preloader

Sonbahar Kış Mevsimine Özel Döşemelik Kumaş Trendleri

12.10.2018
Sonbahar Kış Mevsimine Özel Döşemelik Kumaş Trendleri

Yazı Boyutu:

Dekorasyon arenasında hakim olan döşemelik kumaş trendlerini JAB Anstoetz Türkiye Pazarlama Direktörü Oktay Karabaşoğlu, OGGUSTO için özel olarak yazdı.

Sonbahar-kış döneminde yenilikçi bir sezon bizlerle. Moda ile de doğru orantılı olan dekorasyon koleksiyonlarını etkisi altına alan renkler ve tasarımlarla sadeliği ve şıklığı hedef alan kumaşlar, bu sezonu kuşatıyor. Kıyafetlerimizdeki renk ve desenleri yaşam alanlarımızda; kanepelerimizde, duvarlarımızda hatta perdelerimizde bile görmeye başladık.

Sonbahar Kış Mevsimine Özel Döşemelik Kumaş Trendleri

Küçük desenlerin ve doğal tonların zamanı

Sonbahar kış döneminde döşemelik kumaşlar küçük ve çekici desenlerden oluşuyor. Sofistike, modern, minimalist ev çağdaş bir stil karışımı ile farklılık yaratıyor. En sık öne çıkan renkler ise; doğal tonlara hakim kırmızı, pembe, turuncu, yeşil ve turkuvazın mükemmel uyumlarından oluşuyor.

Yine sonbahar-kış döneminde doğal bir zemin üzerine tasarlanan canlı bir kırmızı ve yeşil, mavi ve turuncu ya da ölçülü bir bej ve yeşil kumaş tasarımları da ön plana çıkıyor. Yapraklar, kuş cennetini anımsatan tasarımlar, bambu ve çimenin kumaşlardaki etkisi göz alıcı bir görünüm sunuyor.

Sonbahar Kış Mevsimine Özel Döşemelik Kumaş Trendleri

{77380}

Uyumlu renkler bir arada

Trendlerde yedi uyumlu renk düzenini görüyoruz; yumuşak krem ​​ve kum tonları, güneşli bir sahil şeridi, doğal ceviz tonları, gri ve tonları, siyah- beyaz zıtlıklar, simli derin deniz mavisi tonları, üzüm rengini anımsatan Bordeaux, adaçayı ve zeytin yeşili tonları.

Sonbahar Kış Mevsimine Özel Döşemelik Kumaş Trendleri

Bu trendler uluslararası firmalar tarafından belirleniyor. Türkiye son zamanlarda bu konuda oldukça söz sahibi. Trendlerin ortaya çıkış noktasını yaşam tarzları olarak ele alan öncü firmalar insanların ne şekilde yaşamak istediklerinden hareketle yola çıkıyor. Yine bu ekipler moda alanında olduğu gibi dekorasyonda da ünlü modacılardan esinleniyor ve trendleri ortaya çıkarıyorlar. Almanya, İtalya, Fransa, gibi ülkeler bu konuda trend belirleyen söz sahibi ülkelerdir.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları