preloader

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Hasan Dinç

26.09.2020
Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Hasan Dinç

Yazı Boyutu:

Koronavirüs sonrası değişecek seyahat trendlerini, SITE Turkey Chapter Başkanı ve ODS Turizm Sahibi Hasan Dinç anlattı.

Covid-19 sonrasında nasıl seyahat edeceğiz? Sektörde neler değişecek? Pandemi sonrası köklü bir değişim sürecine girecek olan seyahat sektörünün geleceğine dair detayları, yazar, tarihçi ve profesyonel rehber SITE Turkey Chapter Başkanı ve ODS Turizm Sahibi Hasan Dinç’ten öğrenin.

Önümüzdeki üç – beş yılda seyahat dünyasında neler değişecek. Göreceğimiz yenilikler ve artık hayatımızda olmayacak neler var?

Global perspektifte, toplantı sektörünün 2019 rakamlarını ancak 2023 yılında yakalayabileceğine söyleniyor. Ben, toparlanma sürecinin 2021’in ikinci yarısında ciddi bir ivme ile hızlanacağını düşünüyorum. İlk etapta, kısmi seyahat kısıtlamları nedeniyle geniş çaplı katılımlı organizasyonların uydu toplantılarla gerçekleşeğini tahmin edebiliyorum. Sponsorluk antlaşmaların niteliği değişecek, sosyal sorumluluk, sürdürebilirlik, kültür ve takım çalışmaları bu segmentin vazgeçilmezleri haline gelecek. Aynı yaklaşım “incentive” seyahatlerinde de yaşanacak. “Incentive” segmentinde “Individual Incentive” programları hayatımıza daha çok girecek.

Münferit seyahatlar, ilk hareketlenecek segment olacak. Lüks anlayışı daha çok özel anılar toplamak ve yine sosyal sorumluluk, sürdürebilirlik, doğal yaşam odaklı programlarla şekillenecek.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Hasan Dinç

Bu beklentiler ışığında sizin planlarınınz nedir, ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Yukarıdaki düşünceler doğrultusunda gerekli hazırlıkları yapmaya odaklandık. Ayrıca teknolojik altyapımız ve şirket anlayışımız, bu sureci yönetmekte çok faydalı oldu. Ekip olarak evlerden çalışmayı çok güzel yönetebildik.

{773317}

Pandemi döneminde en özlediğiniz ülke ya da şehir neresi oldu?

Şehir veya şehirlerden çok, dünya üzerindeki sosyal ağımdaki tüm dostlar ile fiziki bir araya gelmeyi özledim. Herhangi bir şehir olabilir. 2019 sonunda yurt dışı seyahatlerimi dengelemek ve azaltma isteğime, pandemi ile bir çözüm gelebileceğini hiç düşünmemiş, hiç arzulamamıştım.

Sınırlar açıldığına ilk gitmek istediğiniz yer neresi olacak?

Dünya üzerindeki dostlarımın çoğunu bir arada görebilmemi sağlayacak ilk lokasyona ve yere gitmeyi çok arzuluyorum.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları