preloader

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

03.04.2022
Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

Yazı Boyutu:

Tokyo’dan Cape Town’a, dünyanın en ünlü kahve dükkanlarının isimlerini listeledik.

Son yıllarda hayatımıza yön veren Üçüncü Dalga Kahve akımı ile dünyanın dört bir yanından birçok yeni nesil kahveci türedi. Birbirinden yetenekli baristalarla çalışan dünyaca ünlü kahve dükkanlarını keşfedin.

Petra Roasting Co. / İstanbul

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

İstanbul’un ilk üçüncü dalga kahvecilerinden olan Petra Roasting Co’da kahve çekirdeklerinin doğal özelliklerini koruyarak servis edilmesi en önemli unsurlardan biri. Özenle seçilmiş baristaları, yenilikçi tekniklerle misafirlerine kahveleri sunuyor. Gayrettepe HQ ardından Topağacı, Kanyon ve Akmerkez’de şubeler açan Petra aynı zamanda leziz yemekleri ile de meşhur. Diner Burger’ini yemeden ve yaz ayları servis ettikleri Mint Julep’i tatmadan çıkmayın.

Ozone Coffee Roasters / Londra

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

1998 senesinde kapılarını açan Ozone Coffee Roasters, Doğu Londra ve New Plymouth olmak üzere iki lokasyonda bulunuyor. Kahve ve arkadaşlığı mekanın özünde harmanlamış olan kafede paylaşımlı masalar ile insanların tanışması ve samimi bir ortam yakalanması amaçlanıyor. Gün boyunca atıştırmalıkların ve yemeklerin de servis edildiği mekan özellikle hafta sonu brunch servisi ile ön planda.

Five Elephant Coffee / Berlin

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

Berlin’in Türk mahallesi ve yeni yıldızı olan Kreuzberg’de bulunan Five Elephant Coffee aynı zamanda leziz tatlara sahip bir pastane. Özellikle oldukça hafif ve lezzetli olan Alman usulü cheescake denenmeli. Lokallerin tercihi olan bu kafe, yeşil kahve çekirdekleri ile ünlü. Kendi teknikleri ile kavurdukları kahveleri dünyanın dört bir yanındaki kafelerde satılıyor.

Wecycle Copenhagen / Kopenhag

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

2014 senesinde açılan ve aynı zamanda bir konsept mağaza olan Wecycle, kahve kültürünü ve ülkenin bisiklete binme sevgisini bir araya getirmiş. Vintage bisikletler ve kask gibi malzemeler satın alabileceğiniz dükkanda kaliteli çekirdekten gelen kahveler de mevcut. Sporseverlerin toplandığı bu mekan keyifli bir öğleden sonrası için ideal.

The Coffee Academics / Hong Kong

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

Açıldığı günden itibaren hem Hong Kong’da hem de dünyada kahve yapımını yeni bir boyuta taşımış olan The Coffee Academics, günümüzde dünyanın en bilinen kahve dükkanları arasında yer alıyor. Singapore ve Shanghai’da şubeleri olan kahvecinin 4 tane ödül almış “signature blend” çekirdeği bulunuyor. Keyifle kahvenizi yudumlamanın yanı sıra mekanda verilen workshoplara da katılmanız mümkün.

Truth Coffee Roasting / Cape Town

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

Dünyanın kahve merkezlerinden birinde yer alan Truth Coffee Roasting, Daily Telegraph tarafından 2 sene üst üste dünyanın en iyi kahve dükkanı seçilmiş. Oldukça modern tasarıma sahip olan kafede öğütme makinaları gibi detayları da görmeniz mümkün. Lüks bir kahve dükkanı olarak anılan Truth Coffee Roasting’in özenle hazırlanmış yemek menüsüne de bayılacaksınız.

Happy Bones Coffee / New York

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

Bulunduğu şehre enerji ve yaratıcılık katma amacı ile kurulmuş olan Happy Bones Coffee, şehirdeki en iyi baristalara sahip olması ile meşhur. Yeni Zelanda’dan gelen çekirdekleri ile yeni demleme tekniklerini harmanlayan kafenin vezgeçilmez tatlıları mevcut. Espresso’yu bulan ülke İtalya’ya ithafen de kafe New York’un Little Italy semtinde bulunuyor.

Fuglen Coffee Roasters / Tokyo

Dünyanın En Ünlü Kahve Dükkanları

1963 senesinde aslen Oslo’da açılmış olan Fuglen Coffee Roasters, büyüyerek New York ve Tokyo’da şubelerini açmış. İskandinav minimalizmini Japon tarzı ile başarılı bir şekilde harmanlamış olan kafe gerek tasarımı gerek ödüllü kahveleri ile oldukça tutucu olan Japon halkının gözdesi haline gelmiş durumda.

Babylon bölgesinde yer alan Cafe Coutume, parizyen stili ve oldukça ışıklı modern tasarımı ile 2011 senesinden beri hizmette. Laptop ve tabletlerin yasak olduğu kafenin konsepti sosyelleşme olarak benimsenmiş. Burundi ve Kenya’dan gelen çekirdeklerle hazırladıkları filtre kahveleri ise oldukça meşhur. Ayrıca menülerinde kalamarlı ve hindistan cevizli mango salatası gibi yenilikçi ve sağlıklı tabaklar da yer alıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları