preloader

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

06.01.2023
Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

Yazı Boyutu:

Çalışma alanınızda birkaç küçük hamleyle daha verimli ve işlevsel bir alan kurgulamanın yollarını keşfedin.

Amerikalıların yaptığı bir araştırmaya göre evden çalışanlar haftada ortalama 47 saat bilgisayar başında geçiriyorlar. Her gün 7-8 saat uyuduğumuzu düşünürsek yaklaşık yatakta geçirdiğimiz vakit kadar bilgisayar koltuğunda oturuyoruz. O halde yatağımız için arzu ettiğimiz konforu çalışma koltuğumuzda da aramalı ve yatak odamıza harcadığımız parayı çalışma alanına da harcamaktan çekinmemeliyiz.

İlham Veren Duvarlar Kurgulayın

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

Duvarları “brain storming” yaratmak için değerlendirin. Üzerinde çalıştığınız işten birkaç fotoğrafa veya size ilham veren şeylere duvarınızda yer açmak hayal gücünüzü harekete geçirecek ve size yeni fikirler verecektir.

Düzenli Bir Çalışma Ortamı Yaratın

Çalışırken ihtiyaç duyulacak materyallerin bulunacağı ünitelerin ve depolama alanlarının akıllıca konumlandırıldığı home office ürünlerinin evin genel havasından çok kopmadan, çalışma motivasyonunu artıracak şekilde tasarlanması önemli. Alanın optimum seviyede kullanılmasını sağlayan home office ürünleri, beraberinde kullanılan ünite ve aksesuarlarıyla işlevselliği artırırken, kullanılan malzeme ve renkleri ile ev ortamına tam uyum sağlıyor. Böylelikle ev sıcaklığı ve hissiyatından kopmadan daha konsantre ve düzenli çalışma ortamı sunuyor. Bu noktada Bürotime‘ın çalışma masaları ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Runner Home

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri
Runner Home
Satın Al

Fonksiyonelliğin tasarım ve estetikle olan ayrılmaz birlikteliğini vurgulayan Runner Home, çalışma alanlarında güçlü bir duruş sergilemek isteyen kullanıcılar için geliştirildi. Çalışma masası ile entegre keçe panel, lake raf ünitesi ve portatif metal aksesuarlık, organik geçişleri ve yumuşak hatlarıyla kullanıcısına sıcak ve samimi bir atmosfer sunarken; ahşap, metal ve keçeyi profesyonel bir dengeyle birleştiriyor.

Era Home

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri
Era Home
Satın Al

Teknoloji ve doğanın eşsiz uyumunu sergileyen Era Home, masif ahşap ayakları ve özel tasarlanmış keçe kumaş paneliyle yarattığı sıcaklık duygusunu, priz kapağı ve kablo tavası seçenekleriyle sunduğu fonksiyonellikle harmanlıyor. Çalışma masası üzerinde kullanılmak için kurgulanan portatif çekmeceli depolama ünitesi kullanıcıya esnek ve kişiselleştirilebilir çalışma ortamı sunuyor.

T50

Özenle şekillendirilmiş strüktürel metal ve ahşabın mükemmel uyumuyla dikkat çeken T50, çalışma ve yaşam alanları için tümleşik bir tasarım önerisi sunuyor. Metal iskelete entegre edilmiş aydınlatma ünitesi, ışığı yukarıdan en uygun şekilde yayarak rahat çalışma imkanı sunarken; tabla altında yer alan çekmecesi, çalışma alanını düzenlemeye yardımcı oluyor. Siyah ve beyaz renk seçeneğine sahip metal iskeletiyle T50 çalışma masası şık, yalın ve kişiselleştirilebilir bir alan yaratıyor.

Pi Home

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri
Pi Home
Satın Al

Keçe kumaştan üretilen masaüstü cepli askılık, çalışma ortamınızı düzenlemeye yardımcı olurken; metal pano, kalemlik ve mobil toolbox gibi birimler çalışma verimliliğinizi en üst noktaya taşıyor. Özenle şekillendirilmiş masif kayın strüktüre sahip Pi Home, doğal ve çevreci yaklaşımıyla ön plana çıkarken farklı cila seçenekleri sayesinde mobilyalarınıza uyumlu bir çalışma masası oluyor.

Kişisel Bir Dokunuş Katın

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

Çalışma alanınızı ruhsuz bir ofis görünümünden kurtarmak sizin elinizde. Antikacı veya eskicilerden bulduğunuz özel tasarım bir çalışma masası, stil sahibi bir aydınlatma ve mekana ruh katacak canlı bitkilerle çalışma köşenizi özgün kılabilirsiniz.

Ergonomik Bir Koltuk Seçin

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

Çalışma alanınızın iyi görünmesini istiyorsunuz ama her şeyden önce ilk adım kendinizi çalışırken iyi hissetmeniz. Bunun için de yol, pilot köşkünüze yani çalışma sandalyenize yatırım yapmaktan geçiyor. İç mimar Sabrina Piazza, “Ayarlanabilir bir çalışma koltuğu bulmak, ofisinizdeki en önemli unsurlardan biridir” diyor. “Yazma ve ekran görüntüleme için uygun destek, yükseklik ve açılar, sağlığımız üzerinde uzun vadeli bir etkiye sahiptir.

Jüt Kilimlerle Dengeleyin

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

Duvar kağıdının desenleri, kanepenin yastığının renkleri derken çalışma alanınızın zeminine uyacak bir kilim bulamıyorsanız en pratik ve stil sahibi çözüm jüt kilim kullanmak. Farklı doku, desen ve renklerle mekanda uyumlu bir denge yaratacak jüt kilimleri bugün bir çok markadan bulabilirsiniz.

Küçük Alanlara Pratik Çözüm

Evden Çalışanlara 5 Fonksiyonel Dekorasyon Fikri

Evinizin metrekaresi küçük ve çalışma alanınız için en az yer kaplayan en akıllı çözümü arıyorsunuz. O halde duvara asılı raf sistemi şeklinde bir çalışma masası en pratik çözüm olabilir. Bu sayede hem kişisel bir çalışma alanı yaratacak hem de masanın ayaklarının kapladığı alandaki boşluk ile mekana ferahlık hissi katacaksınız.

İlgili ürünlere ulaşmak için tıklayın.

*Bu içerik Bürotime iş birliğinde hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları