preloader

Cartier Ev Koleksiyonu Mücevherden İlham Alıyor

03.08.2017
Cartier Ev Koleksiyonu Mücevherden İlham Alıyor

Yazı Boyutu:

Cartier ev koleksiyonunun hikayesi, mücevherin hikayesiyle başlıyor. Maison de Cartier tarafından tasarlanan ev objeleri, mücevher evi ile altın ve gümüş ustalarının iş birliği içinde sanatla kurduğu özel bir bağa sahip. Bununla beraber Cartier, değerli malzemeleri, motifleri, zanaati ve yaratıcılığı zarafet içinde buluşturuyor.

Cartier Ev Koleksiyonu Mücevherden İlham Alıyor

Cartier, çağdaş bir yorum getirdiği özel tasarım ev koleksiyonuyla, günlük objelerin ruhunu, modern bir dokunuşla yeniden alevlendiriyor.

Cartier’nin yeni ev objeleri koleksiyonu, incelikli bir yaşam sanatı sunan zarif, şık ve işlevsel mumlar, şamdanlar, kutular, fotoğraf çerçeveleri, tepsiler ve kaselerden oluşuyor. Değerli malzemelerin sergilendiği ve çok özellikli teknik bir geleneğe dayanan işçiliğin kullanıldığı bu objeler, özgün Cartier stilini tüm detaylarıyla yansıtıyor.

Cartier’nin grafik öğelerden esinlenme özelliğine sadık kalan bu koleksiyon, geometrik motifler ve monogamlarla ön plana çıkıyor. Oyma metallerdeki veya ajur detaylardaki bu motifler, repertuara taze bir yorum getirerek “art deco” geleneğini saygıyla anıyor. Objelerde Cartier işçiliği ise, açık bir şekilde fark ediliyor. Porselen üzerine zarifçe uygulanan sır ve kabaşon kesim kırmızı yeşim taşı, oniks ve lepidolit süslemeler ise oldukça dikkat çekiyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları