preloader

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

30.12.2021
Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Yazı Boyutu:

Uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte artık her yer ofis. Cihazların en rahat ve güvenli biçimde taşınması için tasarlanan bu sırt çantalarının üretimlerinde de teknolojiden faydalanılıyor. Çalışanlar için ideal sırt çantası modellerini derledik.

Bir sırt çantası satın alırken hangi kriterler sizin için belirleyicidir? Sağlamlık, şık görünüm, ergonomi veya bölmelerinin sayısı ve büyüklüğü… Kriterleriniz her ne olursa olsun, cihazlarınızı güvenli ve konforlu biçimde taşımak önemli. Bilgisayar, telefon, tablet, powerbank, harici disk, mouse ve şarj kablosu gibi ekipmanları taşımak için sırt çantaları konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Bu yazımızda birbirinden çekici, birbirinden sağlam ve hoş görünümlü sırt çantalarını anlatıyoruz.

North Face Isabella Daypack

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Bu çanta için yazılan yorumlara bakınca, kadın kullanıcıların ağırlıklı biçimde olumlu yorumlar yaptığını gördüm. Özellikle sahip olduğu omuz askısının çok daha kullanışlı ve rahat olduğunu belirtmeleri dikkat çekici. Oldukça hafif malzemeden üretilmiş olması da avantaj. North Face’in popüler Pivoter sırt çantası gibi, Isabella da iki bölmeye ayrılmış. Özellikle birbirinden ayrı tutmak isteceyeceğiniz eşyaları bu bölmelerde tutmak güvenli olacaktır.

Kişiselleştirmek mümkün: Fjällräven Kånken

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Muhtemelen defalarca sırtında Fjallraven çanta taşıyan birilerini görmüşsünüzdür. 13 inçlik bilgisayar modellerine uygun olarak üretilen bu küçük boyutlu sırt çantası, günlük kullanım için son derece iyi. Büyük ana bölme ve daha küçük ön cepte tüm mobil cihazlarınızı taşıyabilirsiniz. Sert kumaştan üretilen çanta, suya karşı koruma sunuyor. Çantanın renk ve desen seçenekleri de oldukça zengin. Ancak tartışmasız en iyi yanı Kanken’in özelleştirebilmek! Üreticinin sitesinden çanta kişiselleştirme seçeneklerine ayrıntılı biçimde göz atabilirsiniz.

O bir klasik: JanSport Right Pack Premium

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Sırt çantası dünyasının en tanınmış markalarından biri olan JanSport’tan da bir modeli bu seçkimize almamız gerekiyordu. JanSport’un Right Pack Premium’u tamamen teknoloji severler ve iş insanları için tasarlanmış bir model. Özel dolgulu arka bölümüne 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar sığıyor.

Süet tabanlı bal rengi veya mor orkide renklerinde üretilen çantanın ön bölümüne de küçük bir makyaj çantası, anahtarlar veya mini tablet konabilir. Büyük ana bölmesine ise iş veya okul ihtiyaçlarını sığdırmak mümkün.

Muzip ama yetişkin: Waterfield Designs Pro Executive

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Bir sırt çantası ne kadar güzel görünürse görünsün, sizi ofiste 12 yaşında gibi gösterebilir. Temiz bir tasarım ve 1050 balistik naylon ve deri aksan kombinasyonu ile Pro Executive, şık bir dizüstü bilgisayar çantası ve ofis dostu yetişkin sırt çantası olarak tanımlanabilir.

Birden fazla bölmeye sahip olan sırt çantasında dört dış cep, günlük ihtiyaçlarınızı düzenli tutarken; iki büyük ana bölmede yedek kıyafetten 15 inç dizüstü bilgisayara kadar her şey için yer var. Altın rengi iç kısım, aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için bir ışığı yansıtıyor.

Yere konduğunda dik duran sırt çantası, Waterfield Design’ın tüm çantaları gibi San Francisco’da üretiliyor. Bu durum onu biraz daha pahalı yapsa da kullanıcı görüşlerine göre buna değiyor.

Zarafet arayanlara: Rains Backpack Mini

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Kendinizi modern kent yaşamının bir gezgini olarak görüyor ve tasarıma göncelik veriyorsanız size Rains Backpack Mini’yi hararetle öneriyoruz. Temel işlevini yitirmeden, stil anlayışınızı ortaya koymanıza yardımcı olan bu çanta, 13 inç bilgisayar ve iş için ihtiyaç duyduğunuz aksesuarları taşıyabiliyor. Bunun dışında bazı ufak tefek eşyalarınızı da içine sığdırabilirsiniz.

Su geçirmez özelliğe sahip çantanın çok eğlenceli renk alternatifleri bulunuyor. Arka panelinde fermuarlı küçük bir telefon cebi de var. Sade İskandinav tarzını seviyorsanız Rains’in diğer sırt çantalarına bakmanızı da öneriyorum.

Özel köpük dolgulu: STM Goods Dux Backpack

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Siyahın sadeliğini ve hemen her giyim tarzıyla uyumunu sevenler için Dux’un bu tasarımı ideal olabilir. Son derece iyi biçimde tasarlanan ve yapılandırılan STM Goods Dux Backpack, köpük dolguyla kaplanmış bir gövdeye sahip. Bu özel dolgu, değerli cihazlarınız için ekstra koruma anlamına geliyor. İçinde iki fermuarlı file bölümde güneş gözlüğü ve disk gibi kırılgan eşyalar konabiliyor.

Çantanın her iki yanından erişebileceğiniz ana bölmelere fotoğraf makinesi, objektif veya kıyafet de konabiliyor. Arka kısımdaki pelüş kaplı bölmede 16 inçlik bir Macbook Pro ve tablet için tasarlanmış cepler bulunuyor.

Fotoğrafçılar buraya: Lowepro ProTactic BP 450 AW II

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Kamera çantalarından tanıdığımız Lowepro’nun ProTactic modeli, fotoğrafçılar için derli toplu bir çözüm sunuyor. Ön fermuarı açınca, yükünüzün tamamen sığacağı, çok sayıda yeniden düzenlenebilir ayırıcı içeren büyük bir bölme ortaya çıkıyor. Ayrıca en önemli donanımınıza (örneğin kameranızın gövdesi veya kulak üstü kulaklık) hızlı erişim için sırtın üst kısmını açabilirsiniz. Arkada ise 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar bölümü bulunuyor.

Sırtınızı kuru ve rahat tutmak için nefes alabilen file dolguya sahip olan çanta, fiyat konusunda da kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Tıka basa doldur: Able Carry Daily

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Her şeyden önce işlevsel bir sırt çantası olarak tarif edebileceğimiz Able Carry, ince kumaş yapısı sayesinde tıka basa doldurulabiliyor. Yandan fermuarlı erişimli ön cep neredeyse tüm çanta kadar uzun. Ana bölmenin içinde iki fermuarlı kese, iki kalemlik, 15 inçlik dizüstü bilgisayar bölümü ve gözlük kutusunun sığabileceği bir alan bulunuyor. Ayrıca arka kısımda konfor kazandırmak için bir parça köpüğü tutan bir cırt cırtlı cep yer alıyor. Dilerseniz bu bölümü çantadan ayırabilirsiniz. Telefonunuzu, cüzdanınızı veya pasaportunuzu korumak için arka panelin hemen üstünde fermuarlı bir cep ve bir alışveriş çantası takmak için yanlarda yukarı ve aşağı halkalar da bulunuyor.

İster elde ister belde: Bellroy Duo Totepack

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Sırt çantalarının konforunu sağlayan temel dayanak, şifa omza da asılması olsa da, kimileri için çantanın bazen elde taşınabilecek tasarımda olması da önemli. Özellikle toplu taşıma veya mağaza gibi kalabalık yerlerde sırtta taşınan çanta bazı çarpma kazalarına sebep olabiliyor. Bellroy’s Duo Totepack model çanta bu anlamda avantajlı diyebilirim. Suya dayanıklı fermuarlarla suya dayanıklı kumaşının yüzde 30’u geri dönüştürülmüş su şişesinden yapılmış. İnce yapısına rağmen bir dizüstü bilgisayarı, su şişesini ve bazı ufak boyutlu eşyayı alabilecek kadar alana sahip.

Wandrd Prvke Camera Bag V2

Ofisinizi Yanınızda Taşıyabileceğiniz En İyi 10 Sırt Çantası

Satın Al

Listemizdeki bir başka fotoğrafçı çantası da Wandrd Prvke oldu. 16 inç boyutunda bilgisayarla birlikte temel fotoğraf makinesi ekipmanlarını alabilen bu çanta, balistik naylon dış yüzeyi ve hava koşullarına dayanıklı fermuarları sayesinde korunaklı bir alan sunuyor. Çok sayıda küçük cepte kabloları, kart okuyucuları, mikrofiber bezleri ve benzerlerini saklamak mümkün. Tüm sırt çantasını çıkarmaya gerek kalmadan, yan cepten kameraya erişmek de mümkün oluyor. Bu da fotoğraf makinesi kullananlar için son derece pratik bir çözüm anlamına geliyor.

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren Tüm Yazıları