preloader

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

21.08.2023
Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Yazı Boyutu:

Mobilya ve aksesuarlarınızda birkaç küçük değişiklik yapmaya ne dersiniz? Evinizde özgün ve cazibesi yüksek bir görünüm yaratmanız için stil sahibi fikirler paylaştık.

Bazı evler vardır ki içeri adımınızı attığınız andan itibaren karşınıza çıkan dekorasyon kurguları, özgün mobilya seçimleri ve aksesuarlarıyla stili en güzel şekilde yansıtır. Galerilerden seçeceğiniz sanat eserleri, zaman içinde koleksiyon haline gelmiş aksesuarlar ve sizi yansıtan renk ve desen kombinasyonlarıyla yaşam alanınızı güncelleyin.

Yemek odanıza şık bir görünüm verin

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Konforu yüksek sandalyeler, tüm sevdiklerinizle bir arada olabileceğiniz geniş masalar, ambiyansı anında değiştiren ve dönüştüren aydınlatma seçimleri ve sofra dekorasyonunuzun başrolü olacak yemek takımları bu alanda geçirdiğiniz zamanın keyfini katlayacak.

Mutfağınızın gustosunu arttırın

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Mutfağınızı yenilerken işe, tasarımcıların evin kalbi olarak adlandırdıkları mutfaktan başlayabilir, yeni pratik düzenlemeler yaparak fonksiyonelliği artırılmış çözümler yaratabilirsiniz. Yeni nesil mutfaklar daha doğal ve özgür seçimlerle kişiselliği artırılmış bir düzene sahip. Siz de en sevdiğiniz mavi tonuyla bir duvarı boyatmaktan, açık raf sistemleri yaptırarak el işi seramik tabaklarınızı sergilemekten çekinmeyin.

Bunun yanı sıra mutfağınızda Retro bir stil yaratmak güzel bir fikir. Retro mutfak dekorasyonuyla, geçmiş yılların dinamik esintisini modernize eden Vestel Retro ruhunun enerjisini ve estetiğini evinize taşıyarak eğlenceli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Retro stil deyince akıllara ilk gelen unsur tabii ki renkler… Bu noktada Vestel Retro Serisi’nden rengarenk parçaları mutfağınıza taşıyabilirsiniz.

Vestel Retro Serisi’nde, Retro stili en güzel yansıtan kırmızı, bordo, mavi gibi renklerde ürünler bulunuyor. Ayrıca canlı renkler kullanmadan bu stili yansıtmak isteyenler için bej ve siyah renk alternatifleri de mevcut. Buzdolabından fırına, filtre kahve makinesinden su ısıtıcısına kadar ihtiyacınız olan ürünleri bu seride bulmak mümkün. Vestel Retro Serisi’yle mutfağınızda Retro ve modern stili harmanlayarak gustolu bir görünüm yakalayabilirsiniz!

Aksesuarlarla renk katın

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Optimizm hissini artırmak için eve renk katmayı ihmal etmeyin! Evinize renk ve enerji katmanın en güzel yollarından biri aksesuar ve dekoratif ürün kullanımı. Farklı odalarında ve sofralarda kullanacağınız bu ürünleri, her biri sanat eseri niteliğinde olan el yapımı alternatiflerden seçerek evinize ayrı bir hava katabilirsiniz.


Size özel bir dokunuş yapın

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

El yapımı dekoratif objeler bu sezon da radarda. Pirinç, deri, seramik gibi doğal malzemeler ve ince işçilikle hayat bulan obje, tablo ve heykellerle evinizin dekorasyonuna karakteristik bir dokunuş yapın.

Desenlerin gücünü kullanın

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Desen ve renk seçimleri evinizin kimliğini belirleyen unsurlardan. Farklı desen ve renk kombinasyonları yaratmak için duvar kağıtları, kilimler ve yastık kılıflarından destek alın. Eğer duvar kâğıdı kullanacaksanız çizgili desen tercih edebilirsiniz. Desen girdiği mekâna sahil evi hissiyatını taşırken, farklı kalınlıklarda uygulandığında perspektifi artıran bir etki yaratıyor.

Yatak odasında sofistike bir görünüm yaratın

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Modern tasarım anlayışını işlevsellikle bir arada sunan mobilyalar, kaşmir, ipek, saten ve kadife gibi duyulara hitap eden dokuları yatak odanızda kullanarak alanı sizi günün yorgunluğundan arındıran cazibesi yüksek bir merkez haline getirin.

Çalışma alanında konforunuzu artırın

Stil Sahibi Bir Ev Yaratmanın 7 Yolu

Çalışma alanınızda simetrik elementlerle organize edilmiş bir düzen konsantrasyonunuzu artıracaktır. Ergonomik ve teknolojik tasarımlar kullanarak kendinize konforlu bir ortam yaratın. Ayrıca kendinizi iyi hissettiren dekoratif öğelerin listesini çıkarın ve abartıya kaçmadan çalışma alanınıza bu öğelerden serpiştirin.

*Bu içerik Vestel iş birliğinde hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları