preloader

Kişiye Özel Dikim

28.01.2016

Yazı Boyutu:


<h2>Erkek Şıklığının Vazgeçilmezi Kişiye Özel Dikim</h2>
Stilleriyle bir adım öne çıkan erkeklerin vazgeçilmezi olan kişiye özel dikim takım elbiseler, gömlekler ve daha fazlası ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yazdık.

“Kişiye özel dikimin en önemli farklılığı, tamamen kişinin zevki doğrultusunda büyük bir özen ve el işçiliğiyle hazırlanan takım elbiselerin duruşundaki kusursuzluk ve başka hiç kimsede olmayacak bir özgünlüğe sahip olması.

Özel Dikim Hizmeti”nde, ‘bespoke’, ‘semi tailor made’ ve ‘su misura’ olmak üzere üç farklı teknik kullanılıyor. ‘Bespoke’, ürünün sadece el işçiliğiye üretilmesi anlamına geliyor. ‘Semi tailor made’de ürün, kısmen el işçiliğiyle üretiliyor. ‘Su misura’da ise ürün tamamen kişinin ölçülerine ve kumaş tercihine göre el işçiliği olmadan seri bir şekilde hazırlanabiliyor.

Özel dikim siparişlerinde artık daha hafif konstrüksiyonlu, yarım astarlı ya da astarsız, yumuşak omuzlu vatkasız ceketler tercih ediliyor. Her dönemin favorisi, klasik blazer kumaşların yanı sıra daha dokulu yarım astarlı blazer’lar da bu aralar revaçta.

Hem takım elbise hem de tek pantolonlarda geçmişe oranla çok daha dar kalıplı yün ve koton pantolonlar tercih ediliyor. Paça genişlikleri ağırlıklı olarak 18 cm ile 19 cm arasında. Gömleklerde, poplin, oxford ve twill kumaşlara ek olarak sezon renklerini içeren kareli ve çizgili kumaşlar öne çıkıyor. Yaka olaraksa çok büyük yakalar yerine daha küçük olanlar ve dar kalıplı takım elbiselerin içerisinde potluk yapmayacak kalıplar ön planda.”

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları