preloader

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Amanda Elder

27.09.2020
Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Amanda Elder

Yazı Boyutu:

Koronavirüs sonrası değişecek seyahat trendlerini, Kempinski CCO'su Amanda Elder anlattı.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Amanda Elder

Covid-19 sonrasında nasıl seyahat edeceğiz? Sektörde neler değişecek? Pandemi sonrası köklü bir değişim sürecine girecek olan seyahat sektörünün geleceğine dair detayları, Kempinski CCO'su Amanda Elder’den öğrenin.

Turizmin her kolu pandeminin en çok etkilediği sektörlerden biri, önümüzdeki üç – beş yılda seyahat dünyasında neler değişecek. Göreceğimiz yenilikler ve artık hayatımızda olmayacak neler var?

İnsanlar, son derece esnek rezervasyon ve iptal politikaları talep etmeye devam edecekler. Geçtiğimiz aylarda neredeyse herkes çok verimli şekilde uzaktan çalışabildiklerini kanıtladı. O yüzden bence uzun bir süre daha kimse ofise gitmeyecek. Bu durum, kurumsal seyahati azaltacak ve toplantılar ve konferanslar üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olacak.

Pek çok konuğun uzaktan, diğerlerinin ise fiziksel olarak katıldığı “hibrid” konferansın kalıcı bir yer bulacağına inanıyorum ve ayrıca konferansların içeriğinin çevrimiçi olarak daha erişilebilir olacağını düşünüyorum. En iyi konferans uygulamalarına uzaktan erişebileceğiniz 'konferans üyeliği' veya kulüpler için büyüyen bir eğilim öngörüyorum.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Amanda Elder

Bu beklentiler ışığında siz neler yapıp, ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Kempinski, toplantı alanını yeniden tasarlıyor. Sunduğu diğer kullanım alanlarını göz önünde bulundurarak, misafirlerimizin otel odalarımızda ve küçük toplantı odalarımızda kullanabileceği bir ofisler yarattık. Odalara iskelet bisikletler kurduk ve sadakat programımızı geleceğe uyacak şekilde yeniden başlatmak için çalışıyoruz.

Sürdürülebilir bir Kempinski geleceği etrafında pek çok planımız var. “Clean the World” ile ortaklığımız, hedeflerimize ulaşma yolunda ileriye doğru atılmış çok büyük bir adım.

Seyahat için parlak bir gelecek görüyoruz, ancak misafirlerimizin beklediği değişiklikleri yapma konusunda çevik ve hızlı olmalıyız. Bakış açımız olumlu ve bu fırtınayı hep birlikte atlatabileceğimize inanıyoruz. Günün sonunda lüks seyahat, insanlar için bir istek ve ihtiyaçtır. Misafirlerimizin beklentilerini dinleyerek başarılı bir şekilde ilerlemek için bir yol bulacağız.

{773317}

Pandemi döneminde en özlediğiniz ülke ya da şehir neresi oldu?

Pandemi dönemini Dubai'de geçiriyorum ve ekibimi Cenevre'de görebilmeyi gerçekten özlüyorum. Çok güzel bir şehir… Gölde dolaşmak ve dağ manzarasını seyretmek çok ilham verici. Bu nedenle İsviçre'nin en çok özlediğim ülke olduğunu söylemeliyim.

Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceği: Amanda Elder

Sınırlar açıldığında ilk gitmek istediğiniz yer neresi olacak?

2 haftalık otel karantinasını tamamlamak zorunda kalmayacağım günlerde, ailemi görmek için Brisbane'e giden ilk uçakta olacağım. Onları görmeyeli neredeyse bir yıl oldu.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları