preloader

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

22.02.2024
Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

Yazı Boyutu:

Lezzetleri, ambiyansı ve servisiyle Bağdat Caddesi’nin sevilenlerinden Nove Garden, kahvaltısıyla da çok beğeniliyor. ‘All day breakfast’ konsepti sunan mekanda gün boyunca kahvaltı menüsünden seçim yapabiliyorsunuz ve birbirinden enfes seçeneklerin tadını istediğiniz an çıkarabiliyorsunuz.

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da
Ezgi Mıhcıyazgan

Hem menüsündeki seçenekleri hem de uzun uzun oturmayı sağlayan konseptiyle Bağdat Caddesi’nin favorilerinden olan Nove, sunduğu her lezzetle deneyenlerden tam not almayı başarıyor. Kahve çeşitleri, günün her saati için hazırlanan yemeklerinin yanında gün boyunca sunduğu kahvaltı menüsüyle de tercih sebebi oluyor. ‘All day breakfast’ konseptiyle günün her saati kahvaltı sunan Nove’nin kurucularından Ezgi Mıhcıyazgan bir araya geldik ve hem Nove’yi hem de çok sevilen menülerini onlardan dinledik.

Nove kısa sürede Bağdat Caddesi’nin en sevilen mekanlarından biri oldu. Konseptinizi ve buraya gelen misafirlerinizi nelerin beklediğini sizden dinleyebilir miyiz?

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

‘All day breakfast’ konseptimiz ile kahvaltıdan alınan keyfi tüm güne yaymayı hedefleyerek çıktık yola. Kahvaltının lezzetinin de keyfinin de sihrine zaten çok inanıyoruz, bu sihri Nove’nin menüsü ve bahçesi ile gerçek kıldık. İşimize duyduğumuz aşkın içeri girer girmez yaşadığınız tüm deneyimden sizlere de geçtiğine inanıyoruz, yani diyebilirim ki sizi bekleyen Bağdat Caddesi’nin gürültüsünden uzakta keyifli yemekle kaliteli vakit geçirmek.

‘All day breakfast’ konseptiniz çok sevildi. Kahvaltı menünüzde neler olduğunu öğrenebilir miyiz?

Her birimizin kahvaltı alışkanlıkları birbirinden farklı, hatta kişinin o günkü ruh haline göre bile değişebiliyor. Biz de her kişiye, her güne mutluluk bırakacağına inandığımız geniş yelpazeli bir menü hazırladık. Smoothie bowl, granola, porridge, kahvaltı salatası gibi hafif alternatiflerin yanı sıra, yumurtanın şakşukalı dahil her halini menüde bulmanız mümkün. Kendi mutfağımızdan çıkan çeşit çeşit ekmekler ile hazırlanan ekmek arası lezzetlerle beraber kahvaltı humusu gibi sürpriz bir lezzetle tanışabilir ya da müdavimlerini peşinden sürükleyen lezzetlerimizden olan French Toast ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da
Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

Peki ‘all day breakfast’ menüsünde en iddialı olduğunuz lezzetler neler?

Biscuit egg burger kahvaltımızın yıldızlarından, yanındaki acı biber reçeli ve turşu ile ‘yarın olsa da yine kahvaltı etsem‘ dedirten bir lezzet. Menüye eklediğimiz günden bu yana çeşitliliği ile tercih edilen sıkça övgüsünü duyduğumuz bir lezzet ise sıcak kahvaltı. Yeni sayılmasına rağmen müdavimleri oluştu. Şahsi favorimi soracak olursanız French toast ile kendimi şımartmaktan yanayım, artık başka yerlerde yemeyi bıraktım diyebilirim.

Tüm öğünler için seçenekler mevcut kahvaltının yanında mutfağınızda / menünüzde başka neler yer alıyor?

En başta da bahsettiğim gibi biz hayattan keyif almayı seven insanlarız ve istiyoruz ki bu keyfi Nove’de hep beraber deneyimleyelim. Tam da bu sebeple yerken keyif aldığımız lezzetlere menümüzde de yer vermeye gayret ediyoruz. Nove’ye geldiğinizde mevsim ürünlerine de paralel olacak şekilde sürpriz yeniliklerle karşılaşmanız çok olası.

Bunların dışında uzun zamandır menümüzde olan ve uzun zaman da olacağını bildiğimiz lezzetlerimizi örnekleyecek olursak Mac and Cheese, tavuğun ister salatayla ister patatesle buluşmuş hali, Meksika fasulyesi piyazıyla ahengine bayıldığımız köfte bowl, yemeye doyamadığımız Nacho’muza ek olarak kendi yaptığımız ekmeklerimizle servis ettiğimiz füme antrikot sandviçimizin yanı sıra Cheeseburger konusunda da iddialıyız.

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

Yani aslında aynı kahvaltı menüsünde olduğu gibi Nove’ye geri gelmek isteyeceğiniz bir lezzete denk gelmemeniz imkansız.

Oldukça geniş bir bahçeniz ve rahat oturma alanı olan kapalı kısmınız bulunuyor. Rahat dekorasyonunuzda nelerden ilham aldınız?

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da
Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

Bağdat Caddesi sakini ve seveni olarak buranın ruhuna duyduğumuz saygıya kendi zevkimizden detaylar ekledik diyebilirim. Burası metropol, bol mağazalı bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra sayfiye geçmişi, yüzlerce yıllık çınar ağaçları ile sokaklarında tanıdık hissettiren bir destinasyon. Biz de Nove Garden’ın mimari kurgusu esnasında tam olarak hem bu modernliği, hem de ev hissini yaratan sıcaklığı yakalamaya gayret ettik. Dekorasyon da dahil olacak şekilde bütünsel bir aidiyetle burada kocaman bir aile inşa ettiğimize inancımız tam.

Gün Boyu Kahvaltının Tadı Nove Garden'da

Kahveseverlerin de sevdiği bir yer Nove. Kahvelerinizi nasıl seçiyorsunuz ve kahvelerinizi farklılaştıran neler oluyor?

Nove’de modern kahve anlayışı, çiftlikten fincana kadar devam eder. Yeni hasat edilmiş arabica türü çekirdekler seçiyoruz, her ay taze olarak kavrulup deneyimli baristalarımızla servis ediyoruz.

Detaylı bilgi için:
Web sitesi: www.novecoffeeco.com
Instagram: @novecoffeeco

*Bu içerik Nove iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları