preloader

Evinize Yaz Dokunuşu Katmanın Yolları

Evinize Yaz Dokunuşu Katmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Yapacağınız bir takım değişiklerle evlerinizin ambiyansını özgün bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Mekanın ambiyansını şekillendirmeye yönelik ipuçlarını keşfedin!

Sezon değiştiğinde, çoğu zaman bulunduğumuz mekanda da yenilik yapma isteğine kapılıyoruz. Kışın mekanı daha sıcak hissettiren detaylara yönelirken, kendimizi yaz aylarında ise daha ferah, iç açıcı renk ve seçimler yaparken buluyoruz.

Yazlık yerlerde bulunan evler bu konuda daha kolay şekillenirken, şehir içinde bulunan evlerde tasarımsal bir takım kararlar ile istenilen ambiyansı sağlamak mümkün. Sayfiye tarzına tamamen yönelmeden, yaz için sıklıkla düşündüğümüz geleneksel renklere sahip olmayan bir ambiyans isteyenlerdenseniz, mekana yön veren noktalara yapacağınız bir takım değişimler ile evlerinizi sezona uygun şekillendirebilirsiniz.

Doğru Renk ve Doku Seçimleri Yapın

Evinize Yaz Dokunuşu Katmanın Yolları

Sezona uygun kumaşlar ile seçimler yaparak ambiyansa doğrudan yenilik katabilirsiniz. Ağır desenli kırlentler, dokusu kalın yatak örtüleri, koyu renk masa örtüleri gibi ürünleri kış dönemine kadar rafa kaldırın. Daha çok keten, ince kumaşlı ve açık renk ürünlere yönelin. Bu seçimleri yaparken desenlerin ağır olmamasına özen gösterin.

Yazı Anımsatan Aksesuarlar Tercih Edin

Evinize Yaz Dokunuşu Katmanın Yolları

onekindesign

Evinizin karşılama alanında bulunan aksesuarları, orta sehpa üzerindeki seçimlerinizi, yatak başınızda yer alan dekoratif ürünleri gözden geçirin. Kumaşlarda yapacağınız renk ve doku seçimlerinde olduğu gibi, aksesuar seçimlerinde de açık renklere yönelin. Yazlık veya kıyı gibi görünmesi için her zaman mavi tonu görmek zorunda değiliz. Toprak tonlarında bir mekan da ferah, iç açıcı ambiyansı ile yazı hissettirebilir.

Doğayı Ambiyansa Dahil Edin

Evinize Yaz Dokunuşu Katmanın Yolları

Şüphesiz yeşil renk girdiği ortama enerji veriyor. Siz de mekan içerisinde sezona uygun, büyük vazolar içerisine yeşillik ekleyebilir ortamın ambiyansını canlandırabilirsiniz. Kuru dallar, yapay çiçekler için yazın bitmesini bekleyebilir, kış sezonunda onları kullanabilirsiniz.

{771148}

Duvarlarda Yenilik Yapın

Evinize Yaz Dokunuşu Katmanın Yolları

Mevcut mobilyaları koruyarak dekorasyonda yaptığımız değişimlerde en etkili noktalardan biri duvarlardır. Duvarda yer alan aksesuarlar, tablolar mekana yön verir. Koyu renkli, ağır temalı tablolarınız var ise bunları daha sade çizgisi olanlar ile değiştirebilirsiniz. Duvarlarınızda detaylı bir çalışma yapmak isterseniz, daha önce bu konuya değindiğim yazıma göz atabilirsiz.

Gizem Gürsel Şener
Gizem Gürsel Şener Tüm Yazıları