preloader

Cam Sanatıyla Buluşan Dekoratif Objelerle Evinizi Süsleyin

17.05.2022
Cam Sanatıyla Buluşan Dekoratif Objelerle Evinizi Süsleyin

Yazı Boyutu:

Üfleme cam sanatıyla yapılan eşsiz dekoratif objelerle evinizin gustosu artacak! Cam tasarımlarını tamamen bitkisel mumlarla buluşturan Leone Di Fiume markasıyla sizleri tanıştırıyoruz…

İşlerini çok beğendiğimiz iç mekan tasarımcısı Colin King’in bir sözü bizi ilham veriyor… “Anılar ve yaşanmışlıklar bir mekânın kimliğini belirleyen en önemli unsurlardandır” diyor ve üzerine şu sözü ekliyor: “İç mekân tasarımını yaptığım evlerde seyahatlerden getirilmiş aksesuarlar, zanaatkâr parçalar gibi ev sahiplerinin kişisel anılarını yansıtan objelere yer vermeye önem veririm. Bir mekânı özgün kılan şey, dekorasyonun orada yaşayanların karakterini yansıtmasıdır.”

Biz de iç mekan tasarımcısı King’den ilham alarak evimizde sanatsal objelere yer vermeyi çok seviyoruz ve OGGUSTO okurlarına Leone Di Fiume markasını öneriyoruz…

El emeği ve zarafetin ismi Leone Di Fiume

Cam Sanatıyla Buluşan Dekoratif Objelerle Evinizi Süsleyin
Zodiaco

Satın Al

Girişimci Yasemin Teke Arslan’ın kurucusu olduğu Leone di Fiume, Türkiye’de ender kullanılan bir teknik olan üfleme cam sanatıyla yapılan eşsiz tasarımları, tamamen bitkisel mumların odaları saran kokularıyla buluşturuyor. Marka, cama camın her unsuruna etki etmiş bir gelenekten geliyor. Kumu cama dönüştürerek çıktığı sanatsal yolculuğa, tüm desenleri ustalıkla cama işleyerek devam ediyor.

Eşsiz bir ustalıkla hazırlanan camın, ışığa dönüşmesini sağlayan mumlar %100 bitkisel ürünlerle hazırlanarak evrenin mükemmel döngüsüne uyum sağlıyor. Doğadan esinlenerek tasarlanan özel kokular, hiçbir hayvansal ürün içermiyor. Her biri farklı bir hikâyeyi, farklı bir döngüyü temsil ediyor ve IFRA standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Özel kilitli ahşap kutusuyla satışa sunulan Leone di Fiume mumları, aynı zamanda sevdikleriniz için de şık bir hediye seçeneği. Tasarım mumlar, Arnavutköy mağazasında ve web sitesinde satışa sunuluyor.

Saray Koleksiyonu

Cam Sanatıyla Buluşan Dekoratif Objelerle Evinizi Süsleyin
Misteriosa

Satın Al

Tarihi bir binanın ahşap kapısından esinlenerek yorumlanan Squisita koleksiyonundaki mumların kapı figüründe bulunan işlemeler, zanaatkar ustalar tarafından tamamı el yapımı olarak üretildi. Altın işlemelerinde 24 ayar altın bulunuyor Cam boyalarıyla dekore edilen özel altın tasarımlar sınırlı sayıda üretilmiştir.

Cam Sanatıyla Buluşan Dekoratif Objelerle Evinizi Süsleyin

Casa di Pietra

Satın Al

El imalatı camdan oluşan bu özel seri, kesintisiz 85 saat yanarak, güçlü kokusuyla da ortamın havasını değiştiriyor. Mumlarda kullanılan bergamot, kakule ve sedirin mükemmel uyumuyla açılan koku notaları akçaağaç ve ylang ylang ile aromayı zirveye taşırken alt notalarda ortaya çıkan amber, misk ve karabiber kokuları Leone di Fiume muhteşem tasarımlarıyla birleşerek kendine hayran bırakan mumdan eserlere dönüşüyor.

{771641}

Iconica Koleksiyonu

Cam Sanatıyla Buluşan Dekoratif Objelerle Evinizi Süsleyin
Lavanda

Satın Al

Günlük hayatımızın her alanında karşılaştığımız geometrik şekillerden oluşan el imalatı camdan üretildi. Cam boyaları ile dekore edilen tasarımlar siyah renkli Leo ve beyaz renkli Leona olmak üzere iki farklı renk ve koku seçeneğiyle satılıyor. 300 gramlık soya mumları, 50 saat yanarak uzun süre bir performans sergiliyor.

Divina Koleksiyonu

Divina, gökyüzü sembolleriyle mitoloji ve burçların sembolize edilerek hazırlanan özel bir koleksiyon. Cama doku veren her bir elmas darbesinin, renk veren her bir fırça darbesinin, özenle seçilmiş tüm renklerin bir anlamı var; evrenin, gökyüzünün, ay ve güneşin takdir edilişi…

Mumların kullanımıyla ilgili önemli not

Soya mumlarının hafızası vardır, bu nedenle mumun üst tabakası tamamen eriyinceye kadar söndürülmemesi gerekiyor. Bu süre küçük mumlarda 2 saat, büyük mumlarda 4 saate kadar sürebiliyor. Küçük bir not daha verelim; soya mumu içindeki bitkisel içeriklerle cilt için çok faydalı, el kremi olarak da kullanabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları