preloader

Dekorasyon Dünyasına Yön Veren 7 İsim

Dekorasyon Dünyasına Yön Veren 7 İsim

Yazı Boyutu:

Söz konusu ev dekorasyonu olduğunda dünya çapında öne çıkan en iyi isimleri Architectural Digest seçti.

Mica Ertegun

Mica Ertegun

Romanya doğumlu Mica Ertegun’un zihinsel olarak incelikle işlenmiş alanlarında soğukluk ve lüks bir arada bulunuyor. Sadeliği bir gereklilik olan tasarımcı, müşterilerinin yaşam tarzlarına en uygun alanları tasarlarken eski ve yeni parçaları ustalıkla buluşturuyor. İlham kaynakları arasında İstanbul’daki Topkapı Sarayı, Oxford Üniversitesi Ashmolean Müzesi gibi yerler olan Ertegun, 2018’de karşımıza Manhattan’da bir loft, Tel Aviv’de bir apartman ile Lincoln Center’daki New York Jazz arenası işleri ile çıkacak.

Mario Buatta

Mario Buatta

1850’lerden kalma Güney Carolina malikanesinden, 1903’te inşa edilmiş Manhattan apartman katına ikonik iç mimari örneklerine imza atan Mario Buatta yaptığı işe imzasını ışıltılı duvarları, dolgun kapitone mobilyaları ve canlı desen kombinasyonları ile atıyor. “Tamamlanmış bir ev yoktur; çünkü insan sürekli değişim, ekleme ve toplama içindedir,” düsturunu benimseyen Buatta’nın müşterileri arasında Mariah Carey, Barbara Walters, Patricia Altschul gibi isimler yer alıyor.

François Catroux

François Catroux

Disiplin, titizlik ve ihtişam ile hareket eden François Catroux, dekorasyon anlayışını ‘daha az dekorasyon ve daha fazla sanat eseri’ fikri üzerinden inşa ediyor. Favori binası Hong Kong’daki I. M. Pei 1990 Bank of China Tower, favori bahçesi Kyoto’daki her şey, favori restoranı Los Angeles’daki Nobu ve favori şehri Londra olan iç mimarın dekorasyon izleği de kişisel zevklerine ışık tutar nitelikte. Müşterileri arasında ise Diane von Furstenberg, Barry Diller ve Yunanistan Prensi ve Prensesini görmek mümkün.

Thierry Despont LTD

Thierry Despont LTD

İçinde yaşamaya son derece müsait, davetkar ve şehirli evleri ile tanınan mimar, tasarımcı ve sanatçı Thierry Despont, ilkbaharda yeniden açılacak efsanevi Ritz Paris otelinin renovasyonu ile 2018 senesinde adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Despont’un müşterileri arasında Bill Gates, J. Crew CEO’su Mickey Drexler ve prodüktör Sidney Kimmel’ın olduğunu ekleyelim.

Bunny Williams

Bunny Williams

Gösterişli kumaşları özenle seçilmiş antikalarla ustalıkla bir arada kullanan Bunny Williams, güzel şeylerle yaşamanın esasında ne denli kolay olduğu fikri ile hareket ediyor. İlham kaynakları Albert Hadley, Sister Parish, Nany Lancaster, Frances Elkins ve Pauline de Rotschild olan iç mimarın 2018 planları arasında Manhattan’da bir penthouse ve Kanada’da bir dağ evi tasarımı ile antikacı eşi John Roselli ile paylaştığı evi hakkında çıkaracağı kitap yer alıyor.

Jacques Grange

Jacques Grange

1970’ten beri dekorasyon dünyasının içinde olan Jacques Grange, dekoratif sanatla ilgilenen hayat arkadaşı Pierre Passebon ile özenle kürate edilmiş alanlar tasarlıyor. Estetik anlayışını, “zamansız, sofistike, rahat, artistik” olarak tanımlayan Grange’nin müşterileri arasında Francis Ford Coppola, Monaco Prensesi Caroline, François Pinault ve Aerin Lauder’i saymak mümkün.

Robert Kime Design

Robert Kime Design

Yoğun desenlendirme ve incelikle dekore etme yeteneklerini kusursuzca sergileyen Londralı tasarımcı Robert Kime, özellikle dünyanın dört bir köşesinden topladığı kumaşları projelerine ustalıkla dahil etmesi ile tanınıyor. Arzulanan duvar kağıtlarını da portföyüne ekleyen Kime, 2018’de bir çiftlik evi, Norfolk’ta bir butik otel ve bir Londra dairesi ile radarımızda olacak.

Zeynep Özar Berksü
Zeynep Özar Berksü Tüm Yazıları