preloader

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

25.06.2021
Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Yazı Boyutu:

İtalyan tasarım geleneğini zanaatkar tekniklerle buluşturan Exteta markası için başarılı tasarımlara imza atan Massimo Castagna dış mekan mobilya önerilerinde bulunuyor.

Mozaik'in Türkiye'ye getirdiği Exteta markası genlerindeki İtalyan tasarım geleneğini zanaatkar el işçiliği, yüksek teknoloji ve estetik dozu yüksek bir bakış açısıyla ürünlerinde bir araya getiriyor. İtalyan yaşam sanatını incelikli bir yaklaşımla dış mekanlara taşıyan Exteta'nın tasarımcılarından Massimo Castagna'nın imzasını taşıyan mobilyalar fonksiyonelliği lüks detaylarla harmanlayan eşsiz bir tasarım aritmetiğine sahip.

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Mimarlık eğitimini Milano Politecnico Üniversitesi'nde tamamlayan Massimo Castagna 1986 yılında AD Architettura Tasarım Ofisi'ni kurmuş, bugün konut, ticari bina, otel, restorasyon ve iç mimari projelerinin yanı sıra tanınmış firmalar için mobilya tasarımı ve art direktörlük yapmaya devam ediyor. 1991 yılında Nepal'de 5050 metre rakımda Everest-K2-CNR bilim kurulu için tasarladığı Pyramid Laboratuvarı onu mimarlık arenasında uluslararası üne kavuşturan ve 18. Milano Trienali için seçilen eşsiz bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

1. Caprera Kanepe

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Salon konforunu dış mekanlara taşırken rafine formlarıyla estetik bir görünüm sunan Caprera Koleksiyonu Massimo Castagna'nın imzasını taşıyor. Bu koleksiyon Caprera kanepenin yanı sıra sonsuz kompozisyon olanaklarına imkan veren farklı oturma sistemlerinden oluşuyor. Kişiselleştirilmiş özel bir deneyim sunma fikrinden yola çıkan Caprera Adası'nda kanepeye eklemleyerek yan yana yerleştirebileceğiniz koltuk ve puflarla köşeli kompozisyonlar yaratabilir, mekanınızın elverdiği ölçüde veya manzaraya göre mevcut modüler sistemleri değiştirebilirsiniz. Maun ahşabından tasarlanan strüktür yumuşak yastıklarla bir araya geliyor. Havuz başında üzerine uzanıp güneşin batışını izleyebileceğiniz bir konfor üssü yaratan Caprera kanepe, çimlerin üstünde veya evinizin doğaya açılan verandasında da kendine yer bulabilecek, farklı stillerle uyumlu bir tasarıma sahip.

2. Michelangelo Masa

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Minimalist tavrın mermer mono blok bir parçadan yemek masasına dönüşmüş hali diyebiliriz Michelangelo için. Massimo Castagna bu tasarımda zamansızlığı sofistike ve natüralist bir çizgiyle sentezleyerek bir baş yapıt ortaya koymuş. İnce üst tabla göz yaşı formundan esinlenen dört bacak ile dengeli bir şekilde bir araya getirilmiş. Castagna bu heykelsi bacakları tasarlarken altın oranın göz yaşı kesitine atıfta bulunmuş. Bahçenizde kalabalık yemek davetleri için ideal bir kullanım sağlayan bu masa minimalist tasarımının ardında mermerin doğallığını, saf, yalın ve katışıksız bir güzellikle dış mekanınıza taşıyor.

{774050}

3. Jungle Daybed

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Castagna'nın Exteta markası için tasarladığı Jungle Daybed'in DNA'sında doğaya ve etnik kültürlere adanmış referanslar yer alıyor. Strüktürü oluşturan bambu kamışlar tasarımda modern formlar ile kusursuz bir şekilde bir araya getirilmiş. Ağaç altında akşam üstü siestanızı yapabileceğiniz veya akşam yemeği sonrası uzanıp yıldızları izleyebileceğiniz cazibesi yüksek bir mobilya.

4. Lapi Mutfak Adası

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Dış mekanlarda geçirdiğimiz süre uzadıkça outdoor mutfak tasarımları da bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaya başladı. Massimo Castagna'nın Exteta için tasarladığı Lapi Kitchen'da yer alan tekerlekli mutfak adası istenilen yere taşınabilme özelliğiyle eşsiz bir ürün. Exteta'nın ısı iletimini gerçekleştirerek yemek pişirme üniteleri için geliştirdiği Lapitec malzemesi ve paslanmaz çelik kullanılarak tasarlanan bu tasarım fonksiyonelliği İtalyan estetiği ile birleştiriyor.

5. Giotto Masa

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna'dan Dış Mekanlar için 5 Öneri

Heykelsi görünümüyle Giotto tamamen mermer kullanılarak tasarlanmış ikonik bir dış mekan mobilyası. Monolitik ve heybetli üç ayak yuvarlak masa tablasıyla kusursuz bir şekilde birleştirilmiş. Modern klasiklerden vazgeçmeyen, doğal mermerin sofistike dokusunu bahçesine taşımak isteyenler için ideal bir tasarım. Tik ve bambu sandalyelerle kullanıldığında uyumlu ve zamansız bir stil vadediyor.

Mimar Tasarımcı Massimo Castagna ve Exteta markası hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu içerik Mozaik sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları