preloader

Yılın Rengi Başak Esintisi İçin Dekorasyon Önerileri

04.11.2022
Yılın Rengi Başak Esintisi İçin Dekorasyon Önerileri

Yazı Boyutu:

Marshall Yılın Rengi “Başak Esintisi” için yaratıcı dekorasyon önerileri veriyor. Doğadan ilham alan pozitif, parlak bir ton olan Başak Esintisi ve tamamlayıcı Orman, Doğa, Ekin ve Deniz paletlerindeki renkler evlere doğanın büyüsünü taşıyor...

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall, global şirketi AkzoNobel’in tasarımcı ekibi tarafından belirlenen 2023 yılının rengi “Başak Esintisi”ni ve bu renge uyumlu olarak geliştirilen renk paletlerini tanıttı.

Bu yıl 20. kez açıklanan Yılın Rengi, renk uzmanları ile uluslararası tasarım profesyonellerinden oluşan bir ekip tarafından yapılan kapsamlı küresel trend araştırması sonucunda belirlendi. İnsanların doğa ile bağlantı kurma istediğinden ve doğanın kendisinin dönüştürücü gücünden yola çıkılarak belirlenen Başak Esintisi doğa ile bir bağ sunan parlak bir doğal ton. Bu rengin çevresinde oluşturulan ve Orman, Doğa, Ekin ve Deniz Paleti olarak isimlendirilen dört paletinin her biri ise doğanın ilham verdiği farklı bir hikaye anlatıyor.

Kullanıldığı mekanlara doğanın büyüsü hissini getiren Başak Esintisi doğayla bağlantılı hissetmemizi sağlıyor ve evlerimizde daha rahat olmamıza yardımcı oluyor. Marshall, Yılın Renginin odaları dönüştürmek için trend renk tonlarıyla birlikte nasıl kullanılacağına ilişkin öneriler de sunuyor.

Ekin Paleti

Yılın Rengi Başak Esintisi İçin Dekorasyon Önerileri

Ekin Paleti renkleri, etrafımızda gördüğümüz doğal kaynakların ve tasarımların zenginliğini ve yaratıcı potansiyelini yansıtıyor. Kurutulmuş otların ve hasat edilmiş mahsullerin sıcak tonlarından ilham alan bu tonlar, evinize zengin bir doğal renk getirebilecek ancak dekoratif bir düzenin önüne geçmeyecek seçenekler sunuyor.

Çiçekçilik dünyasında, kuru çiçekler ‘sonsuz’ olarak bilinir ve bu tonlar da zamansız bir his verir. Bir mekana sıcaklık ve derinlik getirmek için seçenekler sunan Ekin Paleti tek başlarına ya da birbirleriyle veya Marshall Yılın Rengi, Başak Esintisi ile birlikte kullanıldığında mükemmel sonuç veriyor.

Doğa Paleti

Yılın Rengi Başak Esintisi İçin Dekorasyon Önerileri

Doğanın sıra dışı ekosistemlerinden ilham alan Doğa Paleti akla çimenlere, kır çiçeklerine, kelebeklere ve arılara ev sahipliği yapan güzel çayırları getiriyor. Bu paletteki canlı renkler evlerimizde kullanıldığında oyuncu ve neşe veren zengin, enerji verici bir alan yaratıyor.

Doğa Paleti tonları cesur tasarımlar oluşturmak ve evinize kişilik katmak için ideal. Geometrik şekillerle yaratıcı olup, bölünmüş duvarlarla dramatik bir kontrast yaratmak ya da akıllı renk bloklarıyla bir odadaki odak noktalarını vurgulamak için mükemmel bir seçim.

Deniz Paleti

Yılın Rengi Başak Esintisi İçin Dekorasyon Önerileri

Gelgitlerden, dalgalardan ve dünyanın doğal ritimlerinden ilham alan Deniz paleti, süreklilik ve denge hissi yaratmaya yardımcı oluyor. Deniz kıyısından ilham alan yumuşak, akıcı tonlardan oluşuyor; kabuk pembesi, çakıl grisi, deniz mavisi. Marshall Yılın Rengi Başak Esintisi ile birlikte kullanıldığında, denge duygusu olan bir alan yaratmak için ideal.

Açık ve koyu tonların bir karışımı olan Deniz paleti, boya efektleri ve renk engelleme ile denemeler için sonsuz bir potansiyel sunuyor ve bunlar sıcak deniz kıyısı tonları olduğundan, az doğal ışık alan odalarda bile çok iyi sonuçlar yaratıyor.

Orman Paleti

Yılın Rengi Başak Esintisi İçin Dekorasyon Önerileri

Orman manzaralarından ve orman zeminlerinden ilham alan renklere sahip olan Orman paleti, dünyanın bir parçası hissetmemize ve evlerimizde tanıdık, rahatlatıcı bir atmosfer yaratmamıza yardımcı oluyor.

Ormanlık alanlarda ve ormanlarda bulunan canlı yeşil ve mavi tonlardan ilham alan yatıştırıcı renkleriyle Orman paleti, doğal dünya ile temas halinde hissetmemizi sağlıyor. Destekleyici ve onarıcı bir alan yaratmak için de tercih edilen Orman Paleti Başak Esintisi ile birlikte mükemmel bir şekilde çalışıp sakin ve rahat hissettiren dinamik renk kombinasyonları oluşturuyor.

*Bu içerik Marshall iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları