preloader

Sanat Ve Antika Dolu Bir Hafta

28.01.2016

Yazı Boyutu:


<h2>Sanat Ve Antika Dolu Bir Hafta</h2>
Brafa’ya bu sene tüm dünyadan tam 137 farklı sanat galerisi katılıyor. Bir modern sanat eserini ve Taş Devri’nden kalma bir çanağı yan yana görebileceğiniz fuarın temasıysa “Flower power”.

Brafa’nın bu seneki sürprizi, Ghent Floralies etkinliği. Christian Dior ve Dries van Noten gibi markaların defileleri için de çiçek tasarımı yapan Mark Colle, fuar alanında çiçeklerle harikalar yaratmış.

Fuar boyunca Brafa Art Talks adı altında isteyen sanatseverler, küratörlerin, sanatçıların, koleksiyoncuların ve galeri sahiplerinin konuşmalarına katılabilirler. Brafa’yı fuar boyunca Instagram’da @brafaartfair hesabından da takip edebilirsiniz.

Bu sene, 55. kez gerçekleşen The Original Miami Antique Show, dünyanın en büyük antika fuarı olma özelliğini taşıyor. Miami Beach Convention Center’daki fuarda, mücevherden tablolara antika adına hemen her şey sergileniyor.

1960’lı yıllara ait zümrüt taşlı Bulgari küpeler, 1895 yılından kalma mineli Pavel Ovchinnikov imzalı bardakla Tiffany Studios tarafından 1910’lu yıllarda tasarlanan ve Art Nouveau dönemine iyi bir örnek olan bu masa lambası fuarın gözde parçalarından.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları