preloader

Instagram Dünyasının En İlham Veren 5 Dekorasyon Hesabı

17.11.2017
Instagram Dünyasının En İlham Veren 5 Dekorasyon Hesabı

Yazı Boyutu:

Takipçi sayıları milyonlara yaklaşan bazı instagram hesapları eviniz için günlük ilham dozunuzu almanızı sağlarken sizi farklı dünyalara yolculuk ettiriyor. New York'tan Brisbane'e, Los Angeles'tan Krakow ve Milano'ya uzanan bu keyifli turda farklı stillere sahip 5 yaratıcı kadını mercek altına alıyoruz. Kimi evinin farklı köşelerinde kurguladığı çekici dekorlarla kalbimizi çalıyor kimi de tasarımlarıyla bize her gün ilham veriyor…

Renklerin Saltanatı @thejungalow

Takipçi: 1,6M

Kim: Justina Blakeney

Nerede: Los Angeles

Tasarımcı sanatçı Justina Blakeney aynı zamanda The New Bohemians kitabının da yazarı. Onun, renklerin ekseninde özgür ve yaratıcı kurgularla şekillendirilmiş eğlenceli bir dünyası var. Bitkiler, çiçekler ve çeşitli desenler mizansenlerinin oyun kurucuları. Bohem, retro ve geleneksel stilleri bir arada harmanlayan kendine özgü tarzı mix&match detaylarla zenginleşiyor. Çarpıcı motifleriyle ev tekstilleri, kilimler ve duvar kağıtları onun dekorlarında mobilyalar ve sanat eserleriyle uyumlu ve dengeli bir bütün yaratıyor.

Ahşaba fısıldayan kadın @arielealasko

Takipçi: 377K

Kim: Ariele Alasko

Nerede: New York

Brooklyn’li tasarımcı Ariele Alasko bir ahşap zanaatkârı. Çöplerden, yıkık binalardan bulduğu ahşap parçalarını toparlayıp onlara yeni bir hayat kazandıran yaratıcı bir ruh. Aslen Kaliforniya doğumlu Ariele Alasko, Brooklyn Pratt Institue’de heykeltıraşlık üzerine eğitimini tamamlamış. 2009 yılında mezun olduktan sonra kendi evinin mobilyalarını ahşaptan tasarlama işine soyunan Alasko, bu eğlenceli uğraşın zamanla yaşam biçimi halini aldığını söylüyor. En sevdiği malzemeler Brooklyn’in yüz yıllık tarihi binalarından çıkan eski ahşap çıtalar. Onları hiçbir kimyasal madde kullanmadan temizliyor, doğal renklerini koruyarak patine yapıp şekillendiriyor. Bazıları bir araya gelerek kimi zaman bir masa, bir yatak başı veya bir duvar panosunu oluşturuyorlar.

{88131}

Natüralist ruhlu kurgular @margo.hupert.art

Takipçi: 133K

Kim: Margo Hupert

Nerede: Krakow

Polonyalı sanatçı, illüstratör ve iç mekan tasarımcısı Margo Hupert'in dünyası ilham dolu dekorlara açılıyor. Fonuna beyazın sakinliğini yerleştirdiği kurgularında vintage veya İskandinav tarzı mobilyalara bitkiler eşlik ediyor. Evde bitkilere yer vermeyi ve onların günden güne gelişimini gözlemlemeyi seviyorum. Aynı zamanda mekanda bitkilerle yapılan küçük değişiklikler her mevsim eve taze bir hava katmanın en kolay yolu." Onun çizdiği bitki illüstrasyonları duvarları giydiriyor. Gri ve beyazın başrolünü paylaştığı renk paletine doğal ahşap dokuları eşlik ediyor.

Yalın boho-chic bir stil @losarihomeandwoman

Takipçi: 23,3K

Kim: Kirsty Ballentine-Turnbull

Nerede: Brisbane

Güney Afrikalı bir baba ve Avustralyalı bir anneden Londra'da dünyaya gelen Kirsty Ballentine-Turnbull yaptığı bir röportajda ailesinin sırt çantalarıyla dolaşan hippi ruhlu karakterler olduğunu ve mekanlarına yansıyan bu özgür göçebe ruhunun onun DNA'sına işlediğini anlatıyor. Yarattığı kurgularda bohem stili lüks detaylarla yorumlayan Turnbull, “Losari Home and Woman” hesabında sayıları 20bini geçen takipçilerine elegan ve feminen bir dünyanın kapılarını aralıyor. Örgü dokular, makrameler, doğal tekstiller ve sadeliğin izinde bir renk paleti onun stil kodları arasında.

Bohem konformist @paulinaarcklin

Takipçi: 85,3K

Kim: Paulina Arcklin

Nerede: Milano

Paulina Arcklin hem bir dekorasyon stilisti hem de fotoğrafçısı. Beyaz rengi çok seviyor ve sadece günışığında çekim yapmak gibi prensipleri var. Yıpranmış veya paslı görünümlü yüzeyler, konforlu geniş kanepeler, puflar, yastıklar, püsküllü-ponponlu tekstiller, keten dokular ve bohem bir stil onun yarattığı mekanları tanımlamaya yetiyor. Ham ahşap tabure ve banklar ise onun vazgeçilmezleri. Çabasız bir güzellik, doğal bir estetik hakim onun kurgularına. Beyaza boyalı zemin ve duvarlar kimi zaman rustik dokunuşlar, kimi zamandan endüstriyel detaylarla hareketleniyor.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları