preloader

7 Adımda Banyonuza Tarz Katın

04.09.2023
7 Adımda Banyonuza Tarz Katın

Yazı Boyutu:

Konforlu, fonksiyonel ve ilham dolu banyo dekorasyon fikirleri için bu adımları takip edin…

Günün stresinden ve sosyal ağlardan soyutlanıp kendimizle baş başa kalabileceğimiz, izole olacağımız banyolar arınma ritüeline kucak açıyor. Ahşap yüzeyler ve özgünlüğünü ortaya koyan zanaatkar tasarımlar, kendinizi sonuna kadar şımartabileceğiniz konfor dozu yüksek banyo kurgularında bir araya geliyor. Banyonuza tarz katmak için takip edebileceğiniz adımları keşfedin.

Bitkilerin cazibesinden yararlanın


Eğer doğal ışık alan bir banyonuz varsa natüralist bir etki için bitkilerin doğal cazibesinden yararlanabilirsiniz. Aloe vera, bambu, aşk merdiveni gibi tropik iklim bitkilerinin yüksek nem ihtiyacı için banyolar ideal ortamlardır. Banyo zeminlerinizde Berberilerin doğaya duydukları saygının bir simgesi niteliğindeki Beni Ourain kilimlerini kullanabilir; böylece mekana daha sıcak ve samimi bir ruh katabilirsiniz.

Karolarla evinizi renklendirin

7 Adımda Banyonuza Tarz Katın
VitrA Karo retromix koleksiyonu

Banyonuzu renklendirmenin en güzel ve kolay yolu karolar… VitrA’nın duvar ve yer kullanımına uygun karoları, banyonuza tarz katmak için çok ideal. Özel olarak tasarlanan ve dayanıklı materyallerden üretilen karolar, banyolarda harika bir atmosfer oluşturuyor. Bizim favorimiz retromix amber sarı duvar karosu.

7 Adımda Banyonuza Tarz Katın
VitrA Karo Retromix Koleksiyonu

Amber sarısı renkle bir arada kullanılan parlak yüzey, banyoya dinamik bir hava katıyor. Isı değişimlerine ve neme karşın yüksek dayanıklılığı bulunan model, pratik bir temizleme imkânı sağlıyor.

Online olarak satın alabileceğiniz karoları, banyonuzun duş alanında ya da küçük bir alanda kullanabilir ve sıcak renklerle kombin oluşturabilirsiniz.

Ferah bir görünüm kazandırın


Dürüstçe dışavurumun mekândaki en şiirsel hali beton yüzeyler, yücelttiği gri rengi ve endüstriyel kurgulara göz kırpan özgün stil denklemleriyle banyolarda saf bir güzellik sergiliyorlar. Dijital dünyanın ve kaotikleşen yaşam düzeninin getirdiği hızlı tempoyu yavaşlatarak yaşamın en basit, formların en yalın, renklerin ise en saf olanına yönelebilir; suyun sakinleştirici gücüyle stresinizden arındığınız banyolar yaratabilirsiniz.

Şık ve natüralist aksesuarlara yer açın


Yalın ve şehirli kodların egemenliğinde monotonlaşmış lavabolar bugün kabuk değiştirerek ilhamını doğadan alan natüralist formlarla karşımıza çıkıyor. Fazlalıklardan arındırılmış zen bir dekorasyon aritmetiğini; sepetler, hasır veya bambu aydınlatmalar, peştamallar, kokulu mumlar destekliyor.

Hygge yaklaşımının izini sürün


Danimarkalıların evde keyif yapma becerisi olarak tanımlayabileceğimiz Hygge anlayışlarını, banyonuzda kurgulayacağınız atmosferlere yansıtabilirsiniz. Titrek ışıklarıyla aynalardan yansıyan mumlar, banyo köpükleri, esanslar, aromatik yağlar, banyodan çıktığınızda üzerine basacağınız yumuşacık banyo halıları ve fonda çalan Miles Davis tınıları rahatlığı estetikle birleştiren konformist düzenlemeler olarak karşımıza çıkıyor.

Ahşap dokular kullanın


Tasarım aritmetiğinde ‘form fonksiyonu takip eder’ anlayışına ek olarak, bugün rasyonellikten duygusallığa yönelen tasarımcılar kullandıkları malzemenin insanda güzel hisler uyandırmasının önemini vurguluyorlar. Yeni sezonun banyolarda öne çıkan yüzeyler haritasında ahşap başrolde. Natürel seramik karolar saf ve özgün tavırlarıyla, mermer yüzeyler ahşabın tamamlayıcıları arasında.

Küçük alanlara pratik fikirler

7 Adımda Banyonuza Tarz Katın

Metrekaresi sınırlı banyo alanlarında doğru dokunuşlar yaparak hem fonksiyonel hem de estetik çözümler yaratmak mümkün. Öncelikle işe, büyük ölçekli kaba görünümlü banyo mobilyalarını eleyerek başlayın. Lavabo altında dolap ünitesi kullanmak küçük banyolarda ferahlık hissinin önüne geçeceğinden fotoğraftaki gibi pirinç borular kullanarak hem şık bir etki hem de havlularınızı asmak için bir alan yaratabilirsiniz. Duvarları komple seramik karolarla döşemek yerine ikiye bölmek, üst kısımda seramiklerle uyumlu bir duvar kağıdı kullanmak ve tavan rengini yine duvarlarla uyumlu bir tonda seçmek banyonuzda derinlik hissini pekiştiren bir his yaratacaktır.

*Bu içerik VitrA iş birliğinde hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları