preloader

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

07.10.2019
Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Erkekler için yaşlanmayı geciktiren anti-aging ürünlerini sıraladık. Erkek tipi cilt yaşlanmasında en iyi sonuç veren yüz ve göz çevresi anti-aging kremlerini keşfedin.

“Erkekler de anti-aging bakım ürünleri kullanmalı mı?” sorusunun yanıtının “evet” olduğunda hemfikirsek, gelelim “Neden erkeklere özel olan seriler tercih edilmeli?” kısmına. Erkeklerin cilt yapısı kadınlarınkine göre farklı, dolayısıyla ihtiyaçları da… Hormonal farklılıklar nedeniyle, erkek cildi kadına göre %25 oranında daha kalın bir dokuya sahip. Bu, aynı zamanda daha fazla yağ bezi ve daha geniş gözenekler anlamına geliyor. Erkek cildi daha yağlı olsa da, tıraş hassasiyetini yükselttiği için yoğun neme ihtiyaç duyuyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

En İyi Anti-Aging Bakım Ürünleri

Yaş alırken erkeklerin avantajlı olduğu bir gerçek; yaşlanma belirtilerinin kendini göstermesi, erkek cildinde kadına oranla daha geç ve yavaş oluyor. Ancak bir de kötü haberimiz var: bu belirtiler ortaya çıktıkları anda, derin kırışıklıklar, sarkma ve göz altlarında torbalanma gibi daha belirgin etkilerle fark ediliyor. İşte bu nedenle, gerek doku olarak, gerekse içerik formülasyonu olarak erkek tipi yaşlanma belirtilerine yönelik geliştirilen bakım ürünlerinin kullanımı daha etkin sonuçlar verebiliyor.

Yüz ve göz çevresi için piyasadaki en iddialı anti-aging bakımlardan ilk 10’u sizin için seçtik. Size kalansa, cilt tipinize ve endişenize uyan ürünü belirledikten sonra, her gün sabah ve/veya akşam temiz cilde nazik hareketlerle uygulamak!

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Erkek Cilt Bakım Ürünleri: Doğal İçerikli Ürünler

Nuxe Men Nuxellence Youth and Energy Revealing Anti-Aging Fluid

Çevresel etkenlerin hücrelerin enerji üretim merkezi olan mitokondri DNA’sında yol açtığı mutasyonları onarma özelliğine sahip olan Nuxellence Men, üstelik bunu %90.2 oranındaki doğal içeriğiyle yapıyor. Meşe, gürgen, çarkıfelek ekstreleri ve hiyalüronik asit içeren bu yeni nesil yaşlanma önleyici bakım ürünü, cilde enerji yükleyerek canlandırıyor, sıkılaştırıyor ve kırışıklıkları düzeltiyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Erkek cildinin özel ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen çok amaçlı bakım kremi, her yaş grubunun ve tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun.

Yaşlanma Karşıtı Bakım Ürünleri

Shiseido Men Total Revitalizer Light Fluid

Karma ve yağlı ciltler için formüle edilen hafif yapılı nemlendirici, içeriğindeki “Marine Protein Complex”le sarkma ve kırışıklıklar gibi gelecekte oluşabilecek yaşlanma belirtilerini önlemek için cildin doğal savunma sistemini güçlendiriyor. Pompalı şişesiyle kolay kullanım olanağı sağlayan ürün, ciltteki yağı ve parlamayı dengelerken, cildin nemini artırıyor. Pürüzsüz, sağlıklı, sıkı ve çizgileri azalmış bir cilt ortaya çıkarıyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Karma veya yağlı cilde sahip, ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkmış 30’larındaki her erkek için öneriliyor.

Erkekler İçin Nemlendiriler

Biotherm Homme Force Supreme Youth Architect Serum

Biotherm Homme, bu ürünüyle erkeklerin cilt bakım rutinine alışkın olmadıkları bir adım ekliyor: serum uygulama. Cilt temizlendikten sonra, nemlendirici krem sürmeden önce uygulanan serumlar, kreme oranla daha hızlı emilen ince bir dokuya sahip, ancak buna ters orantılı olarak içeriklerinin konsantrasyonu daha yoğun.

Biotherm Homme’un bu serumu ise, içeriğindeki mavi alg ekstresi ve Pro-XylaneTM molekülüyle cildin alt katmanlarına etki ederek, isminden de anlaşılacağı üzere tıpkı bir mimar gibi cildi içten dışa yeniden yapılandırıyor. 4 hafta düzenli kullanım sonrasında kırışıklıkları %38 oranında azalttığı klinik testlerle kanıtlanmış olan serumu uygulayan erkeklerin %81’i ciltlerinin daha sıkı göründüğünü ifade etmiş. SPF 12 ile cildi güneşe karşı da koruyan serum, aynı zamanda leke oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Yaşlanma karşıtı bakımda daha hızlı sonuçlar almak isteyen her yaşta ve her cilt tipindeki erkeğe uygun olan serum, hassas ciltler tarafından da tolere edilebilen bir içeriğe sahip.

Erkekler İçin Çene ve Boyun Bölgesi Bakım Ürünleri

Clarins Men Line-Control Balm

Yüz ve boyun için yaşlanma karşıtı bakım sunan ince yapıdaki yağsız balm, ciltte oluşmuş kırışıklıklar ve sıkılık kaybını hedef alıyor. İçeriğindeki kafeinle yüzün alt kısmında ağırlığa neden olan yağların salınımını uyarıyor, dişotuyla da cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Düzenli kullanımla çene ve boyun bölgesinde lifting etkisi sağlayan ürünün, cildi hava kirliliğinin olumsuz etkilerinden koruma özelliği de olduğu için, sabah uygulanması öneriliyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Yüzün alt kısmındaki kırışıklık, ağırlık ve sıkılık kaybıyla savaşmak isteyen 45 yaş üzeri erkekler için geliştirilen ürün, kurudan karmaya ve yağlıya, her cilt tipi için uygun.

Zengin İçeriklerle Cildinizi Kapsamlı Bir Bakım Yapın

Sisley Sisleÿum For Men Anti-Age

Erkek cildindeki tüm yaşlanma belirtilerini hedef alan Sisleÿum, magnezyum açısından zengin bir mineral olan olivin ve diğer aktif içerikleriyle, hücrelerin enerji metabolizmasını harekete geçirerek cildi adeta şarj ediyor. Koruyucu, yenileyici ve rahatlatıcı formülüyle aynı zamanda muhteşem bir tıraş sonrası ürünü olan bu anti-aging bakımı, içeriğindeki bir tür su yosunu olan Padina Pavonica özüyle, cilt üzerindeki su dolaşımını artırarak, gün boyunca cildin susuz kalmasını önlüyor. Formülünde yer alan matlaştırıcı mikro küreciklerle parlamayı kontrol altına alan Sisleÿum, canlanmış, sıkılaşmış ve kırışıklığı azalmış bir cilt görünümü sağlıyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Cildin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek, yaşlanma karşıtı kapsamlı bir bakım arayan her yaştaki erkeğin kullanabileceği ürün, iki ayrı dokuda formüle edilmiş. Normal, karma ve yağlı ciltler için jel yapıda, kuru ciltler içinse krem yapıdaki versiyonuyla satışa sunuluyor.

Hasas Ciltler için Erkek Bakım Ürünleri

Tom Ford For Men Skin Revitalizing Concentrate

Tom Ford’un yüksek performanslı cilt bakımına olan kişisel tutkusundan doğan bu lüks ve derinlemesine nüfuz eden yağ bazlı serum, cildin doğal onarım mekanizmalarını uyaran antioksidanlar içeren konsantre formülüyle cildi en derin seviyede besliyor ve canlandırıyor. Yorgun, kuru ve hassasiyeti artmış cildi kısa sürede sağlıklı görünüme kavuşturan serum, cildi güçlendirirken cilt tonunu eşitliyor ve aydınlatıyor. Tıraştan sonra cildi rahatlatmak için de kullanabileceğiniz hafif yapıdaki ürünü yüzünüzü temizledikten sonra günde bir defa nemlendiriciden önce veya nemlendiricinizle karıştırarak uygulayabilirsiniz. Formül konsantre olduğu için 1-2 fıs yeterli olacaktır.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Cildinde cansızlık, yorgunluk ve kuruluk gözlemleyen her yaştaki erkeğin kullanabileceği konsantre serum, yağ bazlı olduğu için sıcak havalarda yağlı ciltler için uygun olmayabilir.

Cildinizi Yenileyin

L’Occitane Cade Complete Care Moisturizer

Erkek cildinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan nemlendirici krem; üzüm çekirdeği yağıyla cildi derinlemesine nemlendiriyor, ardıç esansiyel yağlarıyla çevresel faktörler veya tıraştan dolayı oluşabilecek tahrişlere karşı cildi kuvvetlendiriyor ve koruyor, meşe ağacı özüyle tıraş sonrası cildi yatıştırıyor, kayın ağacı özüyle kırışıklık karşıtı etki sunuyor, huş ağacı özüyle de cildi yeniliyor ve sıkılaştırıyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Cilt tarafından kolayca emilen ve gözenekleri tıkamayan ürün, her cilt tipine ve her yaş grubuna uyacak şekilde formüle edilmiş.

Cildinizi Canlandırın

Clinique For Men Super Energizer Anti-Fatigue Depuffing Eye Gel

Roller-ball şeklindeki metal başlık tasarımıyla öne çıkan jel, göz çevresine masaj yaparak uygulandığında mikrosirkülasyonu düzenliyor, yorgun gözlere anında enerji kazandırıyor. İçeriğindeki kafeinle göz altındaki şişlik ve koyu halka görünümünü azaltırken, hiyalüronik asitle nemi cilde hapsediyor. Uygulama esnasında cildi serinleten ve canlandıran metal masaj başlığı, göz çevresindeki dolaşımı artırarak ürün içeriklerinin faydalarının daha çabuk etki etmesini sağlıyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Anında dinlenmiş görünen bir göz çevresine kavuşmak isteyen her yaştaki ve her cilt tipindeki erkek kullanabilir.

Yorgun Göz Çevresi İçin Bakım Kremleri

Lab Series Age Rescue Eye Therapy

Yüzün diğer bölgelerine göre derisi daha ince olduğu için yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yer olan göz çevresini iyileştirmeye yönelik bakım sunan ürün, ginseng’le cilde enerji veriyor, 10 antioksidanla yaşlanma belirtilerini geciktiriyor, çift peptit karışımıyla da cildin doğal kolajen üretimini destekliyor. Göz çevresindeki sıkılığı artırırken ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltıyor; anında daha nemli ve aydınlık bir göz çevresi vaat ediyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Tüm cilt tipleri için uygun olan bu göz çevresi bakımı, göz çevresine daha genç bir görünüm kazandırmak isteyen her yaştaki erkeğe öneriliyor.

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi

Kiehl’s Age Defender Eye Repair

Göz çevresindeki kırışıklık, sarkma ve koyu halka gibi şikayetleri gidermeye yardımcı olan krem, daha genç bir görünüm için yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde azaltıyor. Çavdar tohumu özüyle göz çevresindeki cildi güçlendiriyor, sıkılığını ve pürüzsüzlüğünü artırıyor, keten tohumu özüyle cildi yumuşatıyor, kafeinle de şişliği ve koyu halkaları hedef alıyor. Işığı yansıtan minerallerle göz çevresine anında daha aydınlık bir görünüm kazandırıyor.

Erkekler İçin En Etkili Anti-Aging Kremleri

Kimler İçin Uygun? Göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinden şikayetçi olan her yaştaki erkeğin kullanabileceği ürün, tüm cilt tipleri için uygun.