preloader

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

19.12.2022
Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Az çoktur felsefesinin izinde evinizde modern görünümler yaratmanın yollarını keşfedin.

Modern bir evin en önemli sırrı; az çoktur felsefesi… Ferah alan aritmetiği içinde büyük ölçülü objeler, zengin malzemeler, doğal renkler ve dokular evlerde modern bir dokunuş yaratıyor. Her şeyden önce mobilyadan aksesuara, teknolojik ürünlerden aydınlatmaya evinizdeki her bir eşyanın stilinizi yansıttığından emin olun. İşte modern görünümleri evinize taşımanın yolları…

Evinizde ışık kombinasyonları yaratın

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Elbette yeterli ışık kaynağı yoksa mekanı yapay aydınlatma ile aydınlatmak mümkün. Ancak yapay aydınlatma yanlış yerde yanlış miktarda kullanılmamalıdır. Aplikler ve tavanda spot kullanılarak duvara doğru ışık yansıtarak güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Grup sarkıt aydınlatmalar, tezgah üzeri aplik veya sarkıtlar ve kimi yerlerde masa üstü aydınlatmalarla ışık kombinasyonları yaratabilirsiniz.

Modern teknolojik ürünlere yer açın

Zamana meydan okuyan teknolojileriyle Samsung’un ürünleriyle evinizi daha modern hale getirebilirsiniz. Öncelikle banyonuzdaki tercihlerinizi gözden geçirin. Samsung’un hem daha modern tasarım sunan hem de daha az enerji harcayan çamaşır ve kurutma makinesini tercih edebilirsiniz. Konu buzdolabına geldiğinde ise Samsung’un gardırop tipi buzdolabı bizim favorimiz.

Samsung beyaz eşya alacaklara güzel bir haber… Samsung, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve sektörde ilk defa buzdolabı, çamaşır ve kurutma makinelerinde 20 yıl garanti sözü veriyor. Seçili beyaz eşyalarda geçerli olan 20 yıl garanti; buzdolabında Digital Inverter Kompresör, çamaşır ve kurutma makinelerinde ise Digital Inverter Motor garantisini kapsıyor. Garanti kapsamındaki ürünleri görmek için samsung.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mobilyalarınız için açık renkler tercih edin

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Mobilya seçiminde koyu renklerden kaçınmanız önemli. Yüzeyi ahşap olan bir yemek masası yerine mermer yüzeyli bir masa tercih etmek ışığı yansıtacaktır. Ağır desenli bir koltuk yerine açık renk desensiz bir tercih yapmak mekanı daha ferah gösterecek örneklerden.

Dokulu Tablolar Tercih Edin

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Mekan içindeki ambiyansa desen ve malzeme katmak yerine mekanda kullanılan aynı tonlarda tercih edilecek dokulu tablolar, cepheyi özel kılan sanatsal dokunuşlardan biri olacaktır. İşveçli iç mimar Anette Hallbäck çalışmalarını tam da konuya uygun özetliyor; “Örtü efekti, gölgelerin getirdiği nüanslar, malzemenin düzensizliği ile bu kreasyonlar mekana basit bir zarafet katarken aynı zamanda bulunduğu alanı vurgular”.

El yapımı objeler kullanın

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

“Anılar ve yaşanmışlıklar bir mekânın kimliğini belirleyen en önemli unsurlardandır” diyor iç mekân tasarımcısı Colin King. Ev dekorasyonunuzda seyahatlerden getirdiğiniz aksesuarlar, zanaatkâr parçalar, el işi seramikler gibi kişisel anılarınızı yansıtan objelere yer verebilirsiniz. Unutmayın, bir mekânı özgün kılan şey, dekorasyonun orada yaşayanların karakterini yansıtmasıdır.

Yeni nesil mutfak anlayışını benimseyin

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Trend uzmanları belirsizlik dönemlerinde eskinin insana güven hissi aşılayan yanına dikkat çekerken 70’lerin retro stili mutfak tasarımlarında yeniden kendini gösteriyor. Sakin, huzurlu ve natüralist bir mekan arayışı, duyulara hitap eden dokularla yeni nesil mutfakları şekillendiriyor.

Konforlu banyolar kurgulayın

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Günün stresinden ve sosyal ağlardan soyutlanıp kendimizle baş başa kalabileceğimiz, izole olacağımız banyolar arınma ritüeline kucak açıyor. Ahşap yüzeyler ve özgünlüğünü ortaya koyan zanaatkar tasarımlar, kendinizi sonuna kadar şımartabileceğiniz konfor dozu yüksek banyo kurgularında bir araya geliyor.

Yatak odanızı sadeleştirin

Evinize Modern Dokunuşlar Katmanın Yolları

Herkesin yatak odasında bir yatağı, komodini, şifonyeri ve dolabı var diye bu sizin de olması gerektiği anlamına gelmez. Uyku kozanızda nelere ihtiyacınız olduğunu tekrar gözden geçirin. Minimum mobilya ve aksesuar ile mükemmel uykuya erişebilirsiniz. Ne demiş tasarım duayeni Mies van der Rohe “Az çoktur”.

*Bu içerik Samsung iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları