preloader

Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

24.04.2024
Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

Yazı Boyutu:

Bunlardan birine sahip değilseniz mutfakta hayatınız yeterince kolaylaşmamış, sofralarınızda en leziz yemekleriniz henüz tadılmamış demektir! Mutfakta ihtiyacınız olan ürünleri Tefal’den sizin için seçtik.

İster tam bir profesyonel olun ister işin içine yeni girecek bir amatör; enfes tatların sırrı doğru tarifleri kullanmak, doğru adımları izlemek ve biraz da püf noktasından ibaret. Diğer yandan tadı damakta ve akılda kalan lezzetler yalnızca mideye değil sağlığa da hitap etmeli, sofralara gelene kadar verilen emeğe ve zamana da değmeli. Bütünüyle bu ihtiyaçları karşılayan mutfaklara gelince hepsinin ortak özelliği pratik, kullanışlı, sağlıklı, estetik ve incelikli tarifler için hayat kurtarıcı ürünlere sahip olmaları.

Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

Tüm bu şartları aynı anda sağlamak korkutucu ve karmaşık görünebilir ancak sadece bu ürünlerle mutfağınızın tüm ihtiyaçlarını bir profesyonel edasıyla karşılamak mümkün. Ayrıca henüz bunlardan herhangi birine sahip değilseniz mutfakta hayatınız hala yeterince kolaylaşmamış, sofralarınızda en leziz yemekleriniz hala tadılmamış demektir. Bunun için mükemmel tasarımı üst düzey fonksiyonellik ile bir araya getirerek yüksek kaliteli pişirme malzemeleri ve mutfak eşyaları deyince akla gelen ilk marka olan Tefal’den mutfak ürünlerini OGGUSTO okurları için özel olarak seçtik.

Her An Yardımcınız Olacak: Tefal Renew

Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri
Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

Mutfaklarda enfes yemekler pişirmenin yapmanın sırrı, elbette doğru araçlarla donatılmış olmaktan geçiyor. İşte bu yüzden, her mutfakta mutlaka bulunması gereken yapışmaz ve son teknoloji ile tasarlanan tavalar, lezzetli yemekler yapmanın anahtarlarından biri haline geliyor. Gerek hızlı bir kahvaltı için omlet yaparken, gerekse özenle hazırladığınız akşam yemeklerinde, bu tavalar hayat kurtarıyor!

Lezzetli ve göz alıcı yemeklerin sırrı, tabii ki eşit ve hızlı pişen malzemelerden geçer. Sağlıklı materyallerle hazırlanan yapışmaz tavalar, bu konuda en büyük yardımcınız. Bu tavalar sayesinde, yemekleriniz sadece lezzetli değil, aynı zamanda sunumuyla da göz kamaştırıcı olacak.

Ve eğer mutfakta gerçek bir fark yaratmak istiyorsanız, Tefal’in Renew Seramik tavaları gibi özel ürünlerle tanışmanın zamanı gelmiş demektir. Bu seride yer alan tavalar, sadece yemek pişirme sürecini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda çevre dostu malzemelerle tasarlanarak gezegenimize de saygı gösteriyor. Seride yer alan eko tasarımlı yeni nesil yapışmaz seramik ürünler, çevre üzerinde daha az etkiyle daha iyi pişirme deneyimi sağlıyor.

Renew seramik tava serisi %100 geri dönüştürülmüş gövdesi ve geri dönüştürülmüş fiber ambalajı sayesinde eko-tasarlanmış yepyeni bir pişirme yöntemi için inovasyonu, azaltılmış çevresel ayak iziyle harmanlıyor. Az yağ ile zahmetsiz kayganlık performansı ve sağlıklı pişirme deneyimi için uzun ömürlü Inoceram Gilde yapışmaz seramik kaplama teknolojisi yağ gerektirmeden zahmetsiz kayganlık performansı sağlıyor.

Geliştirilmiş Thermo-Signal teknolojisi ile, tava ideal başlangıç sıcaklığına ulaştığında tamamen kırmızıya döner ve her seferinde mükemmel renk, doku ve lezzete sahip yemekler sağlar. Hızlı ısıtma ve eşit pişirme sonuçları için tüm set üstü ocaklarla uyumlu gelişmiş Thermo-Fusion indüksiyon teknolojisi, her gün zahmetsiz temizlik için içte ve dışta yapışmaz seramik kaplamaya sahip. Güvenli yapışmaz kaplama: Tüm aile için güvenlidir. PFOA, kurşun ve kadmiyum içermeyen yüksek kalite sunar.

Tefal Renew Seramik serisindeki ürünlere ve gelişmiş özelliklerine yakından bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ingenio

Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri
Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

Tefal’ın Renew serisinde Ingenio’lar da yer alıyor ve mutfakta çok yönlü çözümler sunuyor. İç içe geçen tasarımıyla alan tasarrufu sağlayan tencere ve tavalar deneyen herkesin de favorisi olmayı başarıyor. Çıkarılabilir sapıyla ağırlıkları kaldırabilen, tüm ocaklarla uyumlu olan Ingenio Setler, Thermo-Signal teknolojisiyle doğru ısıyı ayarlayarak mükemmel yemekler pişirmenizi sağlar. Ekstra dayanıklı ve kolay temizlenebilir özelliklere sahip.

Doğrayıcı

Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri
Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri
Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

Pişirmek kadar pişirmeye hazırlık da önemli bir detay. Zaman alabildiği de gerçek… Manuel doğrayıcılar istenilen malzemeyi saniyeler içerisinde istenilen boyuta getirmeyi sağlıyor. Her tür ve her sertlikte yiyeceği parçalayabilen Tefal manuel rondo çok pratik oluyor.

Şeffaf yapısı sayesinde yiyecekleri görmeyi sağlayan doğrayıcılar ergonomik yapısı ile üst düzeyde kullanım kolaylığı sağlıyor. Patentli bıçakları olan modeller, maksimumda sağladıkları kesim performansı ve güvenli kullanımıyla da artı puan kazanıyor.

Et Mühürleme Tavası

Menülerin ustalığı ve lezzeti bir arada ortaya koyan nefis “etlerinin” en büyük sırrı pişirme aşamasında gizli. Ete tüm lezzetini veren öz suyun pişirirken kaybolmaması ise leziz etlerin püf noktası. Tüm lezzeti suyunda gizli olan etin pişirilirken bu suyu kaybetmesi çok önemli. Dolayısıyla hem suyunu hem de lezzetini korumasını asıl sağlayacak olan “pişirme işlemini” uygun tavada yapmak usta işi leziz bir et için en temel gereklilik.

Tefal’in Thermo-Signal özelliği taşıyan tavaları, renk değiştirme özelliği ile mükemmel pişirme ısısını gösteriyor. Yeterli ısıya gelince tamamen kırmızıya dönen Thermo-Signal sayesinde yemekler ideal ısısında, en lezzetli şekilde pişiyor.

Bıçak Seti

Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri
Bir Mutfağın Olmazsa Olmaz Ürünleri

Mutfakta zaman geçirenlerin en çok kullandığı ürün ve aynı zamanda mutfağın en önemli aksesuarı bıçaklar. Ancak mutfakların demirbaşı olan bıçakları hepimiz kullansak da doğru yerde doğru bıçağı kullanmak hayat kolaylaştırır. Bu noktada dilimleme, kıyma ve parçalama gibi işlemlerde kullanılan Tefal’in Ice Force bıçak seti sebze kesmek, doğramak ve şerit halinde et kesmek gibi pek çok hazırlık aşamasını mükemmel şekilde yerine getirmeye yardımcı. Ice Force, premium tasarımıyla uzun ömürlü, yüksek performanslı ve üstün teknolojiye sahip bir seri. Ahşap bloğa sahip setlerin dekoratif görünüme katkısı da tartışılmaz.

*Bu içerik Tefal sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları