preloader

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Pınar Kartal Timer

24.09.2020
Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Pınar Kartal Timer

Yazı Boyutu:

Koronavirüs sonrası değişecek seyahat trendlerini, Next Phase Danışmanlık Kurucu Ortağı Pınar Kartal Timer anlattı.

Covid-19 sonrasında nasıl seyahat edeceğiz? Sektörde neler değişecek? Pandemi sonrası köklü bir değişim sürecine girecek olan seyahat sektörünün geleceğine dair detayları, Next Phase Danışmanlık Kurucu Ortağı Pınar Kartal Timer’den öğrenin.

Önümüzdeki üç – beş yılda seyahat dünyasında neler değişecek. Göreceğimiz yenilikler ve artık hayatımızda olmayacak neler var?

Turizmdeki tüm paydaşların sürdürülebilirlik konusunda daha duyarlı olacağı yeni bir döneme giriyoruz. Bu konuda samimi ve yaratıcı olan firmalar fark yaratacaklar ve tercih edilecekler. Hijyen en çok konuşulan konu olmaya devam edecek. Şehirlerde, dijitalleşme ile kontağın azaltıldığı, anti-bakteriyel & anti-virus dezenfeksiyonların rutin temizlik malzemesi listesine girdiği, iron-steel kaplamalı virüs tutmayan kumaşların kullanıldığı üniformaları giyen çalışanların olduğu işletmelerin yanı sıra, kırsalda tarlasında yetiştirdiği ürününü mutfağında kullanan, doğayla bütünleşmiş mimarisi ve tamamı doğal malzemelerden oluşan iç dekorasyonu ile sizi özünüze döndüren butik işletmelerin arttığını göreceğiz. Glamping, yat ve karavan turizmi hiç olmadığı kadar tercih edilecek. Özel jet filoları artacak. Yani trendler 2 uç noktada toplanacak… Geleceğin teknolojisi ve köklere dönüş…

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Pınar Kartal Timer

Seyahat severler artık seyahatlerini daha detaylı ve daha dolu dolu planlayacaklar çünkü nasıl olsa yine gideriz diyebilme lüksü, ya bir daha gidemezsek endişesiyle yer değiştirdi.

Kongreler, toplantı ve incentive grupları maalesef uzun bir süre gerçekleşmeyecek. Dijital fuarlar hız kazanacak.

Bu beklentiler ışığında sizin planlarınınz nedir, ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Her şeyin sil baştan ele alındığı bu yeni dönemde, Next Phase olarak iş geliştirme ve pazarlama konusunda hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için değişimleri nasıl fırsata çevirebileceklerini öngörüyor ve stratejilerimizi ona göre şekillendiriyoruz. Yatırım ve yönetim danışmanlığını yaptığımız otellerimiz için konumlarına göre özgün konseptler ve çözümler öneriyoruz. Uluslararası otellerde edindiğimiz deneyimi, pazar bilgimizle birleştirerek hizmet veriyoruz. Değişimleri takip etmek için makaleler okuyoruz, webinarlara katılıyoruz.

{773317}

Pandemi döneminde en özlediğiniz ülke ya da şehir neresi oldu?

Pandemi süresince iyikilerim gerçekleştirdiğim seyahatlerim keşkelerim ise ertelediklerimdi. Barcelona’yı çok özledim, İtalya’nın batı kıyıları da özlediğim yerler arasında.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Pınar Kartal Timer

Sınırlar açıldığına ilk gitmek istediğiniz yer neresi olacak?

Listemin başında Machu Picchu var ama hiç farketmez yeter ki keyifle korkusuzca yapılacak bir seyahat olsun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları