preloader

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Stefan Leser

26.09.2020
Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Stefan Leser

Yazı Boyutu:

Koronavirüs sonrası değişecek seyahat trendlerini, Langham Hospitality Group'un CEO'su Stefan Leser anlattı.

Covid-19 sonrasında nasıl seyahat edeceğiz? Sektörde neler değişecek? Pandemi sonrası köklü bir değişim sürecine girecek olan seyahat sektörünün geleceğine dair detayları, dünyanın 33 farklı noktasında 38 çok özel otelin sahibi olan Langham Hospitality Group'un CEO'su Stefan Leser’den öğrenin.

Turizmin her kolu pandeminin en çok etkilediği sektörlerden biri, önümüzdeki üç – beş yılda seyahat dünyasında neler değişecek. Göreceğimiz yenilikler ve artık hayatımızda olmayacak neler var?

Bence seyahat etme arzumuz değişmeyecek. Pandemi dönemi boyunca Zoom toplantıları, Zoom buluşmaları ve webinarlar insanlarla olan iletişimimizi devam ettirmemizi desteklemiş olsa da, hepimiz insan etkileşimini ve katılımını özledik. Herkes, yüz yüze olan toplantıları, konferansları ve arkadaşlar ya da aileler ile olan buluşmaları dört gözle bekliyor. Uçakla seyahat etmenin güvenli olduğundan emin olunca ve seyahat etmeye cesaretimiz olduğunda, her zamankinden çok daha fazla seyahat edeceğiz.

Yakın gelecekte seyahat ederken uçakta maske takılma zorunluluğu, havaalanındaki bekleme süresinin artması, ateş ölçümleri gibi alınması gereken önlem ve tedbirlere alışacağımızı ve ayak uydurucağımızı düşünüyorum.

İnsanlar daha uzun tatiller yapıp, daha yavaş ve seçici bir şekilde seyahatlerini planlayacaklar. Özellikle de özel jet ve charter’lara olan talep artacak ve konaklama açısından da, özel havuzu olan villalı resortlar büyümeye devam edecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, lüks bir otel hizmeti sunan ve kişiselleştirilmiş dokunuşlar ile benzersiz servis vermekte olan özel rezidansların da bu dönemde ilgi topladığını görüyoruz.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Stefan Leser

Bu beklentiler ışığında siz neler yapıp, ne gibi önlemler alıyorsunuz?

İnsanlar tekrardan seyahat etmeye başlayacaklar ve hatta daha uzun süreli ve kaliteli tatiller planlayacaklar. Daha önce bahsettiğim özel eşsiz deneyimlere örnek olarak, kısa bir süre önce Munich’te 9.000 metrekarelik bir özel rezidans olan The Langham, Nymphenburg Residence’ı açtık.

The Langham, Nymphenburg Residence’ın her odasında dünyaca ünlü Porzellan Manufaktur Nymphenburg'dan eşsiz el yapımı sanat eserleri bulunuyor. Bavyera Krallığı’nın tarihini yansıtan ve Porzellan Manufaktur Nymphenburg'un arazisinde yer alan bu yeni rezidans; lüks, konfor, mahremiyet ve benzersiz bir ayrıcalığı tek bir alanda topluyor.

Rezidansta; dört yatak odası, yedi banyo, üç oturma odası, ferah bir yemek odası, tam donanımlı bir mutfak, fitness merkezi, konferans süiti, ev sineması ve şarap mahzeni bulunuyor. Gün ışığını içeriye yansıtan ve muazzam bir şekilde düzenlenmiş olan bahçenin tam ortasında yer alarak doğa ile iç içeymişsiniz hissini veren özel terası, açık hava etkinlikleri için de 100 konuğu ağırlayacak bir alan sunuyor.

Konuklar, eşsiz mükemmellikte olan bir ortamda The Langham imzalı hizmetlerin yanı sıra geniş bir alana, mahremiyete ve ayrıcalığa sahip olma şansını da yakalıyorlar. Aile tatilleri, küçük kurumsal toplantılar ve teşvikler için mükemmel bir destinasyon adresi olarak karşımıza çıkıyor.

{773317}

Langham Hotels & Resorts'ta, Avrupa'daki ayak izimizi artırmayı dört gözle bekliyorum. Münih'e ek olarak; İtalya, Fransa ve Almanya’da da daha fazla şehire açılmayı değerlendiriyoruz. Dünyanın geri kalanında da otellerimizi açmaya ve büyümeye devam ediyoruz. 2021'in başlarında, Güneydoğu Asya'daki ilk tesisimiz The Langham, Jakarta'yı açıyoruz. 2021’in sonuna doğru da Avustralya'da, kendine özel plajı olan The Langham, Gold Coast'un açılması planlıyoruz.

Tesislerimizin bulundukları şehirlerde en iyi olmasını ve her otelin en yüksek standartlara sahip olmasını sağlamak için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Şu anda renovasyon altında olan Federal Reserve Bankası'nda bulunan Langham, Boston’un 2021'in üçüncü çeyreğinde yeniden açılması planlanıyor. Yeniden açıldığında Amerika Birleşik Devletleri'nin en lüks tarihi otelleri arasında yer alacağından hiç şüphem yok. Çin odak noktamız olmaya devam ediyor ve bu yılın sonunda Changsha ve Hangzhou'da birer yeni otel ve önümüzdeki beş yıl içinde daha fazlasını açmayı dört gözle bekliyoruz.

Pandemi döneminde en özlediğiniz ülke ya da şehir neresi oldu?

İsviçre’de hala bir evim var, o yüzden cevabım İsviçre. Alpleri, gölleri, doğa yürüyüşlerimi ve kayaklarımı çok özlüyorum.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Stefan Leser

Sınırlar açıldığına ilk gitmek istediğiniz yer neresi olacak?

Ailemi görmek için Almanya’ya gitmek istiyorum.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları