preloader

Neiman Marcus Kürk Satışını Durduyor

01.07.2021
Neiman Marcus Kürk Satışını Durduyor

Yazı Boyutu:

Neiman Marcus, 2023 yılı itibariyle çevreye duyarlı perakendeciler arasına katılarak kürk satışını durdurma kararı aldı.

Lüks alışveriş merkezi zinciri Neiman Marcus Group, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, etik modayı benimseyen çevreye duyarlı perakendecilerin artan listesine katılarak, 2023'ün başlarında kürk satışını durduracağını söyledi.

Şirket, kararının, hayvan refahı gibi konuları tanımlama konusundaki çevresel, sosyal, yönetim hedeflerinin bir parçası olduğunu belirtti. İcra Kurulu Başkanı Geoffroy van Raemdonck, "Geleceğin kürksüz olduğu ve ultra lüks alanı içerdiği açıktır." diye ekledi.

Neiman Marcus Kürk Satışını Durduyor

Lüks giyim markaları, "Hayvanların derisinden veya kürkünden yapılan giysilerde doğal hiçbir şey olmadığını" söyleyen PETA gibi hayvan refahını amaç edinen kuruluşlarından uzun süredir eleştiri alıyordu. Geçen hafta Canada Goose Holdings Inc, Versace, Coach, Michael Kors ve Gucci gibi diğer lüks perakendecilere katılarak parkalarında kürk kullanmayı bırakacaklarını duyurdu.

Neiman Marcus Kürk Satışını Durduyor

Nike, Gap, H&M ve Burberry gibi markalar da çevreye duyarlı müşterilere hitap etmek için daha sürdürülebilir giysiler yaratmak üzere adımlar attı. Neiman Marcus, kürkten çıkmak ve “Fur Free Alliance” yönergeleriyle uyumlu bir politika taslağı hazırlamak için “HSUS(The Humane Society of the United States)” ile birlikte çalıştığını söyledi.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları