ayakkabılarla bir arada sunuldu. Renkleri kullanmaktan çekinmeyen marka mor, sarı, yeşil, turuncu ve mavilerle dikkat çekici tasarımlar paylaştı. Etro, göbek deliğinin altına kadar açıkta olup, bir kuşak yardımıyla bir arada tutunan ipek gömlekleriyle de koleksiyona imzasını attı.

Prada

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Özgürlüğü temsil etmek adına Prada, 2022 ilkbahar erkek giyim koleksiyonunu açık tasarımlar ile modaseverlere sergiledi. Özellikle kova şapkalarıyla marka, defileye damgasını vurdu. Çiçek desenli havlu kumaştan kapüşonlular, sarı ve kırmızı renginde motorcu ceketler ve kıvrık kısa paçalı tulumlar koleksiyonda dikkat çeken diğer tasarımlardandı. Kıyafetlerde baskı olarak çapa, ahtapot, deniz kızı ve balık gibi motifler tercih edildi.

Fendi

2022 İlkbahar/Yaz Erkek Giyim Koleksiyonları

Silvia Venturini, Fendi’nin 2022 ilkbahar koleksiyonuyla erkek giyime yepyeni bir yorum kattı. Lüks, eğlence ve konfor anlayışı tüm parçalara yansıtıldı. Neredeyse tüm tasarımlar pastel renklerle oluşturuldu ve soyut desenlerle bir araya getirildi. Koleksiyonun şortları kargo cepleriyle oldukça işlevsel bir konumdaydı. Kova şapkalar, kısa ceketler ve baget çantalar ise koleksiyonun dikkat çeken diğer parçaları arasında.