preloader

Penthouse Dairelerin Stil Şifreleri

23.03.2021
Penthouse Dairelerin Stil Şifreleri

Yazı Boyutu:

Binaların en üst katında yer alan ve eşsiz bir manzaraya hâkim olan penthouse dairelerde yaşamanın ayrıcalıklarını Büyükyalı projesinden örneklerle ele alıyoruz.

Penthouse daireler, tanımı gereği DNA'larında lüks kodlar barındırır. En üst kattaki konumlar en iyi manzarayı sunarken; özel asansörler, çatı bahçeler, geniş teraslar, yüksek havuzlar veya jakuziler gibi özel olanaklar da içerir. Manzarayı yaşam alanının bir parçası haline getiren geniş pencereler, beşik tonozlu yüksek tavanlar, özel tasarım mobilyalar ve kaliteli işçilik, bu dairelerin çekici görünümünün ardındaki unsurlardan sadece bazıları.

Dünyaca tanınmış ünlü isimler de lüks yaşam sanatına göklerin altında kucak açan penthouse daireleri tercih ediyorlar; Demi Moore'un Central Park'ı kuş bakışı izleyen penthouse'u, Alicia Keys&Swizz Beatz'in Lenny Kravitz'den satın aldıkları 16 odalı Soho'daki penthouse'ları, Gwyneth Paltrow'un Tribeca'daki 4400 m2 genişliğindeki penthouse'u, Moby'nin New York'un efsanevi binalarından Eldorado'da konumlanan 4 katlı penthouse'u ilham dozunuzu artıracak örneklerden…

Siz de penthouse dairelerin eşsiz güzelliklerine kayıtsız kalamayıp yaşam alanını gökyüzüyle sınırlamayı tercih edenlerdenseniz, estetiğin zarafet ve konforla buluştuğu Büyükyalı penthouse’larına göz atabilirsiniz.

1. Manzaraya hâkim yaşam alanı

Binaların en üst katında konumlanan penthouse dairelerin tasarımında, tavandan zemine kadar uzanan geniş pencerelerle, manzaranın maksimumda iç mekâna taşınması amaçlanıyor. Büyükyalı penthouse'larında olduğu gibi eşsiz bir deniz manzarasına açılan pencerelere karşı yerleştirilmiş bir oturma bölümü, suyun sakinleştirici ve meditatif etkisini yaşam alanına yansıtıyor. Doğal ışığın maksimumda içeri süzülmesine imkân veren sürgülü geniş pencereler, açıldığında ise sınırsızlık ve özgürlük hisleri yaşam alanının konforunu bir üst seviyeye taşıyor.

2. Terasla açık hava konforu

Penthouse Dairelerin Stil Şifreleri

Penthouse demek; göklerle sınırlanan bir yaşam alanında manzarayı egemenliği altına alan bir tasarım aritmetiği demek. Teraslar da bu tasarım aritmetiğinin en önemli mimari unsurlarından. Büyükyalı penthouse dairelerinde açık hava konforunu lüks detaylarla birleştiren teraslarda manzarayı kesintisiz izleyebilmek için transparan korkuluklar tercih edilmiş. Yine teraslarda bulunan jakuzi havuzları büyüleyici manzaraya karşı, günün yorgunluğunu üzerinizden atmanız için düşünülmüş lüks detaylardan. Ayrıca her odadan yaratılan terasa çıkma imkânı, dairelerin mimarisinde incelikle kurgulanmış.

{773835}

3. Ferahlık algısı yaratan yüksek tavanlar

Penthouse Dairelerin Stil Şifreleri

Yaşam alanının mimari kurgusunda yaratılan yüksek tavanlar, mekândaki enginlik ve ferahlık hissini pekiştiren önemli faktörlerdendir. Chandelier tarzı ihtişamlı avizelerin kullanımına da olanak tanıyan bu yüksek tavanlar, Büyükyalı penthouse dairelerinde sunulan ayrıcalıklardan.

4. Kaliteli malzeme seçimleri

Tasarımda sürdürülebilirlik olgusu, trend otoritelerinin, geleceğin yapılarını şekillendireceğini işaret ettiği doğal malzemelerden geçiyor. Kaliteli işçilik ve zamansız seçimlerle bir araya getirilmiş doğal malzemeler, penthouse dairelerin cazibesini yükseltiyor. Özel yapım fırçalanmış cevizden üretilen ahşap kapılar, geleneksel marküteri işçiliğine güzel bir örnek teşkil eden parkeler ve ıslak zeminlerde kullanılan mermer yüzeyler Büyükyalı penthouse'larını vazgeçilmez kılan tasarım detaylarından sadece birkaçı.

{773798}

5. Mutfaklarda ada ünitesiyle yaratılan fonksiyonellik

Penthouse Dairelerin Stil Şifreleri

Evin kalbi olarak nitelendirilen mutfaklar, değişen yaşam stillerinin izinde yeni işlevler kazanıyor. Tezgah üstü alanlara ek olarak yerleştirilen ada üniteleri, mutfağı tamamlamakla birlikte ortamı çok daha işlevsel bir hale getirip, ekstra depolama ve çalışma alanı sunuyor. 3+1 ve 4+1 şeklinde kurgulanan Büyükyalı penthouse dairelerinin mutfaklarında kullanılan ada üniteleri, yaşamınızı kolaylaştırmak ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek için özel olarak düşünülmüş.

Bu içerik Büyükyalı sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları