preloader

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue

14.06.2022
Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue

Yazı Boyutu:

Akaretler’de bulunan Vogue, 25 yıldır dünya mutfağından lezzetleri, etkileyici manzarası ve ambiyansı müdavimlerini ağırlıyor.

Etkileyici bir manzara, lezzetli yemekler için rotamızı Akaretler’e çevirdik… İstikamet Vogue Restaurant. 1997 yılından bu yana Akaretler’de BJK Plaza’nın çatı katında müdavimlerini ağırlayan mekân her gittiğimizde manzarasıyla kendine hayran bırakıyor. 2020 yılında uluslararası medya şirketi Condé Nast iş birliği kapsamında yenilenen restoranın yeni kimliği, Kiev, Moskova, Porto, Riyad ve Kuala Lumpur’daki diğer Vogue Cafe ve Lounge’ların şık tasarımını yansıtıyor. Yenilenen konseptte; geçmişten bugüne Vogue dergisinin arşivlerinden görüntüler, dünyanın en ünlü modelleri ve fotoğrafçılarıyla gerçekleşen ikonik kapak çekimleri duvarları süslüyor.

Menü ve Lezzetler

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue
Füme Ahtapot Carpaccio

Vogue şehrin sevilen ve çok tercih edilen restoranlarından biri. Özellikle bahar ve yaz aylarında keyfi bir başka. Yine tüm masaların tamamına yakının dolu olduğu bir akşam yemeği için Vogue’da masamıza kurulduk. Dünya ve Akdeniz mutfağı lezzetlerinin bulunduğu menü e Uzak Doğulu şefler tarafından hazırlanan sushi’ler de var. Vogue’un menüsü Nisan 2022’de yenilenmiş. Hem klasikleşen lezzetler yine menüde yer almaya devam ederken, yepyeni tatlar da eklenmiş.

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue
Izgara Kuşkonmaz

Deniz mahsulleri tabağı (Deniz tarağı, baby kalamar, kadayıf karides, ton tataki ve füme ahtapot), kaz ciğeri terin, ıstakoz spaghetti, çilek ve yeşil çaylı mochi menüye yeni eklenen lezzetler. Elbette, ahtapot carpaccio, ızgara kuşkonmaz, narenciye soslu enginar salatası gibi Vogue Restaurant yorumu ile hazırlanan klasik Akdeniz lezzetleri de menüde yer alıyor.

Başlarken…

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue

Vogue’un şık ana yemek salonu ve lounge bölümünün yanı sıra Boğaz manzarasına karşı konumlanan kokteyl barı da var. Yemek öncesinde burada ya da masanızda bir kokteyl alabilirsiniz. Klasik kokteyllere ek olarak Vogue’a özel hazırlanan imza kokteyller de denenebilir. Moulin Rouge, Better Call 911, Made-In –Voyage, Pink Bull öne çıkan kokteyllerden.

Suşilerinin Müdavimi Çok

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue

Vogue, zengin suşi menüsü ile de öne çıkıyor. Alanında tecrübeli Taylandlı suşi şefinin hazırladığı 70’e yakın suşi çeşidi, geleneksel Japon suşi hazırlama tekniğiyle sunuluyor. California Roll, Sake Spicy Roll, Ebi Ten Roll, Suzuki gibi klasikleşen suşilere ek olarak Vogue’a özel olarak hazırlanan 27 parçadan oluşan ‘Vogue Sushi Plate’ de en çok tercih ettiği ürünler arasında yerini alıyor.

Ambiyans ve Müzik

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue

Boğaz manzarası ile çevrili restoran, yemeklerinin lezzeti ve muhteşem ambiyansı ile İstanbul’a gelen turistlerin de tercihleri arasında yerini alıyor. Akşam yemeklerinin yanı sıra öğle yemeklerinde de özellikle iş dünyasının tercih ettiği bir mekân. Şık ana yemek salonu ve lounge bölümüne ek Boğaz manzarasına karşı konumlanan kokteyl barı ve suşi istasyonu da restoran içinde yerini alıyor.

En Çok Aklımızda Kalanlar

Vogue, suşi konusunda her zaman favorilerimizden.

Izgara kuşkonmaz çok lezzetliydi. Eşlik eden kavrulmuş çam fıstığı, rokfor ve fesleğen pesto çok yakışmıştı.

Misket limon sos eşliğinde füme ahtapaot carpaccio başlangıçlarda favorilerimizden biri oldu.

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue
Taglioni

Karışık mevsimsel deniz ürünleriyle hazırlanan taglioni’yi çok sevdik.

Manzarası ve Lezzetleriyle İddialı Bir Mekan: Vogue
Mochie

Yemeğinizi tatlı bir sonla tamamlamak isterseniz de cevizli dondurma ile servis edilen kazandibi veya menüye eklenen dondurmalı Japon lokumu Mochie’yi mutlaka deneyin.

Adres: BJK Plaza Vişnezade Süleyman Seba Cad. No: 134 A Blok

Rezervasyon: 0212 227 44 04

*Bu içerik d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) iş birliğinde hazırlanmıştır.

Senem Bal Ay
Senem Bal Ay Tüm Yazıları