preloader

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

03.04.2023
Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

Yazı Boyutu:

Özgün mimarinin kent kültürü ile buluştuğu Ege Yapı’nın Cer İstanbul projesi Tarihi Yarımada sizlere modern bir yaşam alanı sunuyor.

Uluslararası mimari ödüllü projelerin markası Ege Yapı, Emlak Konut GYO güvencesiyle Tarihi Yarımada’da geliştirdiği Cer İstanbul’un ikinci Cer Loft etabını satışa sundu. Son yıllarda geliştirilen mimari ve estetik açıdan en özel projelerden olan Cer İstanbul, Tarihi Yarımada’da, Yedikule sahil hattında, karşısında Adalar, arkasında Yedikule Hisarı manzarası ile öne çıkıyor.

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

İkinci etabında sadece 27 özel loft daire bulunuyor. Lokasyonu, az katlı mimarisi ve özel tasarım peyzaj alanları ile sakinlerine şehir merkezinde eşsiz bir yaşam vadediyor. Kent kültürü ile özgün mimariyi bir araya getiren proje, 150 yıllık tescilli yapıları restore ederken, yeni inşa edilen yapıları da içerisinde barındırıyor. Yanı başında 74 dönüm yeşil alan, 10 dönüm kent meydanı, 7,5 kilometrelik bisiklet yolu, 6,5 kilometrelik yaya yolu ve İBB Kültür Havzası ile 6 dönüm kapalı sosyal ve kültürel alan bulunduran Cer İstanbul, A sınıfı enerji kimlik belgesine de sahip.

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

Well-being için SPA, sauna, gün ışığı alan kapalı havuz, masaj odaları gibi alanlara da projede yer veriliyor. Ayrıca Dubai Cityscape Awards’ta ‘Az Katlı Konut Projesi’ kategorisinde birinciliğe layık görülen ve bu alanda Türkiye’den ödül kazanan tek proje olan Cer İstanbul aynı zamanda “Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi” seçildi.

Rafine Zevkler ve Tarih Modern Yaşam İle Birleşiyor

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

Görkemli bir tarihe ev sahipliği yapan Cer İstanbul 150 yıllık duvarları ve el değmemiş dış cephesinin yanı sıra, zemin katlarındaki tarihi Cer Atölyeleri’nden kalma ray sistemleri de hiç yerleri değiştirilmeden korunuyor. 31 bin metrekare yeşil alanla çevrili projede 76 rezidans, 63 Loft ve 9 adet ticari ünite yer alıyor.

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı
Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

Cer Loft’ta 1+1’den 4+1’e uzanan geniş ve konforlu daire seçenekleri bulunuyor. İstanbul’un trendi Cer Loft, pencereleri ve çatı ışıklıkları sayesinde ferahlığı yaşamın her anında deneyimleme imkânı sunarken, binlerce yıllık tarihi surlar ve eşsiz deniz manzarası ile hatıraları daha da kalıcı hale getiriyor.

Mühendislik Etiği İle İnşa Edilen Cer Loft

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

300 kişiyi aşkın mimar, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi, makine mühendisi, jeoloji mühendisi, yerbilimci kadrosu ve ülkemizin en iyi üniversitelerinde görev alan danışman öğretim üyeleri ile bugüne kadar 2 milyon metrekareye yakın inşaatı geliştiren Ege Yapı, tüm projelerinde en ileri inşaat teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Bu anlamda sektörde öncü de olan şirket, Cer İstanbul’u son deprem yönetmeliğine uygun ve mühendislik etiği açısından en üst seviyede inşa anlayışı ile depreme dayanıklı olarak geliştirdi. Ulusal Deprem Yönetmelikleri’ne göre tasarlanan projenin deprem analiz ve simülasyonları tatbik edildi. Taşıyıcı yapı elemanları ve donatı miktarları çıkan sonuçlar doğrultusunda planlandı. Tüm binalar radye temel üzerine inşa edildi. Bloklar, otopark katlarında birleştirildi. Bu sayede tekil blokların yüklerinin, bütüncül planla tüm parsel alanına aktarılması sağlandı.

Ulaşımda Kolaylık Sağlıyor

Yedikule Hisarı’nın yanı başında, Tarihi Yarımada’nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir yaşam vadeden Cer Loft, Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun hemen yanı başında bulunuyor. Avrasya Tüneli girişine 2 km, D100 Karayolu’na 4 km, Yenikapı Metro İstasyonu’na 3,5 km ve Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3,4 km mesafede yer alıyor. 2 bin metrekarelik açık hava müzesini de bünyesinde barındıran proje, sanat tarihi ve arkeoloji danışmanları ile beraber aslına uygun restore edildi.

İstanbul’un Tarihi Dokusunu Hissedeceksiniz

Tarihi ve Modernliği Birleştiren Yaşam Alanı

Yanı başında Altınkapı, Yedikule Zindanları ve Bizans Surları ile tarihten aldığı ilhamla hayat bulan Cer Loft, İstanbul’un tarihini modern ve kentli bir yaşam biçimiyle sunuyor. Bugün hâlâ adından sıkça söz ettiren Orient Express, dönemin en değerli ulaşım aracı ve çeşitli ticaret eşyalarını İstanbul’a ve Paris’e taşırdı. Dünya edebiyatında birçok yazarın eserine konu olan Orient Express, birçok filmde yer aldığı gibi Cer Atölyeleri’nin yanı başında Yedikule durağından geçerek Sirkeci Garı’na ulaşıyordu. Şehrin dinamizminden vazgeçmeyen ve günlük rutinleriyle daima temas halinde olan kullanıcılar için New York nostaljik tramvaydan esinlenerek tasarlanan demiryolu hattı üzerinde, yeşillendirilmiş park ve bisiklet alanı, Cer Loft’un yanı başında konumlanıyor.

Cer Loft Sanatçılara Da İlham Kaynağı Oldu

Ege Yapı, Mart 2021’de sanatçıların üretimlerini desteklemek, bir araya gelebilecekleri ve çalışabilecekleri sıcak bir ortam yaratmak amacıyla Cer İstanbul’da ‘Atölye Cer’ projesini devreye almıştı. Atölye Cer’i sanatçıların ücretsiz kullanımına sunan Ege Yapı, bu projeyi ve kültür-sanat çalışmalarını bir adım öteye taşıyor. Farklı projelerindeki konforlu ve güvenli atölye mekânlarını, çağdaş sanat dallarında üretim yapan sanatçıların ücretsiz kullanımına sunacak olan Ege Yapı, bu çalışmalarını artık Atölye Hane adı altında devam ettirecek. Her sanat projesi için özel değerlendirmeler sonrası çağdaş sanat akımındaki değerli sanatçıları, sanatseverlerle buluşturacak.

*Bu içerik Ege Yapı iş birliği ile hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları