preloader

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

04.02.2020
Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

Yazı Boyutu:

Evde kaldığımız bu dönemlerde, çoğu insan ev dekorasyonunu daha çok önemsemeye başladı. Siz de küçük dokunuşlarla evinize farklı dokunuşlar yaratıyorsanız, Click Celebration by Daphne Behar markasının kurucusundan aldığımız dekorasyon önerilerine kulak verin.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları
Daphne Behar

Kreatif bir sofra kurmanın sırları nelerdir?

Yaratmak ve masalar kurup ondan ayrı ayrı tat almak benim yaşam enerjimi yükseltiyor. En çok enerjimizin yükseldiği anlar ailemizle masanın etrafında geçirdiğimiz zamanlar. Her masanın başka bir ruhu olduğuna inanıyorum. O masanın etrafında ne için buluşulacağı, ne konuşulacağı, neyin kutlanacağı en az masadaki lezzetler kadar önem taşır. Ben kendi adıma masanın görselliğinin önemli olduğuna inanıyorum. Belki sıradan bir akşam yemeği bile olsa masanın ruhu o akşam o masa etrafında buluşan herkesin tavrını, hislerini değiştirebilir. Benim masa düzenlerinde vazgeçilmez olduğunu düşündüğüm mum ve çiçek gibi detaylar var. Doğan günün moduna göre seçilecek çiçekler, duygu olarak bambaşka uyanışlar sağlayabilir. Fırsatı olan evinde doğanın bir parçası ile doğanın uyanışını sofralarına taşıyabilir. Metal objeler, bazen çok alakasız diyebileceğiniz bir renk patlamasının masanın bir ucunda görünmesi ya da zeminde kullanacağınız materyal/örtü bile yaratıcı bir sofra kurmanızı sağlayabilir.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

Evde kutlanacak özel günler için pratik ve şık sofra önerileriniz neler olur?

Hayatımızda sunumun kuvveti, enerjiyi çok arttırır ve özel hissettirir. O nedenle hem sunum hem de keyif veren detaylarla sofralarda enerjinin yükselebileceğini düşünüyorum. Belki elimizde kısıtlı malzemeler olabilir ama bunlar yaratıcılığı daha çok tetikleyecektir.

Sofralarda kontrastın verdiği o aykırılık beni çoğu zaman heyecanlandırıyor. Uyuyan bir objenin yanına aşırı canlı, kontrast bir element (belki bir meyve ya da sebze ya da bir mücevher olabilir) koyulduğunda bir anda bir uyanış yaşandığını hissediyorum.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

Doğum günü sofrasında masada örtü yerine kırmızı bir yorgan bulunuyor. Yukarıdan masaya doğru inen çiçek ve bahçedeki üç boyutlu dekorlar kutlamaya modernize ediyor.

Üç boyutlu tavandan sarkan çiçek veya ışık gibi yaratıcı fikirlerle sofralar desteklenebilir. Bu öğeler minimalist sofralara çok yakışır. Moda ve sanat birleşip bir sofranın unsurlarından biri olabilir. Ya da evdeki her obje sofranın bir üyesi olabilir. Etrafınızdakilere bu gözle bakmak, olmaz denileni sofrada oldurabilmek, size farklı ilham alanları yaratır. Eski bir parçanın ruhuyla modern bir şeyi yan yana getirdiğimizde çok güçlü bir ruh ortaya çıkar.

Evdeki malzemelerle farklı köşeler yaratmak için neler önerirsiniz?

Görsellik benim için hayatta ilk sıralarda her zaman. O yüzden bu dönem evde yaşarken güzel şeyler görmeyi, kendime güzel alanlar yaratmayı evdekilere küçük köşelerle sürprizler yapmayı çok seviyorum. Evde farklı köşeler için çiçek ve meyve, kuruyemiş, bir kahve, kitap hepsi muhteşem sonuçlar yaratarak kendimizi şımartacak alanlar çıkartabilir.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

{77971}

Evdeki eşyalarını güzelleştirmek isteyenler için birkaç ipucu verir misiniz?

Hayata her gün yeni bir sayfa diye bakınca, uyandığımız her sabah için ayrı bir motivasyon kendiliğinden doğuyor. Rutin bir öneri vermem gerekirse, doğan günün moduna göre seçilecek çiçekler, duygu olarak bambaşka uyanışlar sağlayabilir. Fırsatı olan evinde doğanın bir parçası ile bu bahar uyanışını yaşayabilir.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

Bu ara en çok ihtiyacımız olan şey huzur… Huzurlu bir ev ortamının dekorasyonu nasıl olmalı?

Huzur için benim algım güvene ihtiyaç duyuyor; güven içinde yaşadığımız konfor alanının bilinen ipuçlarıyla döşeli olması benim ruhuma iyi geliyor. Yani çıktığımız bir yolculuktan alınan ufacık bir obje, bir anda o köşeye baktığımızda bizi oraya, orda yaşadığımız o güzel yolculuğa götürebilir.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

Günümüzde dijital ortamlarda yapılan kutlamaları farklılaştırmak için neler yapılabilir?

Dijital kutlamalar için sadece hayal edin ve eğlenmeye başlayın. Ev içinde kendimize küçük eğlenceler yaratabiliriz. Bugün en önemli vitaminimiz bu diye düşünüyorum. Örneğin geçtiğimiz günlerde çok yakın bir arkadaşımızın doğum günü vardı. Sabah uyanıp ona meyvelerden pasta yaptım. Ardından 9 yaşındaki kızım eldiveni alıp balon yaptı ve ‘üstünü boyayalım her balon farklı olsun’ dedik. 2 buçuk yaşındaki oğlum hamurdan pasta yaptı, küçük kağıtlarla konfeti fikri ise ergenden geldi! Eşim müziği ayarladı ve gözlüklerimizi takıp dans etmeye başladık ve arkadaşımın doğum gününü kutladık.

Evde Var Olan Malzemelerle Dekorasyonu Güzelleştirmenin Yolları

Daphne Behar Kimdir?

Daphne Behar, Click’ten önce 15 sene boyunca aile şirketi olan Panda’da Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Reklam, medya, pazarlama stratejisi ve yönetim alanında birçok başarılı proje yürüttü. Daphne, 5 yıl önce hayalindeki işi yapmak üzere kurumsal hayattan ayrıldı.

Yaptığı bu büyük değişimi; “Bu iş değişikliği aslında bir çeşit farkındalıkla oldu. Başka bir hayatın mümkün olduğunu bilmek ve tıpkı küçüklüğümde olduğu gibi her bahaneyi kutlamaya dönüştürebileceğim bir iş diledim. Kolay değildi elbette bir marka oluşturmak, güvenli sulardan çıkabilmek zordu ama 5 yıl sonra buna değdiğini görebiliyorum.” diyerek anlatıyor. Daphne Behar, parti için konseptler geliştirip yarışma ve sürpriz dolu bir macerayla doğum günü kutlamaları yaparken, farklı dokunuşlarla ev dekorasyonunu da güzelleştiriyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları