preloader

Pantone Living Coral Rengiyle 5 Dekorasyon Önerisi

06.12.2018
Pantone Living Coral Rengiyle 5 Dekorasyon Önerisi

Yazı Boyutu:

Pantone Living Coral ile evinizde çekici bir görünüm yaratmanın yollarını keşfedin.

Girdiği mekanda hafiflik ve sakinlik hislerini yaratan Pantone 16-1546 Living Coral yani canlı mercan rengini evlerinize taşımanın stil sahibi 5 yolunu sizler için araştırdık. Kullanıldığı dekorasyon kurgularına optimist bir atmosfer kazandıran bu rengi ister duvar yüzeylerinde, ister mobilya ve aksesuarlarla evinize dahil edin Pantone renk uzmanları her şekilde mekanınıza canlılık ve otantik bir görünüm yükleyeceğinizin garantisini baştan veriyorlar.

Duvar boyası tercihinizi mercan tonlarından yana kullanın

Mercan resiflerinin canlı pembesinden ilhamını alan Pantone rengini duvarınızda uygulayarak sofistike bir atmosfer kurgulayabilirsiniz. Hasır veya bambu mobilyalar bu renk ile uyumlu bir bütün oluşturuyor. Son dönemlerde popüler olan kuru çalılar, tüyler ve dallar ise rengin doğal çekiciliğini artıran objeler arasında.

Bloomingville

Bloomingville

Mercan rengini mekanınıza mobilyalarla dahil edin

Şeftali, somon ve mercan renkleri arasında değişen bir koltuk veya kanepe girdiği mekana canlılık katacak ve ortamın enerjisini yükseltecektir. Vintage stilindeki kurgular ile retro mobilyalara çok yakışan bu rengi kullanırken mercanın tonsürton renklerine de perde veya halı gibi diğer dekorasyon unsurlarında yer vererek etkisini artırabilirsiniz.

Designers Guild

Designers Guild

Masuma Ceramics

Vitra

{772431}

Mercanı adaçayı yeşili ve pirinç aksesuarla kombinleyin

Trend otoritelerinin tasarımlar için işaret ettiği adaçayı yeşili, mercan rengiyle bir araya geldiğinde mekanda dengeli ve ruhu dinlendiren bir hava yaratıyor. Ayrıca mercan rengini pirinç yüzeylerle kombinlemek mekandaki zen ve hafiflik hissine lüks dokunuşlar katacaktır.

Bloomingville

Bloomingville

Mercan rengine fon olarak sakin ve soft tonlar seçin

Mercan renginin etkisini artırmak için fon renginizi nötr ve soft tonlardan tercih edin. Örneğin zeminleri ve duvarları beyaza boyanmış bir mekanda kullanılan mercan renkli bir koltuk veya bej bir kanepe üzerine yerleştirilen mercan renkli yastıklar dekorasyonda odak noktası yaratacaktır.

Brabbu

Nordist

Zara Home

Beymen Home

Çalışma masanızda mercan renginin motivasyon artırıcı gücünden yararlanın

Marshall'ın renk uzmanları mercan rengini "Pervasız, enerjik, neşe veren ve her türlü mekâna pozitif enerji katan canlı bir renk" olarak tanımlıyor. Bu rengi çalışma alanınıza taşıyarak motivasyonunuzu artırabilir, seramik ve cam gibi doğal malzemelerle buluşturarak aurası yüksek bir ortam kurgulayabilirsiniz.

Bloomingville

Bloomingville

{772122}

Naz Gürlek
Naz Gürlek
editörün tüm yazıları