preloader

Günün Stresinden Arınmanızı Sağlayacak Banyo Çözümleri

28.12.2022
Günün Stresinden Arınmanızı Sağlayacak Banyo Çözümleri

Yazı Boyutu:

Günün stresiden en iyi şekilde arınmak için konforlu, fonksiyonel ve ilham dolu banyo dekorasyon fikirlerini keşfedin.

Günün stresinden ve sosyal ağlardan soyutlanıp kendimizle baş başa kalabileceğimiz, izole olacağımız banyolar arınma ritüeline kucak açıyor. Ahşap yüzeyler ve özgünlüğünü ortaya koyan zanaatkar tasarımlar, kendinizi sonuna kadar şımartabileceğiniz konfor dozu yüksek banyo kurgularında bir araya geliyor.

Yeşil dokunuşlar katın


Eğer doğal ışık alan bir banyonuz varsa natüralist bir etki için bitkilerin doğal cazibesinden yararlanabilirsiniz. Aloe vera, bambu, aşk merdiveni gibi tropik iklim bitkilerinin yüksek nem ihtiyacı için banyolar ideal ortamlardır. Banyo zeminlerinizde Berberilerin doğaya duydukları saygının bir simgesi niteliğindeki Beni Ourain kilimlerini kullanabilir; böylece mekana daha sıcak ve samimi bir ruh katabilirsiniz.

Natüralist formlar tercih edin


Yalın ve şehirli kodların egemenliğinde monotonlaşmış lavabolar bugün kabuk değiştirerek ilhamını doğadan alan natüralist formlarla karşımıza çıkıyor. Fazlalıklardan arındırılmış zen bir dekorasyon aritmetiğini doğal taş zeminler destekliyor. Sepetler, hasır veya bambu aydınlatmalar, peştamallar, kokulu mumlar, natüralist kurgunun mistik şifreleri arasında.

{772807}

Yalın ve net seçimler yapın


Dürüstçe dışavurumun mekândaki en şiirsel hali beton yüzeyler, yücelttiği gri rengi ve endüstriyel kurgulara göz kırpan özgün stil denklemleriyle banyolarda saf bir güzellik sergiliyorlar. Dijital dünyanın ve kaotikleşen yaşam düzeninin getirdiği hızlı tempoyu yavaşlatarak yaşamın en basit, formların en yalın, renklerin ise en saf olanına yönelebilir; suyun sakinleştirici gücüyle stresinizden arındığınız banyolar yaratabilirsiniz.

Hygge yaklaşımının izini sürün


Danimarkalıların evde keyif yapma becerisi olarak tanımlayabileceğimiz Hygge anlayışlarını, banyonuzda kurgulayacağınız atmosferlere yansıtabilirsiniz. Titrek ışıklarıyla aynalardan yansıyan mumlar, banyo köpükleri, esanslar, aromatik yağlar, banyodan çıktığınızda üzerine basacağınız yumuşacık banyo halıları ve fonda çalan Miles Davis tınıları rahatlığı estetikle birleştiren konformist düzenlemeler olarak karşımıza çıkıyor.

Ahşap dokular kullanın


Tasarım aritmetiğinde ‘form fonksiyonu takip eder’ anlayışına ek olarak, bugün rasyonellikten duygusallığa yönelen tasarımcılar kullandıkları malzemenin insanda güzel hisler uyandırmasının önemini vurguluyorlar. Yeni sezonun banyolarda öne çıkan yüzeyler haritasında ahşap başrolde. Natürel seramik karolar saf ve özgün tavırlarıyla, mermer yüzeyler ahşabın tamamlayıcıları arasında.

{45063}

Naz Gürlek
Naz Gürlek
editörün tüm yazıları