preloader

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi

Yazı Boyutu:

Pratik ve akıllıca dokunuşlarla oluşturduğumuz bu alışveriş rehberi evinizin atmosferini değiştirecek…

Yeni bir yılla başlayan yeniden başlama arzusu hepimizi sardı, öyle değil mi? Tam da böyle bir ruh halindeyken evinizin atmosferini değiştirecek, pratik ve akıllıca dokunuşlarla yapılacak bir alışveriş rehberine ihtiyaç duyacağınızı düşündük ve listemizi hazırladık.

Belki küçük bir sehpa, dresuarların üzerinde bazı değişiklikler, yeni yastık seçimleri, küçük ama etkili dokunuşlar… Yormadan, kolaylıkla fark yaratacak yeni görünümlere örnekler bulacağınız alışveriş listemizin ana teması: Değişiklik her zaman iyi gelir.

Detaylarla Zenginlik Katın

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi
Mudo Concept

Aksesuar yerleşiminin kendi içinde bir matematiği var. Gereğinden fazla aksesuarlarla dağınık ve karmaşık bir stille karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Az aksesuar kullanarak karakteristik yönü zayıf bir mekân elde etmeniz de mümkün. Öyleyse bir orta yol bulmak gerek. Üçlü gruplandırmalar halinde dikey aksesuarlar kullanmak oldukça önemli. Bu dikey aksesuarların boyutları ise üç farklı ölçüde olmalı. Dördüncü bir detay eklemek istiyorsanız eğer bu kısmı sadece tepsi ya da kitap gibi yatay aksesuarlarla destekleyebilirsiniz. Böyle bir denklemi konuşurken irili ufaklı aksesuar değişiklikleri yapmak köşelerinizi ferahlatabilir, enerjisini yenileyebilir. İyi bir ses sistemi, şamdan ya da şık bir çerçeve bunlardan birkaçı.


Stil Sahibi Sofralar Kurun

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi
Evlina

Lezzetli bir akşam için hazırlayacak sofraların her daim bir stili olmalı. Bütünlükle doğru orantılı olarak iştah açan tarifler, sofranın etrafında buluşanlar ve enerjisi yüksek bir dekorasyonu bir arada düşünmekte fayda var. Sunum kaseleri ya da dekoratif kaseler, tam da bu alanı güzelleştirmeye yarayacak ürünlerden. Diğer yandan sadece bir sofra kurulumu söz konusu olduğunda değil orta sehpada günlük atıştırmalıklar için de göz alıcı bir köşe yapmak iyi bir fikir olabilir. Görsel zenginliği yüksek bir orta sehpa, evin odak noktasını belirlemek için akıllıca bir seçim olacak.


Odağı Değiştirin

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi
Table & Sofa

Lokal alanları yenilemenin daha pratik ve etkileyici bir yönünden söz açmakta fayda var. Örneğin bir yemek alanını tamamen değiştirmek yerine masa ya da sandalyeleri ayrı ayrı değiştirerek daha sürdürülebilir ve alternatif bir görünüm elde edebilirsiniz. Diğer yandan kendinize ait yeni bir köşe için kolları sıvamak eğlenceli olacak. Sürükleyici bir kitabı saatlerce okuyabileceğiniz rahatlıkta bir berjer seçebilmiş olmak sizce de kulağa hoş gelmiyor mu?


Doğadan İlham Alın

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi
Lot

Değişiklik yaparken mümkün olduğunca tercihinizi doğal dokulardan yana yapmak son yılların yükselen trendlerinden biri. Doğayla uyumlu tekstiller, doğadan ilham alan desenler ve doğal malzemeler… Yaşam alanlarını dış dünyaya uyumlayabilmenin yolu bu adımlardan geçiyor elbette, diğer yandan hafifliğin ve meditatif bir atmosferin de güçlenmesine yardım etme gücüne sahip. Yumuşacık yastıklar, hasır sepetler ve müslin nevresimler… Hayat aslında bu sadelikten ve hafiflikten ibaret.


Duvarları Hareketlendirin

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi
Palm House

Değişiklikten söz ederken duvarları es geçmek olur mu? Sadece boya ya da duvar kağıdından çok daha fazlasını hak eden duvarlar için ayrı bir dekorasyon düşünmek gerekiyor. Stil sahibi bir yaşam alanının anahtarı bu farklı fikirlerden geçiyor. Alışılmışın dışında bir aydınlatma, bir ressamın elinden çıkmış bir tablo ya da kurutulmuş bitkilerden bir mizansen… Tüm bu çeşitlilik içinde zanaat gerektiren, el yapımı aksesuar ya da tasarımlara yönelmek evinizin stilini daha güçlü hale getirecek. Son zamanların öne çıkan dekorasyon adımlarından biri olan zanaate değer vermeye küçük de olsa bir katkı sağlamak fena olmaz.

Farklılıklara Şans Verin

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Alışveriş Listesi
Evist

İhtiyaca yönelik değişiklikler yaparken biraz alışılmışın dışına çıkmakta fayda var. Her daim kullandığınız renkler bir yanda dursun şimdi yeni renklere ve yeni formlara şans verme vakti! Derleyip toparlayan bir sepet banyonuzu renklendirebilir örneğin. Modern bir akvaryum çalışma odanızın tüm stresini alacak ve nokta atışı bir yan sehpa sizin eliniz ayağınız olacak. Tüm bu seçimleri yaparken biraz farklılıklara şans vermek için yeni bir yıldan daha iyi bir başlangıç düşünemeyiz, öyle değil mi?

Gökçe Karaman Önemci
Gökçe Karaman Önemci Tüm Yazıları