preloader

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

07.04.2023
Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Yazı Boyutu:

Tavşan yılına göre ev dekorasyonunu nasıl düzenlemeliyiz? Feng Shui Dünyası’nın kurucuları Ferda Ünsal ve Işıl G. Alfar’dan Tavşan Yılı için dekorasyon pusulası hazırladılar.

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri
Ferda Ünsal & Işıl G. Alfar

“2023, Su elementinin etkisindeki Su Tavşanı Yılı olarak karşımızda… Dünyaya yeni bir anlayış getirme çabasını ve bu çabanın herkesin yararına olacak şekilde planlanacağını gösteriyor. Su elementinin yarattığı enerji, özgürlük, gerçeklere ulaşma, şeffaf olma, hatalardan ders alma, bilgi üretme ve paylaşma, uyum gösterme, kendini keşfetme, iletişim becerilerini kullanma gibi konuları ön plana çıkaracak. Sosyal, kişisel ve ülkeler arası ilişkilerde birbirine destek olma, yardımlaşma, orta yolu bulma gibi konuları ön plana çıkaracak. Tavşan burcunun doğuştan aldığı Ağaç enerjisi, yaratıcı girişimlerin ve sanatsal faaliyetlerin artması, eğitim, tıp, biyoloji ve felsefe alanlarında yeni gelişmeleri işaret ediyor. Kendini beğenme, karşı tarafı etkileme ve küçümseme, meydan okuma, sorgulama, yenilgiyi kabul etmeme, başarma tutkusu gibi konular ön plana çıkacak. Bu yıl, her iki elementin yin özelliği taşıması, sakin, sessiz, yavaş, pasif bir zaman dilimi yaşayacağımızı hissettiriyor. İzleme, gözlemleme ve sezgilerin güçlenmesi ile fedakâr, sevgi odaklı, hoşgörülü, inançlı yönlerin ön plana çıkacağını gösteriyor. Kendi içimize bakarak tekrar güç toplama ve değişime uyum sağlama gayreti gündemde. Dişil, kadın enerjisinin yükseldiği bu dönemde duygular ve sezgiler açık, uyum sağlama yeteneği güçlü olacak.”

Feng Shui Dünyası’nın gerçekleştirdiği “2023 Tavşan Yılı’nın Yaşamımıza Etkileri” seminerini kaçıranlar ve tekrar izleyip uygulama yapmak isteyenler, seminerin 2 saat süren kaydını buradan satın alabilir.

1

Metal ve toprak elementlerini evinize dahil edin

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Yılın haritasında eksik olan iki element Metal ve Toprak. Metal elementinin yokluğu, üzüntü, nefes problemleri, solunum rahatsızlıkları, depresyon gibi sağlıkla ilgili sorunlara sebep olabilir. Mekanları aydınlık ve havadar tutmak, beyaz, gri, dore ve lame gibi renklerle dengelemek gerekiyor. Gümüş ve pirinç malzemelerini, metalik pırıltıları, sedef dokusunu kullanacağınız aksesuarlarla mekanınıza dahil edebilirsiniz.

Bakır İstanbul

2

Yeryüzünün renk skalasıyla rahatlatıcı bir etki yaratın

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Toprak elementinin yılın element haritasında yok olması, güvensizlik, endişe, mide, bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilir. Denge yitimi ve içe dönme eğilimi artabilir, bağımlılıklar ortaya çıkabilir. Mekanlarda vizon, bej, krem, hardal, kiremit gibi toprak tonları dengeleyici ve rahatlayıcı etki yaratacaktır.

Pigment Atelier

3

Mavileri yeşil tonlarıyla dengeleyin

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Yılın element haritasında en baskın olan elementler Ağaç ve Su. Bu iki element birbirini üreten döngüde. Bu yıl da dekorasyonda mavi ve yeşil tonlarının bir arada kullanılması uygun. Su renkleri mavi, lacivert, siyah, turkuaz, lila, kazalara ve suistimallere karşı korunmayı, iletişim ustalığımızı, hızlı ve ani değişimleri dengeli yönetmemizi sağlayacaktır.

{24729}

4

Doğal dokulara ağırlık verin

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Tavşan’ın ana elementi Ağaç, her zaman toprağın bereketini, metalin gücünü ve suyun kaynaklarını besler özelliktedir. Mekânınızda ahşap tasarımlara, lif ve saman gibi malzemelere, hasır, bambu gibi doğal dokulara yer açın. Yeşil canlı bitkileri farklı köşelerde konumlandırarak dekorasyonunuzu tamamlayın.

5

Evdeki mutluluğu ateş elementiyle destekleyin

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

Bu yılın haritasında Ateş elementi gözüküyor ama zayıf. Ateş, canlılık, sıcaklık, neşe demektir. Ateş aynı zamanda kazançta artışa işaret eden ve eve bereket getiren bir elementtir. Yılın su özelliğinin baskın olması aynı zamanda, ateşin bereketini, toprağın gücünü, metalin kaynaklarını destekler nitelikte. Özellikle mutlu olaylar yaşamak adına bu yıl kuzeyde, güneydoğuda ve özellikle evin merkezinde ateş elementini canlandırmalı. Bunun için de kırmızı, fuşya, portakal, parlak mor rengine, mumlara ve lokal aydınlatmalara yer vermeli.

Grace Brands

6

Tadilat yaparken dikkat!

Tavşan Yılına Göre Dekorasyon Çözümleri

2023’te, mekanların kuzeybatı, doğu ve batı yönlerinde tadilat, kazı, ekip-dikme gibi aktiviteleri başlatmak, bazı olumsuzluklar yaratabilir. Bu gibi işlemlere, bu yönler dışında bir alandan başlamanızda fayda var.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları